Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha anyósotok...

Mit szólnátok, ha anyósotok így ajándékozna?

Figyelt kérdés
Anyósnak 5 unokája van. Kijelentette, hogy mindenki karácsonyi ajándékára 5000 Ft-ot szánt. A legidősebb megkapta kp-ban, a két lányunoka ajándékban. Két fiúnk van, a nagy három éves, a kicsi egy. Közösen kaptak anyóstól egy játékgarázst, amivel a kicsi nem is tud játszani. Ez 6500 Ft-ba került. Nekem elég rosszul esett, hogy egy pici autót, vagy akármit nem kapott a kisebbik, amivel játszhatna. Nektek nem esne rosszul?

2012. dec. 26. 13:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
18%
*6500
2012. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Jesszus, milyen nő lehetsz te...
2012. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
63%
Túl anyagias vagy! Rosszul esik hogy 10.000 helyett, 6500-ból letudta a két gyermeked!
2012. dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%

Bár én nem ismerem a Kérdezőt, de itt szerintem nem arról van szó, hogy anyagias-e vagy sem. Annyi olyan kérdés van, hogy nem bunkóság-e az, ha anyós vagy após nem egyformán bánik az unokáival. És azoknál a kérdéseknél mindenki leírja, hogy de az. Itt is ugyanaz van. Ha kijelenti, hogy mindenki egyformán kap, akkor mindegyik gyerek kapjon is úgy, és ennek köze sincs ahhoz, hogy anyagias valaki vagy sem és hogy ez most pont Karácsonykor bukott ki.


3-as válaszoló voltam.

2012. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Kérdező nem az anyagi részén akadt ki, csak lehet, hogy nem jól fogalmazott. Nekem is nagyon szarul esett, hogy a karácsonyi ajándékokból egyértelműen lemérhető, hogy anyósomnak mennyivel fontosabb a másik 2 unokája. Nálunk nem is az értéke miatt, hanem hogy nekik olyan ajándékot vett, amin látszik, hogy számított, hogy örülni fognak-e neki, jó lesz-e nekik. A mi kis csillagunknak, akire 6 évet vártunk, pedig teljesen használhatatlan ajándékot vett. Esküszöm nem lefikázom (egy nadrág, ami már kicsi és egy ujjatlan felső, ami nyáron már kicsi lesz). Lehet, hogy a sógornőm megmondta neki, hogy mit vegyen, de tőlem is megkérdezte és csak azért is azt vette, amire mondtam, hogy nem lesz jó. Amit megbeszéltünk azt nem vette meg. Nem az anyagi része érdekel, mert bármikor meg tudok és meg is veszek bármit a gyerekemnek, de unom már, hogy mi mindig le vagyunk ejtve. Nemcsak a gyerek, hanem a férjem és én is. Mondjuk én annyira nem lepődtem meg, mert a 4 és fél hónapos gyereket eddig 4-szer látta, amiből 2-szer aludt a baba. Se a névnapjára, se Mikulásra nem kapott tőle semmit. A többi unokájával ez nem így van. És igen, szarul esik. Főleg azért, mert néhány év és ezt a gyerek is fogja érezni. Én is észrevettem, amikor nagymamám 10 éves koromban Karácsonyra nekem egy üres kazettát vett (ami amúgy akkor tök jó ajándék volt) a 3 éves unokatesómnak meg aranyláncot.
2012. dec. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó kettő. Tényleg rosszul fogalmaztam. Nem az érdekel mennyiért vette az ajándékot, csak az esett rosszul, hogy nem gondolt a picire. Nemrég volt az első szülinapja, de anyós el se jött, mert az egyik lányunokával ment kirándulni. És akkor már másfél hónapja tudta, mikor tartjuk.
2012. dec. 26. 19:34
 17/22 anonim ***** válasza:
30%
Ketten kaptak egy játékot. Közösen. A nagyi gondolt a kicsire is. Ennyi. Mit kell ezen rágódni?
2012. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
25%

Nem esne rosszul. Egyébként meg miért ne tudna játszani a garázzsal is a kisebb, az én 1 évesem bármivel lefoglalja magát, nem kötelező rendeltetésszerűen használnia, nem igaz?

Gondolom kisautója van mér egypár, olyan nagy hiányt nem szenved ha CSAK egy közös garázzsal szúrta kis anyós a szemeteket?

2012. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%
Nem értem, hogy miért gondoljátok, hogy a Kérdező nem tudja megítélni, hogy a gyereke tud-e játszani valamivel, vagy nem. Ha azt írta, hogy nem tud vele játszani, akkor az bizotsan úgy van.
2012. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ne idegesítsd magad emiatt,az én 3 éves fiam 70db-os puzzlet kapott kb.2*2cm darabkákból!na ki tudja-e rakni?egy fenét.csak mérgelödik,hogy ezt ő kapta s azért mert ezzel tud játszani.
2012. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!