Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A főnököm azt akarja mondjak...

A főnököm azt akarja mondjak fel -gyed- alatt. Azért hogy ne kelljen neki kifizetnie a 2 év után járó szabadság pénzt. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
utánna jártam valamennyire de szeretnék választ kapni aki volt hasonló esetben.ha én felmondok akkor csökkentik a gyed-emet?megszünik a tb-m?!és még a szabadságpénzt sem kapom meg?!

2012. okt. 17. 17:53
1 2 3
 1/21 Jégtánc ***** válasza:
92%
Fel ne mondj,alá ne írj semmit!!!
2012. okt. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
A pénz = üzlet. A saját és a családod érdekeid nézd! Ne írj alá semmit! Ez alapvető, hogy TE alkalmazkodsz hozzájuk! Fizessen csak utánad! Ezért van a JOg! Ami melletted áll! NE írd alá!
2012. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Eszedbe ne jusson bármit aláírni!!! Legyél okos,ne engedd,hogy a markukba röhögjenek azok a szemetek!!-mert szemetek,ha ilyet kérnek,és Rajtad akarnak spórolni!! Vissza már úgysem fog venni,veszteni valód semmi!!

Ha felmondanál,úszna a szabid pénzed! Ha Ők rúgnának ki,akkor (ha elég ideje vagy náluk) járna még végkielégítés is!!Persze ki nem rúghatnak jó ideig,így gyűlik a végkielégítéshez szükséges éved! Ha gyes-ről vissza mennél se írj alá semmit,míg tüzetesen át nem olvastad,meg nem értetted!! Fizessenek csak!!!! :-P

A TB-d addig van,míg gyed-en,gyes-en vagy!

Hogy a gyed-ed összege változna e,azt nem tudom.


Üdv:3 lányos,24hkm

2012. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelmű, ne mondj fel. (Egyébként a szabadságodat akkor is ki kell, hogy fizessék.)


Ha nem kellesz nekik, akkor mondjanak fel ők, így esetleg jár végkielégítés, felmondási idő. De gyed alatt (Gyerek 2 éves koráig, ha nem mész vissza dolgozni, nem mondhat fel.)

2012. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Nehogy felmondj!!! De készülj fel, hogy ide már nem tudsz vissza menni dolgozni.... legjobb ha megkérdezel egy munkaügyest!
2012. okt. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

nem csak azért akarja, hogy ne kelljen a szabadságpénzt kifizetnie, hanem mert KÖTELES visszavenni dolgozni, ha te bejelented az igényedet a visszatérésre. A gyereked 3 éves koráig pedig nem szüntetheti meg a munkaviszonyodat csak akkor, ha nincs a cégnél a szakképzettségednek és gyakorlatodnak megfelelő másik állás. Akkor is RENDES felmondással kell elküldenie, azaz akkor jár a törvényben meghatározott végkielégítés és a munkanélküli járadék.

Ha te mondasz fel SEMMI sem jár. NEHOGY FELMONDJ!

2012. okt. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%
Ha felmondanál, elesnél gyed-től és csak gyes-re lennél jogosult! Ne mondj fel!
2012. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%
Ne mondj fel!!! Ha tud a terhességről, márpedig tud, akkor GYED és GYES alatt nem küldhetnek el, csak te mondhatsz fel. Ne kedvezz nekik. Más kérdés, hogy gondolkozz majd el azon, ha időszerű lesz, hogy állást kell keresned, mert esélyes, ha újra munkába állsz, felmondanak, ugyanis akkor megszűnik a védelem az új MT szerint. Addig viszont kategorikusan jelentsd ki, hogy nem vagy hajlandó semmit aláírni.
2012. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
nehogy felmondj csökenteni nem hiszem hogy fogják ,de a szabadságpénzt buknád.
2012. okt. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha netán felmondanál (de NE tedd) a szabadságodat akkor is ki kell fizessék. Tuti, én sok helyen utánajártam,mert nálunk is ez volt a helyzet. Közös megegyezésbe nem mentek bele, és mivel máshol kezdtem gyes után a munkát, én mondtam fel. Húzták a szájukat, de fizettek, mert törvény szerint muszáj nekik.
2012. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!