Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha anyósotok...

Mit szólnátok, ha anyósotok így ajándékozna?

Figyelt kérdés
Anyósnak 5 unokája van. Kijelentette, hogy mindenki karácsonyi ajándékára 5000 Ft-ot szánt. A legidősebb megkapta kp-ban, a két lányunoka ajándékban. Két fiúnk van, a nagy három éves, a kicsi egy. Közösen kaptak anyóstól egy játékgarázst, amivel a kicsi nem is tud játszani. Ez 6500 Ft-ba került. Nekem elég rosszul esett, hogy egy pici autót, vagy akármit nem kapott a kisebbik, amivel játszhatna. Nektek nem esne rosszul?

2012. dec. 26. 13:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem örüljetek annak, amit kaptatok. Talán én vagyok az egyetlen, de úgy gondolom, hogy nem ebben kell mérni a karácsony értékét. Annyit ad, amennyit akar. A karácsony nem ettől lesz szép.
2012. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Mi is kaptunk gyerekként hárman egy társasjátékot úgy, hogy a legkisebb tesóm még nem is értette a szabályokat. Na és? Örültünk neki. Eszünkbe se jutott volna azt lesni, a többi unoka mit kap, milyen értékben.
2012. dec. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem tetszene. Igaz, hogy a Karácsonynak nem erről kell szólnia, de ennyi idős gyerek pusztán attól, mert mindenki szereti egymást és együtt vannak, nem fog örülni, mint egy felnőtt.


Férjed mit szólt?

2012. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Én nem hiszem,hogy az 1 éves gyereked tudja,hogy 5000 ft értékben kellett volna kapnia játékot a másik 100 mellé.
2012. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%

Az én fiam meg nem kapott semmit, pedig egyetlen unoka...

Örült annak az egy autónak, amit tőlünk kapott.

2012. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%

Az a gáz, hogy az anyuka elvárja az ajándékot. Mégpedig 10.000 ft értékben, lehetőleg külön a két gyereknek. És még utána is nézett, h mennyit az a játék, amit a gyerekek kaptak...


Ajándékot nem szabad elvárni senkitől. Ha kapsz, örülni kell neki és kész. Nem azt nézni, h de a másik többet kapott. Igen, előfordul. Még az is, h nagyi az egyik unokáját jobban kedveli. És? Nálunk is volt ilyen, nem okozott törést, elfogadtuk.

2012. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem vártam el a drága ajándékot. Ha engem megkérdez, mutatok neki két olcsó autót egyet-egyet a fiúknak. Soha senkitől nem vártam el semmit. Az bánt, hogy a kicsire nem is gondolt.
2012. dec. 26. 13:50
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

én fiam annak idején, 13 hónaposan kapott egy weder garázst anyósoméktól. már akkor tudott vele játszani és azóta is az egyik kedvenc játéka.

nem értem mi a baj ezzel az ajándékkal, ha nem is tud a tied ezzel még játszani, majd fog tudni pár hónap múlva.

szerintem meg egy egy évesnek bébijátékot hülyeség venni amit kinő 2-3 hónapon belül. inkább legyen tartós, hosszú ideig játszható az a játék mint fél év múlva a szekrény mélyén porosodjon.

az összegre meg nem tudok mit mondani. én értékrendem szerint sokkal többet ér egy 6500.-os játék amiért ő maga járta le a lábát mint ha neked odaadta volna a pénzt.

különben sem az érték számít hanem hogy gondolt rátok.

mondom, én ugyanebben a helyzetben voltam és nagyon örültünk a garázsnak. most már 3 éve napi szinten nyúzza, egyik legjobb ajándék amit valaha kapott :)

2012. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

"nyi idős gyerek pusztán attól, mert mindenki szereti egymást és együtt vannak, nem fog örülni, mint egy felnőtt".


De igen. Persze ,ha a felnőttek szerint ez az érték, és ezt adják át. De azt hiszem, itt nem erről van szó.

2012. dec. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
De elvártad! Ha nem vártad volna el, nem sírnál itt, h ketten kaptak 650 ft értékben ajándékot a beígért 10.000 helyett! Mi ez, ha nem elvárás?
2012. dec. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!