Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta megszületett a pici, a...

Mióta megszületett a pici, a nagyot már nem szeretem. Miért?

Figyelt kérdés

Valaki esetleg van rajtam kívül, aki ilyesmit érzek?

Ez tudom, nem normális, de nem tudok már mit tenni.

A nagy 4 éves, a kicsi 19 hónapos.


2012. nov. 20. 18:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
92%
Igen más is van így. Ilyen volt a nagyanyám az apámmal, és ilyen az anyósom a férjemmel. A sors szerencsére helyrehozza ezeket a dolgokat. Minden ilyen ismerősömnél a legkevésbé szeretett gyerek lett felnőtt korára a legsikeresebb, legboldogabb. Kárpótolják Őket a feleségeik, csodás gyermekeik, barátaik és nem utolsósorban apukáik. Az ilyen "anyák" pedig kivétel nélkül azt kapták az élettől, amit érdemeltek.
2012. nov. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Én szeretném szeretni de nem megy.
2012. nov. 20. 19:11
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka kezeltesse magát! De sürgősen ám, mert annak a két gyereknek normális anyára van szüksége!
2012. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Számomra ez döbbenetes! Én azt sem tudom mit csináljak, hogy érezzék, hogy egyformán szeretem Őket, hogy mindketten ugyanolyan fontosak.

Ha valóban így érzel, én segítséget kérnék pszichológustól, mert ez nagyon nem jó. Elsősorban a kis 4 évesednek lehet szörnyű, ha bármilyen formában szembesül a helyzettel.

2012. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélgettem egyszer egy gyermekpszichológussal, ő tette fel nekem teljesen váratlanul azt a kérdést, hogy az ikreim közül melyiket szeretem jobban. Hirtelen nem tudtam mit válaszolni, de azt mondtam, hogy változó.

Megerősített abban, hogy az teljesen normális, ha egyik nap az egyiket, másik nap a másikat szereti jobban az ember, attól függően, hogy épp rajzolt valami szépet, vagy ilyesmi. Bevallotta, hogy ő is pont így érez a gyerekei iránt, olyan nincs, hogy valaki mindig teljesen egyformán viszonyul az összes gyerekéhez.

Viszont ha valaki huzamosan 19 hónapon keresztül csak az egyiket szereti, ott valamin agy baj lehet, pszichológushoz kellene ezzel a problémával menni.

2012. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%

5-ös vagyok.

Elnézést, nem azt akartam írni, hogy "agy baj", hanem, hogy "nagy baj", bár így is találó volt.

2012. nov. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%
És ha születne egy harmadik gyereked akkor a màsodikat se szetnéd?? Jézusom!!!
2012. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Én meg ettől félek :-(


Biztos szakemberhez fordulnék a helyedben. Már rég meg kellett volna tenned :-(

2012. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%

1-es vagyok. Lehet, hogy nem a kérdező pontozott le, de akkor is vicces, hogy mindig lepontoznak, ha nem kedves hozzászólást írok.

Én is írhattam volna, hogy menjen orvoshoz, de amúgy nem ezt kérdezte. Csak azt kérdezte más is van-e így. Nem jobban szereti az egyiket, ami egyesek szerint úgy látszik normális, hanem azt írta, hogy nem szereti a nagyot. Azt is írta, hogy nem tud mit tenni. Nem kért megoldási javaslatokat. Ha azt kért volna én is azt írnám menjen orvoshoz.

2012. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
80%

a második válaszoló nagyon találót írt.

kérdező, ez valami döbbenetes, hogy vagy képes nem szeretni a nagyot? rosszalkodik netán? habár, mióta megszületett a kicsi, azóta nem szereted. Te nem vagy anya!!

2012. nov. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!