Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem borultok ki minden nap...

Nem borultok ki minden nap végére többgyermekes anyukák?

Figyelt kérdés
Én igen. 3,5 évessel és 10 hónapossal vagyok itthon, már 4 éve. A nagyobb elkzedte az ovit, azóta egyszer kerültünk vele kórházba, kétszer a kisebbel, így nem mehet többet. Itthon vagyunk, és azt érzem, hogy megbolondulok, nem bírják az idegeim azt, hogy semmi de semmi magamra fordított időm nincs, reggeltől estig pakolok, főzök, játszok, fegyelmezek, altatok, etetek, felmosok, újabbat főzök, teregetek, mosok, éjjel nem alszok, mert a kicsi sokat kel, egyszerűen nem bírom ezt tovább. Más hogy csinálja?
2012. okt. 25. 21:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagy iskolás, a kicsi meg még pici, nemrég múlt 1 éves. Most kezdődött a gondunk, eddig nagyon jól álltunk, de mostanában nem találom az egyensúlyt. Teljesen szétesek estére, egy perc egyezés sincs a napirendjükben, segítség semmi...3 hónapja szeretnék fodrászhoz menni, talán jövő héten sikerül. Imádják egymást, de a nagy teljesen kikészít. Talán így jön ki rajta a testvérféltékenység...tudnék aludni, mert hagynak, jó alvók, de mégsem bírok elaludni. Reggel meg kelni kell, akkor hulla vagyok. Ez tart 2-3 hónapja. Szedtem bogyót is, de odáig fajult, hogy anélkül már egyáltalán nem tudtam elaludni. Állandóan szomorú vagyok és elégedetlen, magányos. A taposómalmot robotszerűen csinálom, amikor tehetem. Már nem borulok ki minden nap végére, de azt hiszem, jobb volna, mint a mostani állapot. Remélem, elmúlik.
2012. okt. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

De igen!!! Néha kimegyek a teraszra, hogy nehogy olyat mondjak nekik, amit késöbb megbánnék.

Nálunk most kezdődött a hiszti korszak, minden reggel és este 1-1,5 órán át megy az örjöngés. Remélem egyszer ezen is túl leszünk. Tegnap este már zokogtam az idegi és fizikai kimerültségtől, azt mondtam nem bírom tovább. Ma új nap, új erő, és újra a szépségét keresem, és látom az anyaságnak... Nekem sajnos senki nincs, aki segítene , csak magamra számíthatok./ A férjem reggel 6.30kor lelép, és csak este 8után ér haza. Kéthetente van 1 nap szünete./ 1, 3, 6 éves gyerekek anyukája, aki a 26. hétben van

2012. okt. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%

Szia,

nekem 4 éves fiam, és 10 hónapos a kislányom van, és a válasz, de. Sőt, van, hogy már a nap elején kiborulok. :)

persze nem minden nap, és szerencsére alapjáraton jókedvű, vidám vagyok, így kb. 2 perc alatt összeszedem magam.

Az én fiam is szeptemberben kezdte az ovit. 1 hetet megy, 2 hetet beteg. Persze elkapja a kicsi is, szegény a porszívóra van csatlakoztatva kisebb megszakításokkal már 2 hónapja.:)

Túl leszünk rajta. A környezetemben sajnos van, nagyon szomorú történet, nem is írnám le, a lényeg, hogy hálás vagyok a 2 rosszcsont gyerekemért, és tudom, hogy lehetne sokkal rosszabb. Illetve látom a fényt az alagút végén.:)

Segítségem nincs, mamák se, senki csak a férjem, ill. anyukám 2 hetente vigyáz 5-6 órát a fiamra, mert suliba járok. Ja igen még suliba is járok+ gyakorlatra...:)

Nehéz nagyon, sokan ne is tudják elképzelni. Az én pici lányom is kel éjjel 2-3szor, sosem aludt végig egy éjszakát sem.

Volt egy időszak mikor rengeteget bőgtem, és totál idegbeteg voltam, de a kisfiam nem érdemli ezt, bár nem mondom, hogy nem ordítok soha, de próbálom visszafogni magam.

Nálunk a kicsi 2. alvásánál szigorú csendes pihi van a nagynak is, mert már nem alszik du. Ilyenkor mesekönyv vagy mesenézés. Másfél óra jár nekem is, ilyenkor tanulok, netezek ilyesmi, aztán vissza a mókuskerékbe...:)

Megkérdezhetem mi volt a baj, hogy kórházba kerültek a gyerekek és miért nem folytathatja az ovit a nagyobb?

2012. okt. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4,5, 2,5 évesek és 8hónapos fiuk vannak itthon, bár a legnagyobb oviban van, apa hordja, a munkahelye mellett van az ovi. Én szigoru vagyok a gyerekekkel, ha valamelyik hisztizni kezd, azt szépen megkérem, hogy vonuljon el a szobájába, mert sajna megfájdul a fejem tőle, és akkor a másik kettővel sem tudok foglalkozni... Akkor vagy abbahagyja, vagy elvonul.... de általában nem nagy cécó kerekedik az egészből. Nekem viszonylag szófogadóak a gyerekeim, nem érzem idegbetegnek magam, és apát is befogom este. Pl este a 3gyereket ő fürdeti le.

