Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a mi ovinkban akarnak...

Csak a mi ovinkban akarnak mindent fizettetni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Reggel viszem a lányom az oviba, erre leszidnak egy papírfecnin a szekrényébe helyezve (a szülői közösség vezetője), hogy nem viszek elég gyümölcsöt és tisztálkodási szert az oviba, ami amúgy is önkéntes alapon megy, nem kötelezhetik.

Szinte minden héten viszek gyümölcsöt, amikor Bogi megy, már piperét is vittem be nem is egyszer.

Nem gondolják, hogy a lányom az utóbbi 1 hónapban 2 hetet volt összesen oviban, majd viszem más gyermekeinek csak úgy a dolgokat, mikor a lányom meg betegen van itthon?

Vittem már ceruzát, gyurmát, piperecikkeket nem egyszer, gyümölcsöket, sőt, még a Mikulást is mi fizetjük, hogy jöjjön a gyermekekhez decemberben, na meg a csomagot és gyakorlatilag majdnem mindent.

Sajnos jóformán a szülők tartják fenn az ovit.

Minden hónapban egyszer bábszínház, ugrálóvár, ilyen-olyan "bulik" minden héten, és mindent persze a szülők költségére.

Megkérdezni persze senkit sem kell erről, van és kész, én meg fizessek.

Máshol is így megy ez, vagy csak itt?


2012. nov. 12. 11:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
29%

utolsó 2-t én írtam, most jutott eszembe, hogy több ismerősöm is oviba/suliba dolgozik és hordják haza a konyháról a fűszert/olajat/tisztítószereket stb.stb...

talán ezért kell annyit vinni a szülőknek,mert nem csak a drága gyerekek használják, hanem az alkalmazottak családtagjai is otthon :D

2012. nov. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Olyan hülyeséget írt az utolsó!

Az óvódavezető sikkaszt???

Ne nevettesd már ki magad.


Bírom, mikor minden szülő az óvónőt hibáztatja, közben fogalma sincs arról, mi folyik valójában az épületen belül.

Sajnos lehet olyan, hogy egy falu az egyetlen óvodájának meg tud adni dolgokat, de pl. itt nálunk megyeszékhelyen örülhetünk, ha nem zárnak be még több óvodát és megmarad a munkahely.

Ismerem belülről a dolgokat, mert anya óvónő 30 éve és sajnos nagyon nehéz a helyzetük.

Arról nem is beszélve, hogy bizony gyereknap, karácsony, Mikulás előtt még én is besegítek mikor otthon varrogat, fabrikál, ragasztgat, hogy kézzel készített ajándék is kerüljön a csomagba, mert nincs pénz annyi ajándékot venni csoportpénz ide, vagy oda.

A város csak arra ad támogatást, hogy a rezsi ki legyen fizetve, a dolgozók megkapják a bért, az épület (úgy, ahogy...) renoválva legyen minden évben, tehát az épület működőképes.

Ja és év elején mindig kapnak új játékokat, de ezzel ennyi.

2012. nov. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolso az utolso elotti vagyok es kepzeld a noverem budapesti ovodaban ovono, ugyhogy kepzeld el en is tudom mit beszelek tàdà
2012. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Kezd már kicsit összeesküvéselméletté alakulni ez a kérdés....
2012. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Persze mindjárt gondoltam, hogy olyan fog minket szülőket bírálni, akinek gyermeke sincs.

Egy átlag fizetésből élő magyar családnak gyermekenként az mi esetünkben pl min 10ezer forint igenis, sok pénz.

Itt nem is arról van szó, hogy adjanak mindent ingyen, hanem hogy az ovi a mi megkérdezésünk nélkül szervez mindenféle programot a gyermekeknek, amit kötelezően ki kell fizetnünk.

A szülők már szóltak evégett, de az ovi szerint ezek elősegítik a fejlődésüket, így szükséges "mókák".

Tudom, hogy nem ingyenes, én nem is gondoltam erre, a kérdés arra irányult, hogy máshol is ilyen dolgok működnek e, vagy a mi ovink ilyen, hogy mindig lehúzzák a szülőket anyagilag.

Meg kéne tanulni értelmezni a kérdést, kedves Dulifuli..

2012. nov. 30. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!