Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én vagyok a világ legrosszabb...

Én vagyok a világ legrosszabb anyukája, ha jobban szeretem a férjemet, mint a gyermekemet?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, szeretem a lányomat, méghozzá nagyon. De a férjemet jobban szeretem. Baj van velem, vagy van ilyen?
2012. okt. 31. 20:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Ennek mi az oka? Tervezett gyermek volt,vagy csak véletlen?
2012. okt. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tervezett baba volt, mindketten akartuk.
2012. okt. 31. 20:42
 3/14 gabszem ***** válasza:
56%
Az ember máshogy szereti a gyerekét, mint a szerelmét! Ráadásul a párod volt előbb az életedben, szerintem ezzel nincs semmi baj.
2012. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez a normális.A gyereked máshogy szereted,mint a párodat.Arról nem is beszélve,hogy az életed a pároddal éled le ,szerencsés esetben és nem a lányoddal.Én is úgy érzek ahogy te,nagyon szeretem a fiam tényleg,de a páromat is,és egyiket sem tudnám előtérbe helyezni,számomra mindketten ugyanolyan fontosak,de ha választanom kéne,hogy 1 óra a párommal kettesben,vagy 1 óra játéka fiammal akkor az elsőt választanám,pedig szeretek a kisfiammal lenni.
2012. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nincs oolyan, hogy valakit jobban szeretek! Más fajta szeretettel szeretem a férjem, a gyermekem, a szüleimet. Nem tudnék sorrendet állítani.

-A férjemet szerelemmel szeretem,

-a gyermekemet is nagyon szeretem, mert ő a szerelmünk gyümölcse, a mindenünk

-a szüleimet is szeretem mert ők neveltek fel, ők adtak nekem életet!

2012. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel. Nem lehet a két érzést összehasonlítani, mert másképpen szereted a férjed, és másképpen a gyerekedet, és ez így természetes. Ha nagyon szereted a lányod, nem lehetsz rossz anya. Lehet azért érzed ezt most így, mert régen volt alkalmatok arra, hogy kettesben legyetek.
2012. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Ezért még nem vagy rossz anya. Viszont ügyelj arra, hogy a férjed iránti nagyobb szereted ne menjen a gyerek kárára. Ezt úgy értem, hogy majd nagyobb korában, majd ha kamasz lesz állj ki mellette, ha úgy hozza a sors, kényes helyzet jön elő, ne érezze azt, hogy ti ketten együtt vagytok, ő meg egyedül. A kamaszok érzékenyek, túlreagálnak sok mindent, jobban a szívükre veszik a dolgokat.Persze ez még a jövő zenéje, csak sajnos sok olyannal találkoztam, amikor az anya mindig a gyereket helyezte háttérbe a férjével szemben.

Szeresd jobban a férjedet, nyilván nem tudod magadra erőltetni az egyenlő érzéseket,szeretetet de ezt ne érezze a kislányod, mert azt nagyon megsínyli majd érzelmileg.

2012. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

Pár éve még pszichológiából tanultam, hogy az a helyes felállás, ha a szülők elsősorban egymást szeretik és utána jön a gyermek. Hiszen a szülők egymás iránti szeretetéből születik a gyermek, de a szülők ugye egymással alkotnak közösséget, melyet kiegészít és teljessé tesz a közös baba. A két felnőtt egymással éli le az életét, ahogy írták is már előttem, így értelemszerű, hogy a jövőt számomra is a párom jelenti, de a jövőnket a gyermekünk teszi teljessé. Ahogy anno a tanárnőm fogalmazta: két ember szerelmét a gyerek kiegészíti, nem pótolja. Ahol a gyermek nagyon előtérbe kerül, ott elkényeztetik, és ezért tapasztaljuk, hogy sokaknál a fejükre nő a kicsi, szinte már ő "neveli" a szülőket.

Úgy gondolom, teljesen jó anya vagy, egészséges gondolatokkal, jó hozzáállással. Én is úgymond "jobban" szeretem a férjem, hiszen ő a társam, a párom, a bizalmasom, és a legjobb barátom, és ezt a kapcsolatunk a kislányunk még szebbé varázsolta.

2012. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
# 8-as tökéletesen leírta! Párkapcsolati tanácsadók erősen javasolják, hogy ne helyezzük a gyereket előtérbe, mert ő csak "vendég" a családban, a házaspárnak viszont (jó esetben) egy egész életet kell együtt leélnie. Az lenne a normális, ha mindenki a házastársát szeretné "jobban", vagy legalábbis nem kerülnének háttérbe a házastársak abban a pillanatban, amint megszületik a gyerek. Sokkal kevesebb lenne a válás...
2012. okt. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%

Csak sajnos sokan a ló túloldalára esnek. Az sem egészséges ha a gyerek ajnározása miatt megy tönkre egy házasság, de az sem, ha a gyerek lelkivilága megy tönkre mert érzi, hogy ő csak a második lehet mindig az anyja szemében, hiszen ő csak egy "vendég" a családban. Sajnos az utóbbiból rengeteget láttam és az eredménye az, hogy bizonytalan és önbizalomhiányos felnőttek lettek.

Persze értem az utolsó két hozzászólót és igazuk van, csak gondoltam leírom az én tapasztalatomat is. Ez természetesen nem vonatkozik rád kérdező.

2012. okt. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!