Főzni főzök, bár a nagyik besegítenek a főzéssel, és van egy takarítónőm, aki hetente egyszer csattra vágja a házat. A bevásárlást apa intézi. A mosás-vasalást napközben elintézem.Plusz minden nap felporszívózok és felmosok én is. Hétvégén kikapcsolódunk, kimozdulunk mindig valamerre- ne nagy dolgokra gonodljatok- mamákhoz legtöbbször, kb 20km-re laknak, nagyvárosban, és ott szokott egyéb program lenni- egyegy kiállítás, séta, vásárlás... ilyenek.

Kb 2havonta van program csak apával is- ez szuperül fel szokott tölteni.

NÉha én is úgyérzem ez egy mókuskerék, de ha erre gondolok, akkor meg azt sajnálom, hogy nemsokára vissza kell mennem dolgozni- mert végülis szivesebben vagyok a gyerkekkel otthon.

:)

2012. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2,5 éves és 10 hónapos gyermekeim vannak. Nem azt mondanám, hogy kiborulok nap végére, inkább azt, hogy nap végére nagyon elfáradok. Olyannyira, hogy szó szerint mosdani sincs erőm, előfordul, hogy egy fejmosást napokig halogatok. Ilyen állapotban, mint amilyet te leírtál, általában akkor vagyok, ha napokig nem alszok éjjel. A férjem nem tud segíteni, önmegvalósító fázisban van, vállalkozó, rengeteget dolgozik. Ráadásul munkamániás is. A kisfiammal hetente egyszer gyermektáncházba járunk, vasárnaponként templomban van az egész család. Segítségem szerencsére van, két nagyira számíthatok szinte mindenben. Kevés nekem a két gyermekkel itthon lenni, teljes munkaidőben nem bírnék dolgozni, de kell nekem is némi önmegvalósítás, ezért most egy érdekvédelmi szervezetnél önkénteskedek. Akkor vagyok felnőtt-társaságban, ezért nem butulok el teljesen. Azért az túlzás, hogy egész nap "reggeltől estig pakolok, főzök, játszok, fegyelmezek, altatok, etetek, felmosok, újabbat főzök, teregetek, mosok". Vagy csak nekem nem tűnik fel, hogy egész nap ezt csinálom.
2012. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Bejárónőt kéne felfogadnod! Ő akár a főzést is megcsinálhatja, minden csak megbeszélés kérdése. Vagy időnként babysittert, és máris kipihentebb és boldogabb lennél.
2012. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat! Napközben sokszor eszembe jutottak a válaszok, és tudtam belőlük erőt meríteni. Lehet, hogy furcsa, de erőt ad az, hogy nem egyedül vagyok ezzel a gonddal, nem mintha ez örömteli lenne, de mégis megnyugtat.

Valameylikőtök kérdezte, hogy mi a baj a gyerekek egészségével, neki írom, hogy a nagyobbom kétszer hozott haza betegséget az oviból, amivel szeptember 1-e óta összesen 11 napot volt, a többi időt gyógyulással töltötte. Most legutóbb 3 napig volt infúzión, 41 fokos (nem túlzok) láza volt, csillapíthatatlan, se hűtőfürdő, se priznic, se Nurofen, se Panadol, se Algoflex, se Algopirin, se amidozophen kúp nem használt. Egy agresszív vírus volt, 10 napig kapja még az emelt adagú antibiotikumot, csak viszonyításképp írom, hogy az ő testsúlykilogrammonkénti adaga naponta kétszer 4 ml lenne, 5 napig, most két hétig kap napi háromszor 10 mililitert. Ettől persze megy szegényem hasa, szigorú diétán van, az orvos szerint hetek kellenek, mire ebből az egészből talpra áll.

A pici eddig mindig elkapta tőle (pedig szoptatom ezerrel, hátha immunitást akp, de semmi), neki eddig kétszer volt laryngitise, mindkétszer kórháza kerültünk, egyszerűen éjjel összeszűkül a garatja, és nem kap levegőt. Olyan, mintha beszűkülne a légcsöve. Ilyesztő. Így nem megy a nagy oviba, inkább marad itthon egy ideig, még nem tudom meddig, de hónapokig.

2012. okt. 26. 21:43
 18/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tehát a vírus annyira legyengítette, hogy felülfertőződött, ezért került kórházba.
2012. okt. 26. 21:45
 19/20 A kérdező kommentje:
ijesztő... bocs
2012. okt. 26. 21:46
 20/20 anonim ***** válasza:

Szegény! Te is meg a kicsik is! Nem csoda ha kiakadtál, ezt nem írtad az elején, szerintem senki nem válaszolt volna bunkón, aki azt tette itt.

Remélem azért már jobban van a nagyobbod! Nem könnyű egészséges gyerekekkel sem sokszor, nemhogy betegekkel, főleg nem ennyire beteggel. A nagyon magas láz is ijesztő, és a fulladás is, utóbbiban nemrég kétszer volt részem az egyik fiammal, most voltunk miatta tüdőgondozóba, és egy hónap múlva kontroll, kapott gyógyszer megelőzésre, de azt hiszem talán ezt írtam is. Az ikres anyuka vagyok, valahonnan az elejéről.

Tényleg jobb lesz, ha most kicsit otthon marad a fiad, nem marad le semmiről, akkor sem ha csak tavasszal, vagy jövő ősszel kezdi az ovit. Az egészsége fontosabb. Mindenképpen meg kell most várni, amíg teljesen felépül, mert ha nem, hamar visszaeshet, de ezt tudod te is és az orvos is.

Vigyázz rájuk nagyon, és magadra is!

2012. okt. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!