Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit kapnék a kistesó...

Mennyit kapnék a kistesó után? Hozzáértő anyukák segítségét kérném!

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos, a szülés előtt 1 hónappal hagytam abba a munkát. Fizetésem: 327.000 bruttó volt. Ha jövőre születne kistestvére, mennyi ellátásra számíthatnék a TGYÁS, illetve a GYED ideje alatt?
2012. júl. 9. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő a minimálbér kétszeresének 70%-a lenne, ami jelenleg 130200-at jelent havonta bruttóban.


Sajna a tgyásod is csak ennyi lehetne, hiába magas a béred, mert ha nincsen 180 bérezett nap az igénylés előtt, akkor a tgyás is maximálva van annyiban, amennyit írtam.

2012. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az ellátás alapja ugyanaz lesz mint az első gyerek esetében, de, sajnos a tgyás is maximálva van, ugyanúgy mint a gyed.
2012. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt kérdeztem nem rég, kicsit hasonló a tiédhez...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2012. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha megszakítod a GYED-et és szülés előtt visszamész dolgozni legalább 180 napra, akkor a béred lesz a GYED alapja.

Kockázata van, mivel a munkáltató rendes felmondással elküldhet a gyermek 3 éves kora előtt is a Mt. július 1-jei változása alapján ( néhány kivételtől eltekintve, pl. terhes leszel és ezt bejelented).


Ha nem mész vissza, akkor valóban a minimálbér 2X-esének a 70%-a a TGYÁS, ez idén 130200 ( jövőre attól függ, mennyi lesz a minimálbér). Ebből jelenleg csak SZJA-t vonnak (16%), viszont érvényesíthető - nálad már 2 gyermek után - a családi adókedvezmény, ami plusz 20 ezer forinttal emel(het)i a nettó TGYÁS összegét.


A GYED mindenképpen maximalizálva van ( ha visszamész dolgozni, ha nem), ez idén 130200 Ft, amelyből 16% SZJA-t és 10% nyugdíjjárulékot vonnak. Itt is érvényesíthető a 2 gyermek utáni családi adókedvezmény.

2012. júl. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!