Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Albérlet-Lakás-k...

Mit tennétek? Albérlet-Lakás-kérdés, esélylatolgatás. Többi lent?

Figyelt kérdés

Ikreink vannak, nagyon szeretnénk lakást venni, mert szülőknél lakunk, de amiből lenne önerőnk, az egy telek, amit még nem sikerült eladni. És sztem nem is fogjuk egyhamar, nem kapdosnak érte:( (amúgy max.2.5 millióért tudnánk eladni)

Szocpol nem tudom lehet-e önerő,(többek között ez is az egyik kérdésem), de ha igen, akkor csak új lakásra van, egy új lakás viszont 15-20 milliónál kezdődik. Használt lakásra csak kamattámogatás van, de akkor várnunk kell, amíg el megy a telek.

Nagyon szeretnénk elköltözni, hogy külön kis család lehessünk, érthető okokból...Mennétek inkább albérletbe? Bár nálunk tuti sértődés lenne a szülők részéről,ha albérletbe akarnánk menni.

Egyáltalán milyen esélyek vannak egy 2 gyerekes család számára, hogy albérletbe menjenek? Mármint sokan nem kérnek a kisgyerekes albérlőkből biztonsági okokból... És ha mégis, a bejelentés tuti nem megoldott.( ez csak azért lényeges, mert teljesen más kerületbe költöznénk)

Köszi,ha elolvastad, remélem érthető vtam, várom a véleményeket,tapasztalatokat!


2012. febr. 17. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak az albi részéről tudok neked nyilatkozni. Ha külön szeretnétek menni, akkor tegyétek meg. A két kicsi ne legyen akadály, persze ha meg tudnátok úgyis élni. Manapság már nem nagyon akadnak fent a gyerekeken, és ideiglenes lakcímnek be is lehet jelenteni, ez már csak megbeszélés kérdése. A sértődés pedig. Gondold át, hogy külön lesztek, teljesen más élet, esetleges generációkból eredendő konfliktusok elkerülése, pici sértődéssel ami egy idő után múlik, vagy maradtok és jó darabig nem lehettek teljesen a magatok urai. Én inkább az előbbit választanám és választottam is. Semmi probléma nem adódott belőle, megértették, hogy mindenkinek meg van a maga élete és ez így a helyes.
2012. febr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezelőtt 5 évvel vettem lakást. Hitelre... természetesen chf alapúra...


Ha a mai eszemmel tehetném nem vennék lakást... bérelnék csak. Nem tudom miért annyira berögzült ez, hogy saját lakásba kell mindenkinek költözni... Amikor megvettem ezt a lakást (két és fél szobás) hárman voltunk. Frissen elváltan 2 gyerekkel, tökéletesen elfértünk, tökéletes helyen volt közel a munkahelyemhez. Igen ám, csakhogy közben a nagyobbik lányom nagykorú lett és elköltözött, én újra férjhez mentem, született két kisfiam. Most öten vagyunk és mondhatom elég szűkösen. Persze elférünk, csak jó lenne egy saját hálószoba, a konyha is nagyon apró stb... Esélyünk sincs rá, hogy kifizessük és nagyobba költözzünk, az meg a vágyak netovábbja hogy esetleg egy házba... Még 17 évig fizetni kell... Ha akkor nem kapkodok, hanem várok és inkább bérlek egy hasonló lakást akkor most sokkal egyszerűbb lenne...

Tehát inkább egy albérletre szavazok, mert onnan bármikor odébb állhatsz ha nem tetszik vagy kinőttétek vagy máshol kaptok jobb munkalehetőséget.


Az a felvetésed pedig, hogy nem szeretik a kisgyermekes bérlőket, hát nem tudom, a lakásvásárlás előtt én is albérletben laktam, fel sem merült a főbérlőben, hogy ne adná ki nekünk. Sőt állandóra voltunk bejelentkezve, ez fontos volt a gyermekelhelyezés miatt. (beleírtuk a bérleti szerződésbe, hogy kiköltözéskor köteles vagyok kijelentkezni)

A szülők pedig? Lehet, hogy hirtelen rosszul esik nekik, de rá fognak jönni, hogy így sokkal jobb nektek. Minden csak kommunikáció kérdése, ha úgy tálaljátok a dolgot akkor még lehet segítenek is.

2012. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én sem vagyok berögzülten a saját lakás híve. Laktunk albiban, persze akkor még gyerekek nélkül. Csak most azt gondoltam, senki nem akar gyerekekkel bevenni minket:) Na mindegy, anyumék nem szeretik ezt az albérlet sztorit, szerintük kidobott pénz. Sztem meg a hitl is kidobott pénz, hiszen kamatot fizetsz, nem is akármennyit. És igen, ráadásul nem is tudsz lépni...

Tegnap a férjem megkérdezte a bankban a hitellel kapcsolatos lehetőségeinket és közölték, hogy 6300000-re havi 81 lenne a törlesztő!!! De nekünk amúgy sem lenne elég 6300000.- Abból meg az önerőnkből, (ami még nincs is), csak egy marha kicsi lakást tudnánk venni, amiben aztábn ott ragadhatnánk 20-25 évre. Egy nekünk megfelelő albérletet pedig találunk 60-ért is.

Van lakástakarékunk, 4 év múlva jár le, lehet érdemes lenne azt megvárni? Addig pedig biztos elmegy atelek, azt hozzárakva már lenne jó kis önerönk...

Szóval én is az albi mellett voksolok:)

Köszi a válaszokat!!!

Azért aki akar az még írhat:)

2012. febr. 17. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha úgyis van lakástakarékotok, akkor főleg albi. Ez csak Magyarországon ilyen berögzült,hogy az rossz dolog. Inkább ez, és később egy tényleg megfelelő lakás/ház,mint egy kis "lyuk" ,amire fizetsz évekig(már ha ki tudod fizetni),aztán 10éven belül már nem is szeretsz ottlenni,mert kicsi,mert nem jó helyen van,stb...
2012. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, meggyőztetek:)
2012. febr. 17. 12:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Off. Szia. Nekunk is ket kicsink van, es ugy nez ki maj. Jun. Korul kiadjuk a lakast, butorozottan. Tehat sok bababutor, kisagy, stb is maradhatna. Ha erdkel irj. (17.ker.)
2012. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!