Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen nevet válasszak babámnak?

Milyen nevet válasszak babámnak?

Figyelt kérdés
Már van egy Emese nevű lányom. A 17. héten vagyok. Ha fiú lesz, akkor Levente vagy Benedek lesz. De a lány nevekkel meg vagyok lőve... Beszédes nevet nem szeretnék (növénynevek, állatnevek, égitestek, stb...) És nagyon külföldies hangzásút se (Dzseszika, és társaik). Ötlet?

2012. okt. 10. 11:58
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Eddig Csenge, Rebeka- ezeket bedobom.
2012. okt. 10. 12:13
 12/28 anonim ***** válasza:

Az én lányom Bianka.

Nekem kedvenc még az Inez és egyre inkább tetszik a Zselyke. Meg a Villő.

Szép név az Anikó is, nem túl régies, kevés is van belőlük.

2012. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
56%
Régi magyar nevek: Zorka- jelentése hajnal,Hanga- virág
2012. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
56%

Az első lányomnál mi is nagyon sokat vitatkoztunk a férjemmel a nevén. Ő Emesét, én Enikőt szerettem volna. Végül poénból feljött az Etelka és mindketten rávágtuk, hogy IGEN, ez lesz :-D és nem bántuk meg, igazi ETUS lett:-)


A másodiknál egyszerű volt, Zsófia napon tudtam meg, hogy babát várunk. Apa azt mondta, ha lány, akkor legyen Zsófi és lány lett.


Most várjuk a harmadikat, megegyeztünk a Tündében, erre kiderült, hogy fiú lesz. Viszont a fiú néven nem tudunk megegyezni. Ő Csanádot szeretne, én Szilárdot :-( Még van 10 hetem, de nem jutunk dűlőre :-(


30 hetes kismami

2012. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
71%

A Villő nagyon szép, kifelejtettem a felsorolásomból:)


Egy korábbi válaszoló(Eszter,Csenge,Kincső stb:))

2012. okt. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
70%
Réka- ha már a magyar neveknél tartunk.
2012. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a ti esetetekben a Borbála nyerő! hagyományos név, régi is, és valamennyire magyar is, mert ugye a barbara elmagyarosodott verziója,de rajtunk kívül máshol ebben a formában nem használják. És aranyosan lehet becézni
2012. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
lilien
2012. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
56%
Édua , Éda
2012. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
56%
Nekem két fiam van, de ha lányaink születtek volna ezek közül választottunk volna: Adél, Renáta, Léna, Gerda
2012. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!