Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha a 8...

Mit szólnátok hozzá, ha a 8 éves gyereketek mobiltelefont kérne? Ilyen korban már lehet nekik adni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 23:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Én nem vennék neki,mert nagyon korai.Mégis minek egy 8 évesnek mobil??
2012. máj. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

mi az, hogy lehet-e nekik adni?

lehetni mindent lehet, de szükséges-e?!!!


én harmadikos koromtól 5 km-re jártam be a városba busszal zeneiskolába. Akkor még nagyobb volt a közbiztonság, elengedtek, de lehet, hogy abban a szituban én adnék a gyerekenek.

Egyébként mire kell a 8 évesnek? Mert arra, hogy bosszantsa a tanárt, ellopják, elvegyék, egymást hivogassák óra alatt, arra tök fölösleges. Az, hogy az összes hülye szülőt belerángatta a gyereke, attól téged még nem kellene


De neked kéne érezned. ...

2012. máj. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
91%
A Húgom is 8 éves, és már számtalanszor elkunyerálta a régi, használhatatlan telefonokat. Amiket aztán sorra el i hagyott. Néhány osztálytársának van, de én korainak tartom. Nem gondolom magam öreges gondolkodásúnak, de nekem is talán csak 4.-ben, vagy 5.-ben lett mobilom. Szerintem ilyen kicsin még nem tud felelősséget vállalni a drága cuccokért, nem érti meg, hogy anyunak és apunak pénzbe került, vigyázni kell rá, és nem játszani vele.
2012. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
88%
Utolsó vagyok. Azt kihagytam, hogy nem vagyok egy régi gyerek, 15 éves.
2012. máj. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
8 évesnek hogy jutott ez eszébe? Fölösleges, nem vennék neki, majd jó pár év múlva.
2012. máj. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%
Egy 8 éves gyereket még én hozok-viszek minden felé, így biztos, h nem lenne nála mobil. A játék kedvéért meg nem adok neki ilyesmit. Ha olyan eset lenne, mint amit az előbb valaki leírt (zeneiskolába kell járnia), akkor vennék egy nagyon alap mobilt, amit csak aznap adnék neki oda.
2012. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem nem annyira a kortol fugg, hanem attol, hogy egeto szuksege van-e ra. "Szukseg" alatt pl olyan helyzetet ertek, hogy mozgasserult / fogyatekos es segitseget kell tudjon hivni.


De ha csak azert akar, mert trendi es vagany es felnottes, akkor NEM. Egy telefon draga, egy 8 eves gyerek nagy valoszinuseggel hamar tonkreteszi, elvonja a figyelmet, masok elkerhetik tole hogy beszeljenek rajta stb. Mobilra az embernek altalaban csak akkor lesz szuksege, mikor elkoltozik otthonrol, munkat kap stb.

2012. máj. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Sok mindentől függ. Unokám pl. azért kapott, mert elváltak a szülei, anyja puffogott, ha az övén kereste az apja. Egyszerűbb volt úgy megoldani, hogy vettünk neki egy egyszerűbbet, hogy megoldjuk a hisztit.
2012. máj. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Most meg leszek kövezve, az én fiam 7éves, és neki van. De én külföldön vagyok, ő meg jelenleg otthon (bizonyos okoból, ezt nem részletezem, mert nem ide tartozik), és így tudunk beszélni, ráadásul nem is buta telefon, hogy ingyenesen is tudjuk egymást hívni viberen. De! Csak otthon használhatja, csak délután, csak akkor, ha kész a lecke, és minden rendben van a szobájában is. Hétvégén játszhat rajta egy picit, és kicsit többet hallgathat rajta zenét. És ha ő is itt lesz, akkor sem fogom már elvenni tőle, hiszen én leszek azon kevesek egyike, akivel az anyanyelvén tud majd beszélni, így bármikor felhívhat majd. Viszont, ha nincs ennyire alapos indokod arra, hogy vegyél neki, vagy nem lenne ennyire szabályokhoz kötve, akkor várjatok még vele.
2012. máj. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
9-es. A te eseted azért nem olyan, mint a kérdésben szereplőjé. Szerintem más is hasonlóan járna el, mint te.
2012. máj. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!