Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó megoldás?

Szerintetek ez jó megoldás?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok és úgy tervezzük, hogy ha megszületik a baba én egy hónap után visszamegyek dolgozni és a férjem marad itthon a picivel. Szerintetek a környezetem nagyon le fog nézni emiatt?

Nagyon szeretnék én is otthon maradni vele, de az én állásom jobban fizet és biztosabb is mint a Páromé.

Előre is köszönöm a választ!


2012. dec. 15. 17:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány órában akarsz dolgozni, de egy 8 órás munkánál kivitelezhetetlennek látom a szoptatást. Van, hogy a baba óránként akar szopizni, akkor meg ugye nem tudsz hazaugrani. Ha visszamész dolgozni, nem adok 2 hetet és tápszert fog kapni.
2012. dec. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez a fejés dolog nagyon nem ilyen egyszerűen működik ám, ahogy te azt elképzelted. Főleg az első hónapokban. Ha nem szoptatsz rendszeresen (2-3 óránként), akkor hiába fejsz, a tejed el fog apadni, ha csak nem vagy nagyon szerencsés.

Az én fiam nem volt hajlandó szopizni, fejtem neki amíg tudtam, de kb 2 hónapos korára elapadt, szakemberek mondták, hogy ezzel sajnos a legtöbb nő így van. A szoptatástól termelődik a tej, ennek hiányában pedig lassan de biztosan elapad.

Szóval, ha tényleg muszáj, akkor menj vissza dolgozni, de kalkuláld bele, hogy ebben az esetben valószínűleg tápszeres lesz a gyereked.

És szerintem ne a környezeted véleménye alapján hozd meg a döntést, hanem talán inkább a gyereked igényeit nézve. Ha a férjed olyan "anyás" típus, hogy biztosan semmiben nem szenvedne hiányt a baba, akkor semmi gond nincs ezzel. De őszintén szólva nekem nem szimpatikus, hogy a kérdésedből az jön át, hogy téged sokkal jobban érdekel mások véleménye, mint a gyereked.

2012. dec. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!