Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki nem akar gyereket, miért nem?

Aki nem akar gyereket, miért nem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, aki belső indíttatásból, és nem anyagi, párkapcsolati problémából fakadóan.
2012. aug. 12. 04:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
8-asra gondoltam, hogy örülök, hogy leírta. nem hiszem, hogy bármi "baja" lenne, azért, mert így érez...
2012. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

„MAjd amikor az első válaszoló 80 éves lesz és a kutya se fogja rányitni az ajtót, lehet, hogy meggondolja magát. :)”


Hát, azért az is elég cifra, ha valaki azért vállal gyereket, hogy legyen, aki öregkorában istápolja. Ha jobban belegondolunk, ez az önzőség, nem az, hogy ha valaki azt gondolja, az ő életútja nem az anyaság.

Az ösztönökkel jönni az emberiség esetében nem túl szerencsés szerintem, hiszen pont az tett minket uralkodó fajjá, hogy képesek vagyunk gondolkodni – és a gondolkodással, empátiával felülbírálni az ösztöneinket.


Számomra teljesen elfogadható, ha valaki nem szeretne gyereket, sokkal elfogadhatóbb, mintha az „ösztöneire hallgatva” csináltatna valakivel, csak mert neki KELL… ahogy kell az új cipő, kabát stb. (pl. az egyedülálló nőkre gondolok, akik így elégítik ki a gyerekhiányukat).


Egybébként én sem akartam gyereket, és ha nem véletlenül született volna, most sem vállalnám, pedig szeretem a gyerekem, és igen, nagy boldogság egy gyerek. Azonban olyan szintű felelősség, ami teljesen rátelepszik az ember életére. Ez persze nyilván nem mindenkinek okoz gondot, aki „zsigeri anya”, az lazán csinálja, nem gondolkodik a dolgokon, mondhatni zsigerből tudja, mi a jó – vagy ha nem is, de legalább teljes meggyőződéssel csinál marhaságot. Akiben nincsen meg ez a határozottság, esetleg rossz gyerekkora volt, így tudja, mennyire fájdalmat lehet okozni egy embernek a kretén neveléssel, annak szerintem nagyon nehéz… én ezért nem mertnék gyereket vállalni.

2012. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik barátnőm mondta, aki 33 éves, hogy ő nem akar gyereket, mert nem tudná maga elé helyezni a fonotssági sorrendben.Inkább lássa be, és ne szüljön gyereket,mint szüljön, de nem 100% odaadással csinálja, mert azzal a gyereknek árt mindenképpen.. Van ilyen isemrősöm, azért, hogy megfogja a pasit, terhes lett, de nem foglalkozik a gyerekkel, nagyszülőknél van felváltva, neki sokkal fontosabb az aktuális pasi, meg ő saját maga, mint a gyereke. Persze, a pasit nem fogta meg ezzel. Én egyedülló anya vagyok, tudtam, mikor megbeszéltük a párommal, hogy szeretnnk gyereket, hogy egyedül fogok maradni, egyébb okok miatt, egyszer sem bántam meg, én magam elé tudom helyezni a fiamat, és ez így természetes, de akinek ez nem megy, az ne is eröltesse. Én tisztelem azokat a nőket, akik ezt belátják.
2012. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!