Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülőkkel vagy albérlet?

Szülőkkel vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, párommal ősz vége felé szeretnénk nekiállni a babaprojektnek. Jelenleg szüleimnél lakunk egy 3 szobás lakásban, egyik szobában ők, másikban mi, így még van egy üres szoba is uh a hellyel nincs gond, jól is jövünk ki.

Kb. 40-50 körül szoktunk adni a rezsibe stb.

Ugye az egyik lehetőség hogy itt maradunk a másik hogy megyünk albérletbe.

Itt jobban kijövünk anyagilag viszont ugye az albérletben egyedül lennénk, nem kéne alkalmazkodni stb.

Szerintetek? Tapasztalatok?


2012. ápr. 24. 22:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szerintem 3 szobás lakás nagyon kicsi 3 generációnak.

van 2 háló meg egy nappali, szóval akkor nincs is üres szoba :) mondjuk ez persze igény kérdése is.


mi régen 1,5 szobában laktunk, elég is volt meg szűkös is volt, megszűntettük az étkezőt, hogy legyen a kicsinek játszósarka... most apukámmal lakunk 200nm-en, azért így is vannak konfliktusok, de mégse ugyanaz mint ha 60nm-en zsúfolódnánk össze, azt én biztos nem vállalnám :S


de ezt nektek kell tudnotok, mi az amire vágytok, 30nm-en is elélnek szépen családok.. ;)

2012. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én a helyetekben egyenlőre nem mennék albérletbe, meglátnám hogy alakul a helyzet a szülőkkel és a picivel.

Mi anyósékkal lakunk együtt, teljesen külön lakrészünk van a házban. Nincs semmi gond, és nekem ez nagyon kényelmes, mert bármi van nem kell a gyereke sehová vinnem ahhoz, hogy legyen valaki, aki vigyáz rá.

2012. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat.

Azt elfelejtettem írni hogy van még a 3 szobán felül egy nappali is uh ez a szoba üresen áll.

Irjatok még.

2012. ápr. 24. 22:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem maradjatok. Sokkal könnyebb szülőkkel lakni, anyagilag is, és mindig ott vannak, ha el szeretnétek menni a pároddal, van kire bízni a babát.

Nekem semmi segítségem, Bem tudunk kettesben elmenni sehová, mert nem tudom kire hagyni a gyereket.

Anyagilag is könyebb ha együtt főztök, együtt fizetitek a rezsit.

Ha jól kiköttök a szülőkkel, szerintem nem is kérdés, hogy maradjatok-e.

Vágyik az ember saját lakásra, de ha meglesz a baba, kevesebb lesz a bevétel, több a kiadás. Így meg hogy a babának saját szobája lehetne, szerintem szuper!

2012. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy egyelőre maradjatok, majd meglátjátok, hogy fértek el (nem csak helyileg), és ha már nem kényelmes, még mindig nyugodtan elköltözhettek.
2012. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Albérlet!

Mondjuk én akkor sem vállaltam volna úgy babát, ha családi házban laknánk a szülőkkel.

Akkor inkább kispórolnék egy albérletet. Én nem gondolom,hogy több generációnak egészséges hosszabb távon együttélni.

2012. ápr. 25. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
8 évig laktunk ugyan így,ki lehet bírni,de én a mai eszemmel külön mennék.Attól függ a szülők mennyire szólnak bele a mindennapokba.Nálunk anyósom nagyon beleszólt,bár emellett jó volt a viszony mert én igyekeztem kerülni a konfliktust.Aztán elváltunk,a mostani párommal vettünk egy házat és hát ég és föld.Pedig az ő anyukája nem szólt bele semmibe,ott is maradhattunk volna,de jobb így.
2012. ápr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én szülökkel nem laknék,mert annak előbb-utóbb jó vége nem lesz.Tudom,hogy így könnyebb s lehet,hogy az albérletbe egy filléretek se marad,de hidd el jobb és feltaláljátok magatokat minden nehéz helyzetbe,


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy gondolkodjatok, ha pár éven belül szeretnétek egy önálló saját lakást, maradjatok. Igy tudtok erre legtöbbet félretenni.

Ha nem fontos, h saját lakásotok legyen, menjetek albérletbe.

2012. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A párom még otthon lakik. A húga a gyerekét folyton a nyakára akasztja, vagy a szüleire, ő meg járkál ide-oda (egyedül neveli a gyerekét).

Persze biztos jól jön néha a segítség, de az legyen, hogy ott van nagymama, akasszuk a nyakába, mi meg menjünk mozizni meg sétafikálni. Engem kikészít a barátom húga, mindig felrúgja a napi tervünket...ezért menekülünk júliusban albérletbe!


Szerintem menjetek albérletbe. Ez az élősködés a szülők nyakán sosem volt ínyemre (látva barátom húgának példáját), főleg, hogy már lassan én is elég akadálynak érzem magam 22 évesen.

2012. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!