Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a mi ovinkban akarnak...

Csak a mi ovinkban akarnak mindent fizettetni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Reggel viszem a lányom az oviba, erre leszidnak egy papírfecnin a szekrényébe helyezve (a szülői közösség vezetője), hogy nem viszek elég gyümölcsöt és tisztálkodási szert az oviba, ami amúgy is önkéntes alapon megy, nem kötelezhetik.

Szinte minden héten viszek gyümölcsöt, amikor Bogi megy, már piperét is vittem be nem is egyszer.

Nem gondolják, hogy a lányom az utóbbi 1 hónapban 2 hetet volt összesen oviban, majd viszem más gyermekeinek csak úgy a dolgokat, mikor a lányom meg betegen van itthon?

Vittem már ceruzát, gyurmát, piperecikkeket nem egyszer, gyümölcsöket, sőt, még a Mikulást is mi fizetjük, hogy jöjjön a gyermekekhez decemberben, na meg a csomagot és gyakorlatilag majdnem mindent.

Sajnos jóformán a szülők tartják fenn az ovit.

Minden hónapban egyszer bábszínház, ugrálóvár, ilyen-olyan "bulik" minden héten, és mindent persze a szülők költségére.

Megkérdezni persze senkit sem kell erről, van és kész, én meg fizessek.

Máshol is így megy ez, vagy csak itt?


2012. nov. 12. 11:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%

Sajnos ez általános és egyáltalán nem a pedagógus/óvoda hibája.

Nem kapnak erre keretet, a csoportpénzből pedig nem futná mindenre.

2012. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

amikor én voltam ovis (12-13 éve kb)

nekünk is vinni kellett,gyümölcsöt,tisztálkodási szert,minden féle szír szart.. mi is szinte feltartottuk az ovit.. mikulás,azok kelléke,karácsonyi "buli",amin mi szerepeltünk,azt is kikellett fizetni. mindent. még a cukorkát is szinte amit adtak.. nem csak a ti ovitokban van.. máshol ebédért 10E kérnek,plusz havi "osztály pénz" 5-6E... sajnos ez van://

2012. nov. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkba sosem kell gyümölcsöt vinni. És minden nap kapnak gyümit tízóraira.


Szeptemberben kellett vinni tisztálkodós cuccokat, meg most kérnek , de nem mindent, zsepit, meg szalvétát. (wc papír, foly.szappan, stb. még van.


Van havi 500 Ft csoportpénz...

Abból van a Mikulás, bábszínház, stb. rendezve.

Amúgy hetente nálunk nincsenek bulik...


SZerintem a mi ovink nagyon jó. Kis falusi ovi.

2012. nov. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ha kajapénzzel mindennel összeszámolom nekünk is benne van havi 10 ezerbe..
2012. nov. 12. 11:58
 5/25 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk:


Év elején (vagyis én szept. végén, mert akkor kezdett a gyerekem járni) vittem wc papírt, zsebkendőt, szalvétát, fogkémet.

Vittem még egy adag írólapot (ami nekem ingyen volt).

A wc papír nagy csomag volt, mondták, hogy többet ne is hozzak akkor.

Legközelebb januárban szoktak itt a szülők még beinni ilyesmiket.

Egyszer kértek 450 Ft-ot a bábszínházra, ilyen esemény tavasszal is lesz egyszer még.

Illetve a fényképezkedés volt még "pénzes buli", az alapcsomagban kaptunk 5 képet 2000 Ft-ért.


Az óvodánknak van alapítványa, a szülők gyakran szerveznek olyan kis rendezvényeket, ahol pénz vagy gyümölcs "folyik be". Pl bolhapiacot használt holmikból vagy vásárokat, ahol a gyerekek által készített kis dolgokat gyümölcsért lehet "megvenni" és egyszer van februárban egy jót.bál.


A Mikulást nem mi fizetjük, hanem az alapítvány. Ugrálóvár és ilyen meghívott drága vendégszereplők nem nagyon szoktak lenni.

