Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó megoldás?

Szerintetek ez jó megoldás?

Figyelt kérdés

17 hetes terhes vagyok és úgy tervezzük, hogy ha megszületik a baba én egy hónap után visszamegyek dolgozni és a férjem marad itthon a picivel. Szerintetek a környezetem nagyon le fog nézni emiatt?

Nagyon szeretnék én is otthon maradni vele, de az én állásom jobban fizet és biztosabb is mint a Páromé.

Előre is köszönöm a választ!


2012. dec. 15. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
És te nem kapnál tgyást? Mert az elég jól fizet és akkor legalább fél évig otthon tudnál maradni a picivel. Vagy a szoptatáson nem is gondolkozol pont emiatt? És az úgy elegendő lenne nektek, hogy csak a te fizud, meg a gyes?
2012. dec. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

6 hónapos koráig a tgyás majdnem ugyanakkora, mint a béred, de ezt a férjed nem kaphatja, csak te.

Szerintem 1-2 hónapot érdemes lenne otthon maradnod már csak azért is, mert bármit is tervezel most, hidd el, ha megszületik a baba, teljesen máshogy fogod golndolni. Már csak a szoptatás szempontjából sem mindegy, ki van otthon vele, de szerintem egy anya, aki életet ad egy babának, nem "tud" 1 hónap után visszamenni dolgozni, ha nem létkérdés, bármit is tervez előtte...

2012. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne a környezeteddel törődj, és ne is az ellenzőkkel. Ti tudjátok, hogy nektek mi lenne a jó. De ha szoptatsz, akkor legalább 2 hónapig kellene a babával maradnod. Régen, amikor még 3 hónap volt a szülési szabadság, már a két hónaposa babákat is vitték bölcsibe. Igaz, akkor napközben volt másfél óra szoptatási idő. Amikor haza lehetett menni szoptatni.

Esetleg ez nálatok is megoldható lenne.

2012. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igazából erről a tgyás-ról nem tudtam. Ebben az esetben már tényleg jobb lenne, ha 6 hónapos koráig itthon maradnék vele.


Ja é kedves Drága 2. válaszoló: nem elleni fogok..lehet te azt tetted, végül is mindenki magából indul ki.

2012. dec. 15. 17:34
 5/12 anonim ***** válasza:
6 hónapos koráig jár elvileg a TGYÁS,ami majdnem ugyanakkora,mint a fizetésed.Egy hónaposan még nagyon pici lenne,de ha nincs más megoldás,akkor...A muszáj nagy úr,és ne foglalkozz senkivel.
2012. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nézz utána a TGYÁS-nak!
2012. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt tudod, hogy akkor a ferjednek semmi nem fog jarni? Gyest igenyelhet majd, de csak ha a baba betoltotte az 1 evet.
2012. dec. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Arra az időre amíg nem lennék otthon le lenne neki fejve a tej, ha pedig otthon lennék akkor szoptatnám, mert szerintem sincs csodásabb érzés ennél.
2012. dec. 15. 17:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom pontosan,hogy álltok anyagilag,beleszólni sem szeretnék,csak tanács.

A babád születése után kaptok egyszeri anyasági támogatást,annak feltételében,hogy négyszer megjelensz terhesgondozáson.Ez 64 ezer forint.Ott a családi pótlék,ami 13 ezer forint körül jár.Ezt havi szinten kapod.Esetleg:a baba születéséig még van 5 hónap,minden hónapba tegyetek félre,amennyit tudtok.Ezt a baba születése után használjátok fel,így bepótoltok,a te kiesett béredbe.

Nagyon hasznos kis oldal,ajánlom figyelmedbe:

[link]

2012. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok ítélkezni feletted, mert csak a Ti dolgotok, bár nagyon nem értek ezzel egyet. Az tök mindegy, hogy a környezeted mit fog ehhez szólni, bár készülj fel a támadásokra. Tudnod kell, hogy a szoptatás nem olyan egyszerű, mint ahogy gondolod. Elég kevés esélyt látok arra, hogy így anyatejes lehessen a babád. Az sem biztos, hogy 1 hónap után Te alkalmas leszel munkára, bár ez attól is függ mi a munkád. Az még bőven a gyermekágyas időszak, van akiből ilyenkor még ömlik a vér.


Aminek viszont érdemes utánajárni az a TGYÁS összege. Ez 168 napig, majdnem fél évig jár. Nekem a havi nettó bérem 170 ezer Ft volt. Mivel kaptunk év közben valamennyi jutalmat és egyéb juttatást is és a TGYÁS alapjába ezek is beszámítanak, most a TGYÁS-em 230 ezer Ft. Hülye lennék visszamenni 60 ezer-rel kevesebbért dolgozni (mondjuk nem is akarok). Az apa ilyet nem kaphat. Szerintem minimum az első fél évben érdemes lenne otthon maradnod.

2012. dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!