Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak a mi ovinkban akarnak...

Csak a mi ovinkban akarnak mindent fizettetni a szülőkkel?

Figyelt kérdés

Reggel viszem a lányom az oviba, erre leszidnak egy papírfecnin a szekrényébe helyezve (a szülői közösség vezetője), hogy nem viszek elég gyümölcsöt és tisztálkodási szert az oviba, ami amúgy is önkéntes alapon megy, nem kötelezhetik.

Szinte minden héten viszek gyümölcsöt, amikor Bogi megy, már piperét is vittem be nem is egyszer.

Nem gondolják, hogy a lányom az utóbbi 1 hónapban 2 hetet volt összesen oviban, majd viszem más gyermekeinek csak úgy a dolgokat, mikor a lányom meg betegen van itthon?

Vittem már ceruzát, gyurmát, piperecikkeket nem egyszer, gyümölcsöket, sőt, még a Mikulást is mi fizetjük, hogy jöjjön a gyermekekhez decemberben, na meg a csomagot és gyakorlatilag majdnem mindent.

Sajnos jóformán a szülők tartják fenn az ovit.

Minden hónapban egyszer bábszínház, ugrálóvár, ilyen-olyan "bulik" minden héten, és mindent persze a szülők költségére.

Megkérdezni persze senkit sem kell erről, van és kész, én meg fizessek.

Máshol is így megy ez, vagy csak itt?


2012. nov. 12. 11:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


ez meg az én kérdésem volt!!! :)))))))

Sajna ez van!! :(

2012. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kerdezo, nincs gyerekem, de azert kisse meglepodtem azon amit irtal.

Meg is mit gondoltal ki kap a mai vilagban valamit is ingyen? ,, meg a mikulas cuccot is ti fizetitek,, miert mit gondoltal????

Az otthoni mikulast a szomszed veszi? Vagy az onkormanyzat? Nem bantani akarlak csak nem ertelek, a felsorolasaid kozul mind termeszetes , hogy te fizesd

2012. nov. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%

Az utolsónak: igen,nálunk az önkormányzat is vesz mikuláscsomagot minden gyereknek, immár 12 éve, 14 éves korig:)

Három gyerekem van, ebből 2 már iskolás, egy még ovis.

SOHA nem kellett vinni gyümölcsöt, szappant, gyurmát, ceruzát!

Az óvoda rengeteg mindenre pályázhat! Nálunk megoldják az óvónők.

2012. nov. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

Én nem értem, miért van majdnem mindenki felháborodva... Az ovi talán vmi ingyenes ámde színvonalas programokkal gazdagított gyerekmegőrző?

Mi lesz veletek az iskolában?

Egyébként nekem is jövőre lesz ovis a kicsim. Fel kéne már fogni, hogy semmi nincs ingyen.

Ami a közösségen múlik, az az, hogy HOGYAN oldják meg. Erről a részéről valóban lehet vitatkozni meg kritikával élni, de ehhez legtöbbször nem elég intelligensek még mindig az emberek idehaza.

2012. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
67%

"nem elég intelligensek még mindig az emberek idehaza."


Vagy nem elég jómódúak az emberek ahhoz, hogy még az önkormányzati óvodát is ők szereljék fel.

Nálunk az önkormányzat inkább felavat egy 20.szobrot a kerület legeldugottabb szegletében, meg egy évben 3x lecserélik a díszburkolatot a főtéren, mint, hogy az oktatási intézményekre költenék azt a pénzt.


És igen, vannak irreális "követelések".

Személy szerint inkább bevinném én a gyereknek a Mikulás csomagot, mint, hogy 1000 forintot fizessek egy több éves tejbevonóért, 2 szaloncukorért és 3 szem mogyoróért. AZ meg, hogy a gondnok bácsi felvesz egy Mikulás jelmezt, ne kerüljön már pénzbe.


Senki sem gondolja, hogy minden ingyen van, de azért túlzásokba sem kell esni.

