Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy válasszak nevet a babamnak?

Hogy válasszak nevet a babamnak?

Figyelt kérdés

Nem tudom h mi alapjan donthetnek...mire kell ilyenkor figyelni?Fiut varunk allitolag...de meg csak 2 nevet sikerult ki bingozzunk...bezzeg kislanynev 1re tobb van...

Szivesen fogadok otleteket es tamnacsokat is...


2008. júl. 7. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

először is olyat válasszatok ami tetszik és illik a családnévhez. Másodszor gondolj bele ,hogy ha neked kéne azzal a névvel leélned az életed mennyire volna rossz.

Nem lehet túl jó ilyen nevekkel élni:

Bor Virág, Bor Ivo, Nagy Barna Farkas, Nagy Piros Virág.

vagy mondjuk: Eszmeralda, Dzsovanni stb...

Szép nevek nekem tetszenek a magyar nevek és arégi hagyományos nevek is most már lassan hiány cikket ezért lehet ismét László, Lajos, József , Sándor stb


Az én két fiam Levente és Gergely

De tetszik a Lél, Kende, Megyer, Álmos, Őrs, Botond, Zsombor, Zalán is.

2008. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Két név bőven elég :D ha a párodnak és neked is tetszik :D

Döntsd el, hogy magyar név, vagy nem magyar név, hogy hangzik jól a vezetéknévhez: mássalhangzóval kezdődjön, vagy magánhangzóval, ha túl hosszú a vezetéknév, ne legyen hosszú a keresztnév, ilyesmi. Nem bonyolult ez :D Hajrá!!! Az enyém Attila vagy Emese lesz :D csak még dugdossa magát :D 18 hetes kismami

2008. júl. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is most bírkózok ezzel a problémával. A picúr csücsül rajta, nem tudjuk, mi lesz. Lánynév van kb 8, fiúnév eddig 1, de még az sem biztos.

Mi úgy gondolkodunk, hogy jól hangozzék a vezetéknévvel, lehessen kicsiként becézni, de felnőtt embernek is jól hangozzon. Én nehezen tudok elképzelni egy idős bácsit pl Máriónak. Kicsinek aranyos, de később? ezzel nem akarok senkit megbántani, ez az én véleményem!

Az is fontos, ne legyen hátránya a nevéből adódóan.

2008. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

En egyszerusegeben szep nevet kerestem, mert ezek a nagy magyar nevek annyira nem tetszenek, mindenki ezt adja a gyerekeknek (nem leszolas, elozo ketto!!! :-)

Nekem Dominik a favorit.

2008. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon szep nevek :patrik,kristof,ervin,kevin,Bence,Erik,Luciano,Nandor,Norbert,Zsolt,Lanynevek kozul pedig a Viktoria,Blanka,Noemi,Vanessza,Renata,Nikoletta,Kriszta szerintem mind nagyon szep nevek es valaszthatsz kozuluk irtam fiu es lany peldakat is valaszthatsz.Boldog babazast!:)Legyszi ird meg vegul mi melet dontottetek
2008. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit még nem írt senki, hogy vedd figyelembe, hogy az a név mennyire tucat név mostanában. Ez csak egy vélemény, de nem lehet valami jó ha pl. iskolába megy és rajta kívül még 3 viselik ugyanazt a nevet.
2008. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Vezetéknévhez illőt válassz, és gondolj bele hogy nem marad örökké kisbaba:) Na meg a fiatalok többsége nem igazán szereti az ilyen régi magyar neveket mint József, Béla és hasonlók, valami "menőt" keress és egyedit, de ne ilyen szappanoperásat mint pl az Armandó, használjátok ki azt is hogy 2 keresztnevet lehet adni neki, így lesz miből választania is.

Neten sok oldal van ahol neveket találhatsz, jelentésekkel.

2008. júl. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi pl nem tudtunk megegyezni.Mindenképpen magyar nevet szerettünk volna ,nekem az Álmos tettszett de a férjem szerint nem jó a beszélő név ,neki meg a Huba-szerintem borzalmas-pedig ős magyar név.Végül a Dániel mellet tudtunk megegyezni.Legalább is úgynéz ki.Gondolkodunk második néven is,de elég hosszu a vezeték név és ezért lehet túl sok lenne,meg ha abba gondolok bele,úgyis mindenki az első nevén fogja szólítani nem biztos,hogy van értelme a 2dik névnek..és ezt mopst nem bántásként de a gyerek úgy is azt fogja használni amit megszokott sztem és csak a hivatalos papírokon használja a másikat majd.A mi esetünkben kiszúrás lenne,mert hosszú ugye a családi név..A másik tényleg belegondoltunk mi is abba,hogy illedjen hozzá gyerekként is és idős bácsi korában is,lehessen becézni is.Én nekem fontosvolt a jelentése is,mert volt olyan név ami tettszik régi név és gondolkoztunk rajta ,hogy nagyapám után azt adjuk neki de mikor a jelentését megláttam rögtön elhessegettem.

Az a helyzet mi is még azért filózunk rajta ,mert a családban van már egy DAni és lehet jobb lenne egy másik név neki,de ez sem mérvadó mivel 20hetes kora óta így hívjuk így elég nehéz már áttérni másikra...Nekünk pl.nem jönnek be az olyan nevek amiket nem lehet becézni..nem tudom miért..ez is lehet egy szempont..39hetes kismama

2008. júl. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors es segito valaszokat.Mi 18 hetesek vagyunk most,nem szeretnek utolso pillanatba nevet valasztani.

ARON-DOMiNIK mellett dontottunk csak a Domi meg nem biztos.

2008. júl. 8. 10:33
 10/12 A kérdező kommentje:
A lanynevek kozul tetszik az Iringo,Gloria..de meg ezen kivul sok mas...
2008. júl. 8. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!