Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kertes házban élő anyukák. Mi...

Kertes házban élő anyukák. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Most költöztünk kertes házba, panelból. 2 éves és 3,5 éves gyerekkel. az udvar még nincs füvesítve, felásott föld van, meg egy nagy kupac homok, a veranda nyitott, betonozott. A lakás a verandáról nyílik, a konyha-nappali ablaka az udvarra nyílik, így a gyerekek kint lehetnek ha bent főzö. Van kinti papucs, meg benti (bent járólap van) de a kisebbikem kint lekapja a papucsot, mezitláb rohangál, majd beszalad hozzám. A fiam már ügyes, lecseréli a papucsot, de a ruhájából szóródik a homok. Napi 3* felseprek, 1* felmosok, mégis mindig ropog a talpam alatt a homok. Ez van, ezt kell szeretni kertesházban, vagy vannak trükkök a tisztaságra?

Köszi!


2012. aug. 3. 14:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

:) Ugyan ez nálunk is. Annyi, hogy már van fű:D

Vagy "elviseled" és időről időre felsepersz, vagy nem engeded ki őket.

Én csak reggel este seprek, már feladtam:)

2012. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
még csak a nappali-konyha-étkező (egy légterű) + persze wc, fürdő van kész, a 3 hálószoba folyamatban, így örülök ha kint vannak, csak szoknom kell a port :-)
2012. aug. 3. 15:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg nem tudtok ablakon keresztül kommunikálni?Hogy ne kelljen folyton berohangálni?Ez is lehet egy "szabály",hogy nincs folyton berohangálás.Ami kell nekik,azt te is ki tudod vinni, ha pisilni kell,persze bejönnek.

Igaz mi panelban lakunk(még:))de nálunk is sokszor recseg a por,amitől én is meg tudnék őrülni!!:)

Pedig mikor bejövünk egyből megyünk a fürdőbe,csak picike a lakás,így az előszoba(amiből nyílik minden más)sokszor poros,én is mindig söprök.

Viszont nagybátyáméknál sokat vagyunk, ők kertes házban laknak és ők nagyon jól megoldják.Ott is van kinti-benti papucs, mikor ott vagyunk és kisfiam már tiszta kosz(21 hónapos) nem engedem be "csak úgy", hanem mikor bejön, akkor megmosdatom és akkor már bent is marad.De általában csak aludni megyünk be mikor egész nap ott vagyunk.

2012. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez van!Ezt kell szeretni.Nálunk nincs is homok a telken, mert annó édesapám az egész telket lebetonozta, még is ha ki se megyünk egész nap, akkor is estére egy lapát homokot söprök össze.Egyszerűen a nyitott ajtón, ablakon beszáll a homok...
2012. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nallunk ket nagy orias fenyofa van az udvaron. Mivel fuvesitve meg betonozva van a kert igy nincs homok de van fenyo tulevel. Nem viccelek de egy nap meg a fiam pelusaban is talaltam, fent a konyhaszekrenybe a poharaknal, tobbszor a zoknis fiokba... Mindnehol tuleveleket talalok. En oszinten a napi felsoprest is feladtam. Minden masnap mosom fel az eloszobat meg a konyhat vacsora utan amig a kisfiam megnez egy feloras meset. Porszivozni hetente egyszer szoktam de olyan mint halottnak a csok. Ugy kepzeljetek el mint amikor kiszorja az ember karacsony utan a fenyofat es par napig meg tulevelekbe utkozik akkorhogy is takarit. Na nallunk ez van egesz evbe. Jovoben kivagjuk a fakat es helyette lesz valami humasusabb novenyzet mert ezt mar nem lehet kibirni ep esszel. Mi erre a megoldasra jutottunk sajnos. Pedig olyan jo arnyekot tartanak a nagy melegbe pont a kert fele dehat csodalom, hogy eddig is birtam (5 eve).
2012. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A másik ami nagyon jó volt, hogy a lány mezitlább tiszta lábbal jött be de a fiam a papucsban.

És hiába kell leülniük, amikor bejönnek az ajtóba, viszem lábat kezet arcot vagy zuhanyozni őket(koszosság foka szerint) így is bejön a homok. Nem jól kirázott rég használt cipőből egy homokózót rázott ki a lány ma reggel, és persze az fél pillanat alatt bent van mindenhol. Sajna meg kell szokni:)

Ennél csak a panelban volt jobb, mikor már mi nem is voltunk játszótér korúak, és akkor is egy lapát homok volt a lakásban:D

2012. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És a legyekkel mit lehet tenni? Nekünk nincs állatunk de a környéken sok helyen van disznó/baromfi. A teraszon itt zizegegy rakás légy és bizony be is jön néhány. :-(
2012. aug. 3. 15:24
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél légyfogó ragacsot az ajtó közelébe. A homok behordást pedig bizony meg kell szokni. Nálunk füves udvar van,de van homokozójuk a fiaimnak. Hiába kérem őket,hogy ne mászkáljanak be állandóan szutykosan, akkor is bejönnek. Többször felseprek,de este van csak felmosás. Kivéve,mikor saralnak,pancsolnak és sárosan jönnek be és sáros lesz a kő. Akkor azt felmosóval feltörlöm kicsit. Sajna ez ezzel jár,én már nem "veszekszem" ez miatt velük,kicsik még(5 és 3 évesek). Ha végleg be akarnak jönni,akkor irány a fürdőszoba,zuhany és úgy mehetnek be a szobába. Tisztán! Ha kell napjában többször is zuhany! Amúgy meg áldott jó a családi ház,majd megszokod! Kitartás!!
2012. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A homok ellen a füvesítés a legjobb megoldás. Addig, míg az nincs kész, bármit csinálsz, egy kis szél és már tele a lakás homokkal, még akkor is ha nem jönnek be a gyerekek. Nálunk a szomszéd néni veteményez, egy gramm fű nincs a kertjében, így a teraszunk örökké homokos, pedig nálunk olyan a gyep mint egy golfpályán:) Vihar után leslagolom és újra tiszta.

Én is nehezen szokom meg a homokot, irtózom a talpam alatti recsegéstől. Vettem egy olyan puha gumitalpú papucsot (adidas),ami alatt nem recseg:)


Kislányom 2,5 éves, ő is ki be szaladgál, van homokozója, és hiába van kinti papucsa is, ilyen melegben nem hordja, de tök mindegy, mert a teste is csupa homok.

Én kiraktam egy kis lavórt és néha lefürdetem benne, hogy annál kevesebb homok jöjjön be vele a lakásba.


Még egy! vettem egy elektromos kézi seprűt, azzal fél perc alatt végigfutok az útvonalon a lakásban, az felszedi a homok nagyját.

A legyek ellen pedig szúnyogháló van az ajtón. Ez is kint tartja a gyereket, mert még nem tudja kinyitni:)

2012. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell próbálni megtanítani,hogy mielőtt bemennek,porolják le magukat.Ezt már a 2 évesed is simán meg tudja tanulni :-)

Egyébként igen,a kertes ház és a gyerekek egyszerre kb ennyi takarítással járnak :-)


Üdv: 3 lányos,13hkm

2012. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!