2012. nov. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is három gyerkem van, most még csak egy oviskorú, jövöre már kettő, és bár én is sokallom mindazt, amit az oviknak fizetni kell, azért ne az én hibám legyen már, hogy szültem három gyereket. Természtes, hogy viszünk be egy csomo mindent, fizetem is amit kell, de pl amikor 3het járt a gyerek oviba, és mondták, hogy kitalálták a szülők (ki, hol mikor??? választ nem kaptunk), hogy vegyünk új kinti csúszdát a gyerkeknek- és minden szülő fizessenm még 5-10000ft-ot- hát nem esett jól. Mire beszerelték tél lett- kitavaszodott, használták 3hónapig, mert középső csoportba már másik udvarrészen játszanak. Hát köszi!

Szóval aki le unitelligensezi a szülőket, mi is minden hónapban tisztasági csomagot viszünk- szappan, wcpapír, zsepi, szalvéta, nedves wcpapír - heti egy nap gyümölcsnap, emelett csoportpénz van, és + pénzek, ha kirándulás van, vagy mikulás-karácsonyi ajándék.

Ezek a tények. Ez van- attól hogy valaki itt nemtetszését fejezi ki, még nem ő a hibás, hogy vannak gyerekei- szerintem.

Mindenki fizeti és viszi amit kell!!

De sajna ez van.

2012. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk havi ellátmány van.

- zsepi 100-as csomag 165 Ft a legolcsóbb amit találtam.

- wc papír 1 tekercs 75 Ft

- szalvéta 100-as csomag 180 Ft szintén a legolcsóbb ami még nem átlátszó

- fogkrém 350 Ft

- folyékony szappan fél literes 300 Ft

- csoportpénz 500 Ft

- kaja 8600 Ft

- gyümölcs minimum fél kilót kérnek minden szülőtől! kb 300 Ft attól függően mit viszünk.


Ezen felül havi 500 játszóház ahova ne már egyedül az enyém ne menjen. :( 2400 volt a bábszínház 3 alkalmas bérlet, persze rögtön az első elmaradt...no comment. 1800 a 2 alkalmas állatkert.


Tehát előreláthatólag az éves szinten 125.200 Ft. Ebbe nincs benne amit még várnak. Papír-filc-gyurma-festék-stb stb stb stb. amivel támogathatjuk a csoportjukat, mert nincs rá pénzük.

2012. nov. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
16%

Nyugodtan lenullázhatjátok az összes válaszomat.

DE!

Azt úgy látszik nem sikerült felfogni, hogy a dolgok MIKÉNT-je, és elintézési módja az múlhatna a közösségen, az ovis gyerekek szülein is. Ha teszem azt egymással is kommunikálnának, és nem csak csendben puffogna mindenki. Tényleg nem értem, mi olyan bonyolult ebben... És ha az önkormányzat szobrokat avat, mint hogy ovit támogasson, akkor mi van? BÁRKI szervezhet jótékonysági bált, sütivásárt, akármit. De a véleményem továbbra is az, hogy ostobák az emberek, és csak nyígnak mindenért, meg várják a sültgalambot. De hogy tegyenek vmit, esetleg másokat is felráznának, az itt nem dívik...

2012. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

kedves utolsó, abszolut egyet értek veled.

sejtem,hogy te is éltél már külföldön és tapasztaltad,hogy máshol ,hogy működnek a dolgok


Sajnos otthon még mindig várják az emberek a sültgalambot, de nem is csodálom, hisz ez is csak a szoci korszakból megmaradt kövület


kedves válaszolók, az önkormányzatoknak azért éri meg újra burkoltatni a tereket, szobrot avatni, mert így könnyebben sikkasztanak.


a ti fejetekben nem fordult meg esetleg,ha ilyen sokat kérnek indokolatlanul az oviban - pl: 1000 forint 2-3 csokira és 2 szem szaloncukorra - , hogy az óvoda vezető is sikkaszt?

én kérnék pontos elszámolást és kész

ilyen egyszerű,

vagy követitk a külföldi példát ti is és összefogva, segítetek, mert

2012. nov. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
23%
utolsó vagyok, mert semmi sincs ingyen, még az önkormányzati pénz is az a pár ezer adófizető pénze, aki még otthon dolgozik. nem a mikulás hozza az önkormányzat pénzét, hanem azt ti adózzátok.
2012. nov. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!