Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamik, anyukák. Mi a...

Kismamik, anyukák. Mi a véleményetek a következő írásról? Ti hogy gondoljátok? Egyetértetek vele?

Figyelt kérdés

Egy asszony elmegy a nőgyógyászhoz, és így szól: - Doktor úr, óriási bajban

vagyok és nagyon nagy szükségem lenne a segítségére. A gyermekem még nincs

egy éves, és megint terhes lettem. Nem akarok ilyen közeli korú gyerekeket.

-

Rendben, mit szeretne tőlem? - Azt szeretném, hogy szakítsa meg a

terhességemet, nagyon számítok Önre. Az orvos gondolkodóba esik, majd í

gy

szól: - Azt hiszem, van egy jobb megoldás, ami az Ön számára is kevésbé

veszélyes.

A nő elmosolyodott, gondolván a doki megértette, mit szeretne. Az orvos

folytatta: - Nézze, hogy ne kelljen egyszerre két kisbabára vigyáznia,

öljük meg azt, amelyik az ölében van most. Így tudna egy kicsit pihenni,

mielőtt a másik megszületik.

Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy melyik az. Az Ön testére semmi

veszélyt nem jelentene, ha az ölében lévő babát választaná. A hölgy

elszörnyedt. - Na de, doktor úr! Milyen szörnyű! Megölni egy gyereket, az

bűn!

- Szerintem is, – mondta az orvos – de nekem úgy tűnt, ez Önnek nem

probléma, és azt gondoltam, akkor ez a legjobb megoldás. Az orvos

elmosolyodott, érezte, érthető volt az álláspontja.

Sikerült meggyőznie a mamát arról, hogy nincs különbség aközött, hogy egy

már megszületett gyereket ölnek meg, vagy azt, aki még az anyaméhben van. A

bűn ugyanaz!

Ha ezzel egyetértesz, kérlek, oszd meg. Közösen életeket menthetünk meg. A

szeretet azt mondja: Feláldozom magam, hogy a másiknak jobb legyen. Az

abortusz azt mondja: Feláldozom a másikat, hogy nekem jobb legyen.


2012. dec. 14. 19:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Hű!
2012. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
En egyett ertek! Talan van olzan helyzet mikor nincs mas dontes, de a kor kulobseg biztosan nem ok egy abortuszra. Bar velemenyem szerint nagyon nagy problema kell ehez hogy egy no ezt a dontest hozza. En most varom az elso babankat, de a hideg tobbszor kirazott. Egy nem kivant gyerek biztosan nehez dontes, de mindig kell hogy legyen masik megoldas. Az utolso ket sor teljesen igaz.
2012. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Nem értek egyet. Nem vagyok "abortuszpárti", de nem nevezhető ugyanolyan gyilkosságnak egy már hús-vér, érző, gondolkozó, megszületett gyermek lemészárlását, mint egy néhány hetes embrió, zigóta eltávolítását.


Egyébként ebben az élethelyzetben nem tartom jogosnak és tolerálhatónak az abortuszt, amit itt leírnak, de van olyan amikor igenis ez a "kisebb rossz".

2012. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Elég régen hallottam már ezt akkor is azt gondoltam, hogy aki a kis korkülönbség miatt képes abortuszra menni az meg is érdemli ezt a választ.
2012. dec. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Szubjektív véleményem,de egyetértek az orvos válaszával,az,hogy ki mit csinál saját dolga,de szerintem ez igaz.
2012. dec. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes, az egyetlen "más" válasz le lett pontozva.


Pedig kicsit gondoljatok már bele: Ha ott a gyereked az öledben és egy pár hetes magzat a hasadban, és valaki kényszerítene, hogy az egyik gyermekedtől meg kell szabadulni, akkor melyik lesz az? A gyermeked az öledben, akit 1-2-3 vagy még több ideje dédelgetsz, babusgatsz, mellette vagy, ha beteg, örömében, bánatában, a játszótéren, eseted, itatod, anyák napján az óvodában neked szaval, átölel, az elmúlt pár évben 1000-szer mondta, hogy szeret, puszil, imád.

Vagy a meg nem született (akár tetszik, akár nem, még ismeretlen valaki), akihez még nem fűznek olyan emlékek, mint a megszületett gyermekedhez...


A fenti esetben az indok egy bődületes marhaság, nyilván ilyen esetben anyuka viselkedése elítélendő, de sok olyan eset van, mikor nem tudja, nem akarja a nő bevállalni a gyereket. Ez legyen az ő döntése, tartsuk tiszteletben...

2012. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze utolsó ez is igaz, de ne a szülői oldalról kell szerintem ezt a kérdést nézni hanem a gyerekek oldaláról.
2012. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Persze, hogy csak engem pontoztak le, nem is várok mást az itteni anyukáktól, válaszolóktól. :)

Leírtam azt is, hogy EBBEN a helyzetben én SEM tolerálom az abortuszt, de mint mondtam, van olyan élethelyzet, amikor SAJNOS ez a "kisebb rossz".

2012. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Van egy film, a címe Sophie választása. Meryl Streep egy fiatal, lengyel zsidó anyát alakít benne. Koncentrációs táborban van a két gyerekével: egy kisfiúval és egy kisebb, talán 3-4 év körüli kislánnyal. Egy német katona arra kényszeríti, válasszon a két gyereke közül,melyik maradhat vele, maradhat életben. Ha nem teszi, megölik mindkettőt. És Sophie választott. Mert muszáj volt. És Kitaláljátok, melyiket? "Nehmen sie meine kleine"


Okosan döntött.


A fenti történetben szemet szúrt ez a mondat:"Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy melyik az." Hát qrvára nem mindegy. Sophie is azt a gyerekét választotta, akinek nagyobb az esélye a túlélésre, aki nem buktatja le őket a sírásával, aki jobban tűri az éhezést, a viszontagságokat a táborban, stb. Ezért választotta a nagyobbikat.


http://www.youtube.com/watch?v=R2Dxx3_iF14

2012. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én nem tudom a magzat oldaláról nézni sajnos. Arra emlékszem, hogy nem emlékszem semmire sem magzati koromból, sőt első emlékem kb 1 éves koromból van. Abban bízom, (remélem), hogy ezek a magzatok nem éreznek még ebben a korban. Hiába van esetleg már minden kifejlődve, érzelmileg ők még nincsenek olyan szinten, hogy felfogjanak bármit is.

És abban, hogy a felelősen döntő anyuka a meg nem születendő gyermeke érdekében dönt úgy, hogy nem szüli meg a babát. Például nagyon rossz anyagi helyzet, betegség.

Tudom, hogy nehéz ezt elfogadni, de ha ütre-hatra szülnének a nők, akkor mennyien lennénk a Földön? Meddig lenne élelmünk, energiánk, vizünk? Ez valahol egy mesterséges szelekció is, amit el kell fogadnunk.

2012. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!