Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más megoldás vagy be kell...

Van más megoldás vagy be kell áldoznom a nagyobb gyerekemet a kisebbért?

Figyelt kérdés
9hetes terhes vagyok,van egy másfél évesem,barnázok,feküdnöm kell,különben a doki szerint elmegy a baba. Fekvés csak úgy kivitelezhető h hazatelepültünk nagyszülőkhöz vidékre,nagyapa,nagymama és haldokló dédi. Anyám az, akinek pesztrálnia "kellene" a gyermekemet,de rohangál a Manó,a dédi és a főzés között,sokszor lepasszolja apámnak a gyermeket,akinél a felügyelet kimerül abban h megy a babytv és együtt bámulják. Nem tartom károsnak a babytvt mondjuk napi 20perc belefér de ez nem napi 20perc.Mást nem kérhetek apámtól,alkoholista,örülök ha nincs balhé,csendes piálós,nem bánt minket. Amikor már nem bírok feküdni,sétáltatom a lányom az udvaron,napi 1órát tuti friss levegőn van,anyám amikor vele van,érdemben foglalkozik vele,de fizikailag nem bír többet. A gyerek vidám kiegyensúlyozott,de bánt ez a sok babytv.Mit tennétek a helyemben?vagy törődjek bele h most ez az ára h kistesó megmaradjon?

2012. júl. 22. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a baby tv-től semmi baja sem lesz.

Ha megül a tv előtt több ideig is akkor tegyél be neki akár egy dvd-s mesét, vagy tölts le neki az internetről, és nézd vele együtt.

2012. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
én szeptemberben voltam hasonló helyzetben, de én nem tudtam feküdni, dolgoztam, a közel 2 évesemet meg bölcsibe kellett vinni, hazahozni... Én a "nagyot" választottam. Megszakadt volna a szivem, ha nemet mondok pl.arra amikor kérte, hogy vegyem fel, vagy a játékra, játszótérre... Mondjuk nekem 0 segítségem volt/van. A kicsi októberben elment (missed-ab), de rá 2 hónapra terhes lettem, az első adandó alkalommal. Most 33 hetes vagyok és azon kivül, hogy fizikailag egyre nehezebb mindent úgy csinálok, mintha nem lennék terhes és most semmi gond nem volt, sem az elején, sem most. De a babytv-től tényleg semmi baja nem lesz, akkor sem, ha 1 órát nézi... :)
2012. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A barnázásra írt fel valamit a dokid? Pl. Duphaston?

Én a 27. hét óta fekszem, szerencsés vagyok, mert van segítségem, de nagyon elszomorít, hogy nem tudok úgy foglalkozni a kisfiammal (2 éves), mint előtte. Ettől függetlenül úgy gondolom, megéri vigyázni a picire, még ha ettől a nagyobb hátrányba is kerül, hiszen ha megszületik a kistesó, akkor sem lesz ez sokkal jobb... És az a pár hónap eltelik valahogy, cserébe viszont kap egy testvért egy egész életre. Ki tudja, ha valami baja lesz a kistesónak, utána mit hoz az élet, lehet-e még másik baba... A tévézés (főleg, ha neki való meséket néz) még nem a világvége szerintem. Az én kisfiam még nem néz tévét, de erősen gyanítom, hogy később a szoptatások alatt DVD-n fog mesét nézni, ha nem tudom máshogy lefoglalni arra az időre.

2012. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgysem bírja sokáig nézni a tévét, az én kétévesem sem bír ott ülni órákig. (A 3 éves már ülne ott egész nap.) Hidd el, nem lesz baja. Próbáld meg fekve szórakoztatni, firkáljon mágnestáblára, nézegessetek könyvet. Ha nem álltok rosszul anyagilag, még egy bébiszitter is megérné vagy egy ügyes rokon vagy nem rokon gimnazista korú lány.
2012. júl. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a tv-t te is tudod vele nézni míg fekszel :-) de értem a dilemmádat, rossz érzés lehet hogy szeretnél játszani, foglalkozni, kicsit tanítgatni-fejleszteni a nagyobbik gyerekedet csak most nem megy. De nem olyan hosszú időt kell így kibírni, lehet hogy a következő uh-n már semmi gond nem lesz. Addig pedig ültesd magad mellé a kislányodat és mesélj, rajzolj, gyurmázz neki, esetleg lehet diavetítést rendezni - az talán egy fokkal azért jobb mint a tv, hallgassatok meselemezt, dalokat, stb.
2012. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm h írtatok! Azért jöttünk ide h ők segítsenek, ha idehívnék vki segítőt plusszba az ő házukba,sértésnek éreznék,pénzünk sincs rá. Nem bírok nonstop feküdni,így együtt eszünk mind az 5étkezésénél,ki nem hagynám az esti fürdetést és utána a lefektetést,napközben is játszok vele,ha kúppal fekszem,sokszor behozzák hozzám hancúrozni az ágyba,sétáltatom,csak nem emelhetem és nem én vigyázok rá nonstop,mint otthon,szóval nem sérül lelkileg. Ő is utrogestannal maradt meg,hiú ábránd lenne azt hinni,hogy a köv terhességem talán zökkenőmentes lenne. Elvileg a 12.héttől már nem lesz gond,addigra eldől,megmarad-e a kicsi,remélem marad. Akkor marad a babytv is.Köszi mégegyszer!
2012. júl. 22. 20:55
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés is rosszul van megfogalmazva, ugyanis itt csak a hasadban lévő babát lehet feláldozni, neki az életébe kerül, ha nem vigyázol rá. A nagynak nem kerül az életébe, csak esetleg egy kis kellemetlenséget okoz neki. Ezt átgondolva szerintem normális értékrenddel rendelkező anyukának nem kérdés a dolog.

Le leszek pontozva, tudom, nem zavar, ugyhogy csak nyugodtan. Én nem vállalnék be újabb babát egy babát úgy, hogy számomra nem elfogadható az a helyzet, hogy esetlegesen feküdnöm kell miatta, vagy kisebb áldozatokat meghozni az érdekében.

2012. júl. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha az orvos fekvést rendelt el, akkor mindenképp feküdj, vagy megtámasztva ülj, pihenj. Amikor nyugis a gyerkőcöd, vedd magad mellé, nézzetek képeskönyvet, legózzatok, énekelj, mondókázz neki, bábozz, kirakózzatok, rajzoljatok. Ülve kisautózni, babázni is lehet vele. Az udvarra is kiülhetsz egy kényelmesebb székre, vagy ha van hintaágy akkor arra, neki meg szerezzetek egy vödör homokot, akkor szem előtt van, de Te is pihensz. Amikor meg nagyon fekvésre vágysz gyerek nélkül, akkor beveted anyukádat, vagy jöhet a baby tv.
2012. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a baby tv-től...
2012. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hogy vagytok, mi van veletek azóta?

3-as válaszoló

2016. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!