Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet erre megoldas? Feltekeny...

Lehet erre megoldas? Feltekeny volt feleseg?

Figyelt kérdés

A problemam az lenne, hogy a paromnak korabbi hazassagabol született egy kisfia. A kis tünder 6 eves mar, a szülök 4 eve valtak el. Bar a parom sosem beszel rola, hogy miert (azt mondja, hogy tiszteletböl...). En 2 eve vagyok együtt a parommal, junius ota elünk együtt. Ekkor tudta meg a volt feleseg (a gyerek elmondasabol), hogy együtt vagyunk a parommal (a beszelgeteseik csak a gyerekre korlatozodtak). Na most miota anyuci megtudta, hogy en a parommal elek nem engedi ide a kisfiut, a parom csak akkor talalkozhat a kicsivel, ha Ö megy oda hozzajuk, ott is aludhatna (bar ezt nem teszi). Mar a birosagon is voltunk, de mivel anyuci nem korlatozza a lathatosagot, igy nem tudnak tenni ellene... Ez lenne az egyik problema... Valahogy nem lehetne ez ellen tenni? Valakinek valami tapasztala esetleg ezzel kapcsolatban? A parom elmondasa szerint a kicsi hianyol engem (egyaltalan nem tudok talalkozni vele, mert ha megy is valahova a parom a gyerekkel, akkor anyuci is megy velük, en pedig nem szeretnek meg több galibat okozni a paromnak es mellessleg nincs szüksegem anyuci egy kirohanasara sem 26 hetes iker terhesseggel.

Ez a masik problema... Vagyis anyuci fele... A gyereknek ugyanis apa elmondta, hogy kistesoi lesznek es irto kivancsi mar a kisfiu. De anyuci nem engedi ezt sem... Közölte a parommal, hogy a kisfiut tovabbra sem hozhatja el, en nem tehetem be a labam a lakasaba es a mi gyerekeinket sem viheti oda... Mar azzal fenyegetözik, hogy Ö is birosagra meg es elveszi a lathatasat a kisfiunak, mondvan, hogy a parom nem fizet gyerek tartast. Ami reszben igaz mivel penzt nem ad anyucinak, de az ovit Ö fizeti a kicsinek illetve a ruhaztatast is Ö allja a gyereknek, a havi megallapitott 30 ezer gyerek tartasnal joval többet fizet a parom a gyereknek.

Nagyon ketsegbe vagyok esve mar, hianyzik a kisfiu nekem is, hisz 2 evig az eletem resze volt a kis rossz csont hetköznap-hetvegen es amikor csak lehetett a parom elhozta az anyjatol.

Nem szeretnek több konfliktust mar igy is veszelyeztett terhes vagyok, nem akarjuk elveszteni a kisfiut sem.


Valaki került mar hasonlo helyzetbe esetleg? Vagy valami ötletetek lenne, hogy hogy tudnank megoldani a helyzetet?


Elöre is köszönök minden valaszt!!!


2012. nov. 8. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom 3 éves kortol elviheti apuka hétvégére. Legalábbis bátyám esete anyuka ott se akarta hogy bátyám elhozza hozzánk a fiát és bement a biróságra de tesómnak van pár bizonyitéka hogy el is vehetnék töle a fiút
2012. nov. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Először is, az apa oda viszi a gyereket a láthatas alatt, ahova akarja, ehhez a másik szülőnek semmi koze, amíg a gyereket nem veszélyezteti az apa. Másodszor, a tartás díj fizetés egy kötelesség, a láthatas pedig egy jog es ez a kettő ebben az esetben nem függ össze. Apa akkor is látogathatna a gyereket, ha egyáltalán nem fizetne tartás díjat. Harmadszor, ideje hivatalosan fizetni a tartás díjat, lehetőleg átutalással, vagy csekken, feltüntetve hogy tartás díj. Anyuka ugyanis beperelheti apukák az "elmaradt" tartás díj miatt, a törvény szerint ugyanis készpénzben kell a gyermek tartásához hozzájárulni. Visszamenőleg 6 hónapot is elkelhet az anyuka... Negyedszer, ha megszületnek a gyerekek es nehézséget okoz az eddigi 30 kifizetése, lehet kérni a tartás díj csökkentését.
2012. nov. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos a birosag ugy gondolja, hogy ezzel hogy anyuka nem engedi el a gyereket, de a lathotasagot biztositja nem korlatozza a szülöi kapcsolatot az apaval (az egyetlen feltetel a paromnak valo sajat szoba kialakitasa, amit meg is tett). Ergo nem tehetünk semmit. Anyuka nem veszelyezteti a gyereket, bar a sajat velemenyem teljesen mas (abbol kiindulva amit legalabb is a gyerek elmeselt nekem). Külföldön elünk itt kicsit mas a törveny :(


Apuka nem veszelyezteti a gyereket, maximum a tulzott szeretettel, rajongassal ami a kisfiu fele arad.


Fizetve van a tartas dij, illetve szamla van mindenröl, amin fel van tüntetve hogy tartasdijkent elszamolva (erröl anyuka nem tud, jobb is). Illetve a birosagi vegzesben is benne van, hogy a gyerek minden költseget az etelen kivül apa all, amit a parom be is tart, ezekröl megvan az elszamolas.


Ha nehezet is okozna a tartas dij akkor is kifizetnenk, minden szo nelkül, hiszen a kisfiu is parom gyermeke ugyanugy ahogy az ikrek is. Tehat kutya kötelessegünk gondoskodni rola, meg ha bele is szakadunk! De hal Istennek ez a veszely nem all fenn.


De most ugy nez ki, hogy a problema megoldodott... A parom ma keresetet adott be a kisfiu kizarolagos felügyeleti joganak gyakorlasa miatt. Majd kiderül... Remelem, hogy idekerül a kisfiu es megoldodik vegre minden gondunk.


Köszönöm mindkettötöknek a valaszokat!

2012. nov. 9. 20:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok!
2012. nov. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!