Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ritka lánynevek - tippeket...

Ritka lánynevek - tippeket kérnék. Kapok segítséget?

Figyelt kérdés
Nem túl gyakori nevet keresünk kislányunknak, eddig nem jártunk túl sok sikerrel. Leírnátok, nektek mi tetszik, ami különlegesebb, de nem különc, nem túl rideg, komoly és nem is túl kislányos?

2012. szept. 7. 10:07
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
Fédra,Jadviga
2012. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%
Frida,Tekla
2012. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
59%

Emíra - ismerősömék találták ki ezt a nevet a lányuknak, nagyon szép, nem is ismerek mást ezzel a névvel.


Szien - ezt a nevet nemrég hallottam, szerintem különgleges és szép.


Ronja - emlékszel a Ronja, a rabló lánya című filmre/könyvre? Nagyon régi, nekem azóta tetszik ez a név.


Off: a válaszolók nagy része tényleg nem értette meg a kérdést!

2012. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát igen, van néhány név, ami elég gyakori (pl. Jázmin, Emília, Hanga). Igazából nekünk is volt egy nagy szerelmünk, de azt lecsapták a kezünkről a napokban, így eléggé elkeseredtem, ezért szerettem volna ritka nevet nézni, annak kevesebb az esélye, hogy "felhasználják", mielőbb a mi babánk megszületik.


A férjemnek tetszik a Léna, de azt is egyre több kislány kapja és lehetséges, hogy egy másik, előttünk szülővé váló pár is ezt a nevet szánja a picinek. De azért haladtam a dologgal, rábukkantam az MTA névadatbázisára, szerintem nagy segítség lesz. Továbbá ez is: [link]

Noha az ismerősök és a környéken lakók névadási szokásait próbáljuk kifürkészni azért valószínűbb, hogy a gyakrabban anyakönyvezett nevek előbb-utóbb a közelünkben is felbukkannak majd.


Felénk (a kisvárosunkban és a környező településeken) elég gyakori az Emília, Kincső, Fanni, Lilien, Hanga, Lilla, Emese, Sára, Zoé, Villő, Jázmin, Noémi, Réka, Csenge, Dorka, Nóra, Boróka, Borsika.

Ismerősök körében a Blanka, Lujza, Kendra, Fruzsina és Zsófia a nagy kedvenc. Zselykét szerettem volna, nem egy ritka név, de most azokra hajtok. Talán akkor nem viszik el előttünk. :)

2012. szept. 7. 17:47
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Bitia (elso "i" betu hosszu) nagy kedvencem csak sajnos a parom hallani se akar rola.

Amik nekem tetszenek: Viola,Leona,Blanka.

Szerintem egyik se tul gyakori.

2012. szept. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 Pötyös Panni ***** válasza:
100%
Eufrozina..:)
2012. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
47%
A Blanka szerintem is nagyon szép, szebb mint a Bianka.
2012. szept. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Bejnisz válasza:
100%

Esetleg Esztilla, Babett, Árnika, Noélia, vagy Áfra?

Nekem ezek is nagyon tetszenek!

2012. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:

Ismerősök között a következő - szerintem elég ritka - nevekből van 1-1 db (3 év alatti korosztályban):

Zafira, Bié, Áfra, Zulejka, Bodza, Effi, Jára, Zelma, Lujza, Niobé, Jamina, Dorisz, Izolda, Hédi, Kamília.


Léna felénk elég gyakori, 5 kislányt ismerek ilyen névvel (0-5 év között). Zselykéből is elég sok lett mostanában.

2012. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Lotti, ha lesz még egy kislányom így fogják hívni:)
2012. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!