Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamik, anyukák. Mi a...

Kismamik, anyukák. Mi a véleményetek a következő írásról? Ti hogy gondoljátok? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Egy asszony elmegy a nőgyógyászhoz, és így szól: - Doktor úr, óriási bajban

vagyok és nagyon nagy szükségem lenne a segítségére. A gyermekem még nincs

egy éves, és megint terhes lettem. Nem akarok ilyen közeli korú gyerekeket.

-

Rendben, mit szeretne tőlem? - Azt szeretném, hogy szakítsa meg a

terhességemet, nagyon számítok Önre. Az orvos gondolkodóba esik, majd í

gy

szól: - Azt hiszem, van egy jobb megoldás, ami az Ön számára is kevésbé

veszélyes.

A nő elmosolyodott, gondolván a doki megértette, mit szeretne. Az orvos

folytatta: - Nézze, hogy ne kelljen egyszerre két kisbabára vigyáznia,

öljük meg azt, amelyik az ölében van most. Így tudna egy kicsit pihenni,

mielőtt a másik megszületik.

Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy melyik az. Az Ön testére semmi

veszélyt nem jelentene, ha az ölében lévő babát választaná. A hölgy

elszörnyedt. - Na de, doktor úr! Milyen szörnyű! Megölni egy gyereket, az

bűn!

- Szerintem is, – mondta az orvos – de nekem úgy tűnt, ez Önnek nem

probléma, és azt gondoltam, akkor ez a legjobb megoldás. Az orvos

elmosolyodott, érezte, érthető volt az álláspontja.

Sikerült meggyőznie a mamát arról, hogy nincs különbség aközött, hogy egy

már megszületett gyereket ölnek meg, vagy azt, aki még az anyaméhben van. A

bűn ugyanaz!

Ha ezzel egyetértesz, kérlek, oszd meg. Közösen életeket menthetünk meg. A

szeretet azt mondja: Feláldozom magam, hogy a másiknak jobb legyen. Az

abortusz azt mondja: Feláldozom a másikat, hogy nekem jobb legyen.


2012. dec. 14. 19:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én egész oviskoromra nem emlékszek, mégis volt biztos ami fájt.

Persze értem mit akarsz mondani.

2012. dec. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22:53-as: azért a te általad leírt történet nem ugyanaz, mint amiről itt szó van.
2012. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, nem teljesen ugyanaz, csak a választásról, a döntésről jutott eszembe a filmrészlet. Nem ugyanaz megölni egy már meglévő gyereket, aki mondjuk 4 éves, már családtag, kötődnek hozzá a szülei, ő is kötődik a szüleihez, mint mondjuk elvetetni egy embriót. egy anyának már néznie kell a már meglévő gyerek érdekét is: ha azt az új jövevény veszélybe sodorja, mert mondjuk nincs pénzük eltartani két gyereket, akkor az az okos döntés, ha elveteti a következőt,nem pedig az, h megszüli és akkor éheznek, nyomorognak 4-en. ezt egy orvos is tudja szerintem és én épp ezért nem hiszem, h a fenti szavak elhangzottak volna élőben egy orvos szájából. szerintem ez a történet egy olcsó, provokatív, abortuszellenes tanmese. Én nem eszem meg.
2012. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A lepontozott vagyok :)


Én sem szeretem az ilyen hatásvadász, manipulatív videókat, verseket, történeteket. Ugyanis nem életszerűek, nem valódiak. Egy ilyen történettől még nem lesz munkája a szülőknek, nem lesz férje az egyedülálló anyának stb, stb. És ugyebár aki ezeket kitalálja, nem fogja a számlákat kifizetni, a gyógyszereket, tápszereket állni a családnak miután "megmentette" az embriót.

Én voltam aki feltette a kérdést, hogy mit lehetne tenni a kislányért akinek drog-és alkoholfüggő az anyja. Senki nem írt. Ilyenre nem válaszolnak...Na az az "anya" VÉGIG drogozta és itta a terhességét. Na az ő helyzetében is undorító gyilkosság lett volna az abortusz? Én nem hiszem. Amit most él meg a kislány biztos nagyobb fájdalom, mint egy zigóta fájdalma...


Még egyszer mondom ebben a leírt helyzetben én is roppant önző döntésnek tartom amit a nő hozott, de nem minden helyzetre húzható rá ez a kis történet.

2012. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a moralizálást az abortusz témában, mert mindenkinek saját magával kell elszámolni, amikor ilyen döntéshelyzetbe kerül. Nem mások véleményével kell foglalkoznia, hanem kell annyi tartás, hogy így döntöttem ezt vállalom, nem tartozik senkire.

Én azért döntöttem úgy, hogy megtartom a 6. babánkat (12 hetes vagyok most) - nagyon korán, az előző szülés után 2.5 hónappal fogant meg -, mert tudtam, hogy soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha megölném. Nem akartam úgy leélni még több évtizedet, hogy MINDEN NAP eszembe jut, minden nap vádolom magam, nincs nyugovásom. Nem foglalkoztam más érvekkel, ellenérvekkel, egyszerűen meghallgattam amit a szívem mondott. Más lehet mérlegel, oszt szoroz, számításba vesz ezt - azt, én nem tettem.

2012. dec. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez egy orbitális baromság. Egy elő gyerek es egy nehány hetes magzat marhára nem ugyanaz. Nincs olyan anya, aki megölné a megszületett, nevelt, dédelgetett gyereket egy ismeretlen nehány hetes magzatot meg életben hagyna. Sajnálom, hogy a kérdést nem lehet jelenteni, mert provokatív es a célja csak a veszekedés.
2012. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem célom veszekedés kelteni. Csak véleményeket kértem, semmi több.
2012. dec. 15. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!