Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ő gyereket akar, én nem. Van...

Ő gyereket akar, én nem. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Amikor összekerültünk, akkor is közelebb voltunk a 40-hez mint a 30-hoz. Mindketten komoly kapcsolatot akartunk, így hát már az elején elmondtam, hogy én (én vagyok a nő) nem akarok gyereket. Úgy tűnt, elfogadta. (Egyikünknek sincs gyereke.) Most viszont áll a bál, mert mint kiderült, ő végig abban reménykedett, hogy majd meggondolom magam. Tiszta röhej! Szerintem tisztességtelenül viselkedett velem, elvett 3 évet az életemből, de ő ezt nem így látja. Ha akkor rögtön elmondja, hogy ő bizony gyerekkel képzeli a közös jövőt, akkor nem horgonyzok le mellette, akkor keresek valakit, aki ugyanúgy gondolja ezt a dolgot, ahogy én. Nem akarok egyedül maradni, viszont nem akarok csak azért szülni egy gyereket, hogy a férjem mellettem maradjon. Ha belegondolok, hogy közel 60 évesen egy kamasszal kelljen csatáznom... Mit lehet ilyenkor tenni?
2012. febr. 21. 16:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Istenhozzádot kell mondani, mert csak egyikőtök lehet boldog ebben a kapcsolatban.
2012. febr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez tényleg sajnálatos helyzet, ha megbeszéltétek, és mégsem tartja hozzá magát, akkor ez az ő hibája, hisz te őszintén megmondtad, hogy nem akarsz gyereket.

Lehet, hogy neki is azóta változott az elképzelése, de ez mondjuk mindegy is, a jelen helyzeten nem segít.

Szerintem próbáljátok megbeszélni a dolgot, kérdés, lehet-e valamire jutni vele... Ha nem, akkor csak egy megoldás van: elköszönni egymástól, és mindenkinek olyan párt keresni, akivel egyeznek az elképzeléseitek.

De akkor tényleg minél előbb, hogy ne maradjon senki egyedül.

2012. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szét kell menni, ő még talál valakit aki szülne neki, te meg egy olyat, aki esetleg elvált már van neki és nem akar többet, vagy egy olyat, aki nem is akar. De jobb most szétmenni, mert ha annyira akar, akkor előbb utóbb lépni fog.
2012. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok megbeszélni és közös nevezőre jutni. Lehet hogy csak hirtelen felindulásból mondta ezt neked.

Te végig őszinte voltál és úgy érzem tisztességes is, szóval nem te rontottad el ezt.

2012. febr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Hát, sajna szét kell menni.

Ne, haragudj meg rám, de szerintem vállalhatnál gyereket.

Én sem akartam, de pár év leforgása alatt mindenkim meghalt váratlanul, ha gyerekem sem lenne teljesen egyedül állnék a világban.

Most értem csak így utólag, hogy miért mondták sokan, hogy fontos a gyerek.

Tényleg, ne haragudj, hogy őszinte voltam.

2012. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Negyvenhez közel én sem vállalnék gyereket, tehát ez felelősségteljes dolog tőled.
2012. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem olyan kérdés, amiben kompromisszumot lehetne kötni. Ha valaki nem akar gyereket, azt nem lehet/szabad rábeszélni. Viszont ha valaki szeretne, azt nem szabad megfosztani ettől a lehetőségtől.

Azért ne szülj, mert ő akarja!

2012. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeritnem is sajnos az marad, hogy elkoszontok egymastol. Ha o tenleg gyereket akar akkor a vagy szerintem nem fog csak ugy magatol csillapodni. Mindig elo fog jonni. Egy olyan kapcsolatot nem erdemes folytatni ahol mindket par mashogy kepzeli el a jovojet. :( Sajnalom, hogy ilyen helyzetbe vagy, foleg, hogy oszinte voltal vele az elejetol fogva. Azok a kapcsolatok ahol egyik fel ugy megy bele, hogy majd a masik talan megvaltozik idovel az mar eleve halara van itelve. Sajnos te ezt nem tudhattad. :(
2012. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ő majd lepattan ha talál egy csajt aki meg szeretne gyereket. Az a baj, hogy a legmegátalkodottabbaknál is eljön a biológiai óra, és gyereket akar. Lát az utcán egy helyes kis tökmagot és elolvad a szíve, de mivel neki nem lehet megfacsarodik egyben. Sajnos ennek a kapcsolatnak vége lesz.
2012. febr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon szomorú, csalódott és dühös vagyok!
2012. febr. 21. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!