Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a névről?...

Mit gondoltok erről a névről? Komolyan lehet venni vele a gyereket?

Figyelt kérdés
Kislánykát várok, és majdnem egy hete beugrott az a név, hogy Alba. Nagyon megtetszett, utánanéztem, és anyakönyvezhető Magyarországon. Anyukáméknak nem nagyon tetszik, a párom szüleinek se, de nekem nagyon. Szerintetek vállalható? Van vele valami baj?

2012. aug. 10. 19:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem tetszik.

Ha nem írtad volna, hogy kislánynak szeretnéd adni, akkor nem tudtam volna eldönteni, hogy kinek adható. Majd ilyen kérdések fognak jönni. Jaj de édes baba, hogy hívják? Alba. És fiú vagy lány?

Sokan azt fogják hinni, hogy nem magyar származású gyermek.

2012. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
Nem testszik.Nem viselném.Becenév beütésű,szokatlan,ritka és nevetséges.Ne haragudj nem megbántani akarlak,de ne csessz ki a gyerekeddel!Vagy te ezer örömmel viselnéd ezt a nevet?!
2012. aug. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Sztem egyáltalán nem szörnyű név. Gyereknek és felnőttnek is jó, nem röhejes, vagy ilyesmi. És legalább egyedi, nem fog úgy járni, mint az én gyerekeim, akik Dani és Lili névvel folyton a fejüket kapkodják mert mindenkit így hívnak.
2012. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Jó, nekem tetszik.

Jessica Alba jut róla eszembe, aki szerintem az egyik leggyönyörűbb nő a világon :) Bár, neki az a vezetékneve, de mindegy.

Meg az albatrosz, ami meg ugye egy nagyon szép és különleges madár :)

2012. aug. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
nem rossz név, annak idején nekem is megakadt a szemem rajta.
2012. aug. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik!

Egyszerű, de különleges, nem elcsépelt, de érthető, könnyen megjegyezhető. A jelentése is fehér, ami tisztaságot sugároz. Szerintem viselhető kislánynak és felnőtt nőnek is egyaránt.

Az időutazó felesége filmben a kislány neve, így tudom, hogy külföldön is tudja majd használni.

Én egy novellám hősnőjének választottam ezt a nevet, mert én is bele szerettem.

Nálunk nem listás, mert nagyon hasonlít az én gyakori keresztnevemhez (Anna), de nagyon tetszik.

Szerintem ha a párodnak is tetszik, akkor bátran adjátok.

2012. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16. vagyok.

Még azt szerettem volna elmondani, hogy nekem is ritka név tetszik, mindenki le akar róla beszélni, hogy ne csesszek ki a gyerekkel és hasonló okosságok.

Nekem gyakori nevem van, én néha ezt éreztem kicseszésnek, mert minden társaságban volt egy másik ugyan ilyen nevű, folyton új beceneveket kellett kitalálni a megkülönböztetésre, és mindig felkapom a fejem az utcán, ha a nevemet mondják, és az Anna név most egyre gyakoribb. Igaz én a nagymamám után kaptam a nevem, szóval családi hagyomány, de én soha nem szerettem, hogy gyakori nevem van.

2012. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
Hát nekem valami tengeri növény ugrik be róla, bár lehet csak az alga miatt.
2012. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
attól függ, hogy mi a családneve. gondold át, nem hangzik-e furán, nem adhat-e okot valamelyik jövőbeli rosszindulatú osztálytársának a gúnyolódásra, sok nehezebb percet előzhetsz meg, ha alaposan átgondolod. nekem amúgy nagyon tetszik az alba. nem sugall rosszat, nem csicsás, visszafogottabb, és különleges, büszkén viselhető minden korban. és adhatnál valami hagyományosabb második nevet mellé, hogy a nagyszülők is boldogak legyenek:) de a legfontosabb: mindenképp kérdezd meg a párod is, hogy tetszik-e neki, csak úgy add, ha közös megegyezésen alapul!
2012. aug. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szerintem érdekes és szép név, simán vállalható.

A férfi megfelelője Albin.

Ha passzol a vezetéknévhez, én adnám.

2012. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!