2012. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%
3. vagyok, pedig egy csóró 1000 fős faluban élünk, és mégis telik nekik erre-arra. Nem értem ezt...
2012. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk szeptemberbe kelett vinni

-100db os papirzsepi

-4 tekercses wc papír

-fogkrém

-szalvéta

-szappan

-1cs.írólap

-1cs.rajzlap

-1db papírtömb az éves munkát elrakják .

itt nincs havi csoport pénz se gyümölcs.Mi ide 1.5 éve járunk.Ha van valamilyen rendezvény és kell fizetni előtte szólnak,de k.b az is 2-3 havonta pár száz forint.Előtte egy másik oviba járt a fiam ott is kellett vinni az előbbit csak plusz havi 500ft csoport pénz,heti 1x gyümölcs a gyümölcs napra. Meg ha volt valamilyen rendezvény pl:farsang,halloween ,bulcsú,karácsony akkor rendeztek bált és ha mentél ha nem ki kellett fizetni a belépőt ami fejenként 400ft (anya,apa---800ft)plusz kifizetni a tombolát ha mentél ha nem és kellett vinni kaját italt a büfébe...sose kérdezték meg akarok e menni vagy van e rá pénzem...

2012. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk van 3000Ft csoportpénz egy évre, és minden gyerkőc visz gyümölcsöt, általában 3 havonta egy alkalommal kerül ránk sor. Tisztálkodószereket fél évente egyszer kell vinni, az egyetlen, amit gyakrabban cserélek, az a fogkeféje, mert 2 havonta lecserélem, mindig szétrágja a fiam:)


Félévente kétszer van valami előadás, bábszínház, vagy hasonló, ami alkalmanként 600Ft. Nálunk semmi mást nem kell fizetni, az ovi rendezi magának a mikulást, a karácsonyt is. Persze mindig szívesen veszik, ha tudunk valamit vinni (papír, írószer, játék, könyv, plusz gyümölcs, vagy bármi) de ez senki felé nem elvárás.

2012. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk is ez van. A szülői értekezleteken csak azt sorolják, hogy mire KELL pénzt bevinni.

Kiscsoportban év elején előállt az ovi egy 25 pontos "követeléssel". Volt ott a 3 szögletű vastag minőségi 12db-os színes ceruza csomagtól elkezdve (1500ft alsóhangon) az IKEÁS zsírkrétáig minden. Wc-n lehúzható popsitörlő, felnőtt póló, gumi talpú tépőzáras cipő, 4 tubus pritt-stift ragasztó stb. Mire mindent beszereztem 20 ezer forintom bánta.


Évente 2x kell vinni 8 tekercs wc papírt, 2 liter folyékony szappant, és 200db zsepit. Havonta 1x 2kg gyümölcsöt (be van osztva, mikor ki vigye).

VAn 500ft csoportpénz havonta, plusz 1-2 ezer mindig kell erre-arra (pl. bábszínház, buszbérlés ha elmennek valahova stb)

Azon kívül rendszeresen van ilyan nap, olyan nap, amolyan nap, amire vigyünk be sütit, vagy vegyünk tombolát, vagy belépőt. Menjünk be kertet kapálni, fessünk kerítést, vegyünk a csoportszobába szőnyeget, mert "ugye anyuka a gyerek érdeke, hogy minden legyen"... Vigyünk be játékokat... ÉS ezek után még "illenék" megajándékozni az óvó néniket meg a dadust karácsonykor, év végén, pedagógus napon, névnapon... Hát én ezeket kihagyom. Nem telik rá...

2012. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Az első válasz az enyém.


Viszont azért érdekes a szülői munkaközösség is nálatok...nálunk nem ők diktálnak ovis dolgokban. A tisztálkodószer és gyümölcs nem rájuk tartozik szerintem, bár nálunk szerencsére nincs ilyen, soha nem is volt%

400 fős község, és évi egy jótékonysági bál+farsangi rendezvény van, amiből bőven telik mikulásra, húsvétra, kirándulásra, karácsonyi ajándékokra.

2012. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!