Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A főnököm azt akarja mondjak...

A főnököm azt akarja mondjak fel -gyed- alatt. Azért hogy ne kelljen neki kifizetnie a 2 év után járó szabadság pénzt. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
utánna jártam valamennyire de szeretnék választ kapni aki volt hasonló esetben.ha én felmondok akkor csökkentik a gyed-emet?megszünik a tb-m?!és még a szabadságpénzt sem kapom meg?!

2012. okt. 17. 17:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De a közös megegyezés is valamilyen szinten felmondás mivel ő már azt akarja hogy legyen közös megegyezés pedig én nem akarok felmondani!
2012. okt. 19. 09:35
 12/21 anonim ***** válasza:

Így van, a közös felmondás is felmondás, és mivel közös, így ezzel mentesülhet a felmondási idő kiadása alól és a végkielégítéstől.


Ne írd alá, mondjon fel ő, mert csak így jár neked végkielégítés, felmondási idő.

2012. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Jégtánc ***** válasza:
Tényleg ne írj alá semmit,újra csak ezt mondhatom.Biztos vagyok benne,hogy megpróbál befolyásolni,de ne foglalkozz vele.Ne hagyd magad
2012. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

ma valami olyat magyarázott hogy szülés utáni 12 hét és valami törvény módosításról!

nem vagyok jártas ilyen dolgokban de úgy tudtam józan paraszti ésszel hogy 2 évig hozzám sem kell szóljon.most meg jön ezekkel.a neten nézegettem a törvénymódosítást de nem értem miröl beszélhet.ott tartok már hogy elmegyek egy ügyvédhez hogy elmagyarázza.

2012. okt. 19. 12:34
 15/21 anonim ***** válasza:
Az a legjobb amit tehetsz, hogy elmész egy ügyvédhez és beszélsz vele. Az új törvény szerint, annyi változott, hogy megszűnt a védettség, vagyis ha VISSZA mész dolgozni, azonnal felmondhatnak a gyerek 3 éves kora előtt is, bizonyos dolgokra hivatkozva. (megszűnt a munkaköröd, nincs a végzettségednek megfelelő másik munkakör ilyesmik)
2012. okt. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

budaimami.hu honlapján találtam, én már telefonon is beszéltem vele, és sokat segített. A telefonszámát megtalálod a bemásolt linken belül.


"


dr. Farkas Zsuzsanna munkajogász


Munkajogi tanácsadás ( szülni készülő, gyes, gyed állományban lévő és munkába visszatérő kismamáknak, ingyenes jogi tanácsadói szolgálat)

Mikor mit mondjunk, és mikor mit NE mondjunk munkáltatóval való tárgyalásnál, hogyan készüljünk fel a ránk váró esetlegesen kellemetlen helyzetekre. Hogyan induljunk jó alkupozícióból, hogyan érjük el, hogy egyenlő partnerként tárgyaljunk még akár a "félémetesnek" hitt multinacionális cégek HR-eseivel is!


Ezen kívül segítséget tudok nyújtani még az alábbi témekörökben is:

Atipikus és részmunkaidős foglalkoztatási formákkal kapcsolatos kérdések (kismamák/ megváltozott munkaképességű munkavállalók)


Válaszomra 1-2 héten belül számíthatsz!


Elérhetőség:


www.hrjogasz.hu "

2012. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2012. okt. 19. 17:10
 18/21 A kérdező kommentje:
utolsó! sajna a telefon számot nem találtam de lehet én vagyok idétlen!
2012. okt. 19. 17:11
 19/21 anonim ***** válasza:
Valóban, hozzád sem kellene szólnia. Én nem lépnék semmit, megmondanám, hogy sajna ez van, akár tetszik neki, akár nem. Nem tehet semmit, ha te magad nem vágod saját magd alatt a fát!
2012. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Új információ!azt mondta hogy mivel magánszemély ezért ő KFT-re változtatja magát így új szerződést kell írni.de ez is baromság mert a cég megmarad csak nem magánszemély hanem KFT.ujra be akar húzni a csőbe mert gondolom az uj szerződésem a közös megegyezés lenne...
2012. okt. 22. 09:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!