Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Miből mennyit vesztek...

Anyukák! Miből mennyit vesztek, milyen minőségűt? Spóroltok ezzel?

Figyelt kérdés

Tehát kíváncsi vagyok ti milyen minőségű dolgokat vesztek mennyiért, miket. Spóroltok ezekkel a dolgokkal? Én pl csomo mindenből keresem az olcsóbbat igy félre tudok rakni és veszek belőle mást a gyereknek.


Pl én igy vásárolok a babámnak :


- Tápszer (lactogen 600G) 960 FT

- Pelenka (100 db No name) 4000 FT

- Kaja (én főzök neki, vagy az otthoni kosztot kapja) -

- Popsitőrlő (4 darabos csomag márkás v márkátlant) kb 1000-1500 ft

- Popsikrém (orvos irja ki) 600 ft



Ezeket veszem neki kb, meg ami marad plusz abból ruhát, játékokat egyebeket.



ti miket vesztek a babátoknak? Mennyit "szántok" rá?


2012. júl. 29. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tápszeren, pelenkán nem spórolok.

Popsitörlő: akciós v. teszkós

kaját ált. én főzök neki.

popsikrém: Gabi Lanolinos (sok és az árát megéri)

Ruha : Teszkós fehér rugi, body pl.

2012. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én is hasonló képpen

kivéve a tápszert mert abból HA-s van, ami havi 10 ezerre jön ki


de ezt máshogy nem lehet

2012. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekünk ez már a sokadik tápszer. a HA-t nem ette, meg volt pár amit felírt, ez a Lactogen bevált, és meglepődtem amikor a gógyszertárban csak 960 ft-ot fizettem 1 dobozért.
2012. júl. 29. 13:13
 4/11 anonim ***** válasza:

14 hónapos kislányom és 4 éves kisfiam van.


tápszer: 10 hónapos korában lebetegedett, a sok idegeskedéstől pedig elapadt az addig töménytelen mennyiségű tejem. Sok mindent kipróbáltunk, de csak a dm-es tápszert hajlandó megenni. Már csak este kell neki, 500 gramm 1300 Ft.


pelenka: szintén dm-es, 84 db 4600 Ft.


kaja: mindig is én főztem nekik, de van itthon üveges is, ha megyünk valahová akkor azt kap.


popsitörlő: lidlben veszem, 300 Ft. Egyszer volt akcióban, akkor 199 Ft volt, bespájzoltam 10 csomaggal.


popsikrém: eleinte gyógyszertárit használtunk, aztán szép lassan elhagytuk. Most már csak akkor kenem neki, ha ki van pirosodva a popsija. Ilyenkor Sudocreamet használok, ezt még a fiam születése előtt vettem a legnagyobb kiszereléssel, és még mindig van benne.

2012. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Tápszer (Milumil, tejital): 2400 Forint általában

Pelenka: Éjszakára Pampers (akciós dobozosba veszem meg sok kuponnal), Nappalra Lidl-s 2400 Forintos (50 db/cs)

Kaja: Nem hajlandó még rágni (1 éves). Pürésítek neki a miénkből, de nem mindig eszik. Sokszor teljesen mindegy milyet kap - otthoni vagy üveges - egyszerűen nem eszik...

Popsitörlő: DM-s zöld. 4 darabos kiszerelés kb. ~ 1600 Forint!?

Popsikrém: 250 forint/tubus (orvos írja fel)

Fürdető: BABA, Akcióban vettem 3*750 ML-t egy ezresért. Nagyon megérte!


Én annyit szánok a gyerekemre, amennyit csak tudok. Ő rajta nem fogok spórolni, megfogadtam. Azért vállaltam/vállaltuk, mert eltudjuk tartani. Épp ezért nem is veszek/veszünk neki használt dolgokat. Csak max. ruhákat a börzéken, de ott is megnézzük, hogy milyen a minőség!


Én úgy vagyok vele, hogy a gyerek nem kérte, hogy megszülessen. Mi tartozunk felelősséggel iránta, nekünk is kell eltartanunk.

2012. júl. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Most 2 hetes még csak :)

Tápszer szerencsére nem kell, pelenkát Pamperst veszek neki, az nem olcsó! Popsitörlőben is pamperst használunk a 4 csomag (4*64) most csak 1100 volt, popsikrémet sudocremet vettem, a legnagyobb kiszerelésben, 4200 körül volt, de mivel nagyon kevés kell belőle sokáig elég! Fürdetőnk gyógyszertári van, ami 650 ft!

2012. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is keresem az olcsóbb dolgokat, persze csak jó minőségű dolgokat nézek eleve.

Tápszer nekünk Humana, 500 Ft a 600g. Ez nem HA, de "szerencsére" azt nem is szereti. Azért szerencsére, mert abból kb 2000 lenne egy doboz, és 1 hét alatt felfal 2-t a fiatalamber, úgyhogy jobb így :).

Pelenkát Müller saját márkásat veszek, olcsóbb mint a Pampers / Libero / Huggies, és a létező legjobb pelus, amivel eddig találkoztam.

Popsitörlőt olyat veszek épp, ami akcióban van. 5-6 Ft/db-nál nem nagyon szeretek többet adni érte. Viszont kerülöm a gagyi műszálas, furcsa szagúakat.

Kaja vegyes, mert hol a hazait, hol az üvegest eszi vagy éppen nem eszi :))

Popsikrém gyógyszertárból 600-ért, de van mindig Neogranormon vagy Sudocrem szükség esetére.

Játékot nagyon ritkán veszek, mégis tele van a ház, mert szuper dolgokat kapnak / örökölnek rokonoktól, barátoktól.

Ruhákat turizni szoktam, mert az angol használt ruhák szinte újak mindig, és minőségben, stílusban ár/érték arányban messze verik a bababoltok kínálatát.

Én ebből nem ideológiai kérdést csinálok, hanem próbálok racionális lenni inkább.

2012. júl. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Már tejitalt iszik, este, 1,2 kg-osat veszem.

A tápszernél soha nem az árat néztem, hanem azt, hogy megfeleljen. Semmi értelme olcsóbb tápszert venni, ha közben ezreseket költhetek a szorulás, hasfájás elleni szerekre.

Pelenka: nappalra Pampers, éjszakára Libero, kuponnal, akcióban kb. annyi, mint a noname. Most vettem dm saját márkást, messze nem bír annyit, mint a Pampers, de arra jó, hogy a hasmenésnél egymás után dobáljam ki.

Kaja: mindig én főztem neki, ritkán kapott üvegest, esetleg olyat vettem többet, aminek nem volt szezonja. Egyébként azért ezt nem tekinteném 0 Ft-nak, mert sokszor vettem neki olyan dolgot, amit amúgy nem vettem volna (babakeksz, durumtészta, több csirkemell)

Popsitörlő: mindig ami akciós vagy kuponos. Átlag 300 Ft/csomagért szoktam venni.

Popsikrém: orvos írja fel, de nálunk ez is drága, majdnem egy ezres. Most a fogzás/hasmenés miatt tiszta piros a feneke, vettem Sudocream-et és dm saját márkás kiütés ellenit.

A ruháknál ésszerűen vásárolok, pl. most a tesco-ban rengeteg holmi van 50%-os áron. Itthoni, nyúzható holmikat sokszor a vaterán veszek.


Sosem számoltam, hogy mennyit kell "rászánnom". Ész nélkül nem költekezem, de ha kell valami, akkor megveszem, ha nagyobb költség, akkor előtte jól körülnézek.

2012. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Látom itt majdnem mindenki a márkás pelenkákat veszi. :) elején énis igy voltam vele, aztán az anyósom hozott ajándékba egy csomag no name pelenkát, hát nagy meglepetésemre nagyon bevált. Nem folyik ki a pisi-kaki, kb egy nap 6 darabot használunk el max. igy 100 db 4 ezer ft ba kerül.
2012. júl. 29. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor nagy mázlid volt a noname pelussal. Mi is kaptunk, de én alig vártam, hogy elfogyjon, még ajándékoztam is belőle, mert csak felbosszantott és a gond volt vele. Kifolyt minden, rossz volt a tépőzár... Amit a peluson megnyertem, azt a mosáson elvesztettem.
2012. júl. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!