Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy több gyerekes családok,...

2 vagy több gyerekes családok, ti hogyan spóroltok? Hogyan osszátok be a havi keresetet hogy hó végére is maradjon? Vagy csak nekünk ennyire nehéz?

Figyelt kérdés
A párom dolgozik havi nettó 120-at kap + a családi pótlékot, én havi 60-at gyedet + a családi pótlék. 2 gyereket nevelünk, a nagyfiú (páromé) 17 éves, középiskolás, sokban van, a divatos cuccok, jogsit akar autóból plusz van egy nagy motorja amit tankolni kell meg karbantartani, a telefonszámlája havi 3500, sokat eszik mivel fejlődő szervezet, de legtöbbször a gyors-kaják mennének nála ami persze nem olcsó. A kislányunk (közös) 1 éves lesz ősszel, a pelus (még a gagyibb is) drága és havonta 1 cs. nem is elég, a tápszert még felírják neki receptre de így is havi 4ezerbe benne van. Ha külön főzök neki az sem olcsó a bébiétel sem az , a mi kajánkból meg nem mindig ehet.A ruhákat neki is meg kell venni mert kinövi szépen sorban. a páromnak van még egy fia, ált. iskolás, de ő is hetente nálunk van, és mivel ő is teljes jogú családtag neki is mindent ugyanúgy meg kell vennünk, mint a többinek hiába az anyjától minden luxus dolgot megkap. Na már most, én szeretek mindenkinek a kedvébe járni, nekem magamra nem nagy az igényem, nagy ritkán futja csak új ruhákra, fodrászra stb..Első a család. Viszont annyira kétségbeejtő, hogy mennyire sok a kiadásunk, napi szinten legalább 3-4 ezer a kaja, én beérném sokszor csak paprikás krumplival, de ők nem eszik meg. Nekem jó a víz nekik csak a coca cola, pespsi. Kell a chips a joghurt, csoki, én ezen is tudnék spórolni de sajna így nehéz. Sok a számlák is, havi szinten 50-60 ezer, legtöbb a víz mivel kert is van nyáron locsolni kell. Már hónap közepén totál ki vagyok, párom nem törődik ezekkel a dolgokkal hiába nyomom a csekkeket az orra alá. Hiába termelünk zöldséget ha senki nem szereti csak én. Inkább eladom de az sem túl sok haszon mert feléljük.Ti hogyan spóroltok, hogy mindenkinek jó legyen de hó végén sem kelljen szűkölködni.?
2012. máj. 15. 13:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a baj hogy patchwork családban senki sem úr.

Ha a párod fia nálatok lakik akkor kaptok gyerektartást anyától? Vagy egyik sem fizet mert megfelezték a gyerekeket?


Szóval kezd ott, hogy elkezdesz kasszát írni. Ha külön kasszán vagytok is tudsz ilyet tenni, mi különön vagyunk de írok már hónapok óta, hogy lássuk mire is megy el pénz.


Aztán egy gyors húzással leülni a pároddal és megbeszélni, hogy chips, kola, csoki csak ünnepekkor van. te fözöl, megpróbálsz kedevnceket, de akkor igen is esznek borsófözeléket, meg spenotot mert az terem a kertben.


Nekem a férjem sokszorosát keresi ennek a bevételnek, de nálunk elev nincs chips csoki tejszelet vagy ilyen dolgok csak hébe hóba. habár még nem tinik a gyerekek, de akkor sem lesz. van víz, és joghurt, max szörp (de azt sem ihatják mindig).

Ha veszek túrórudit napi 1 a megnegdett, ugyan ez más ilyen nyalánkságokkal is. de ez sem minden hetes bevásárlásnál van. néha csinálok pudingot, vagy épp egy adag muffint csináltam, ez azért lényegesen olcsobb és talán egészségesebb is (legalább is tudom mit tettem bele).


17 évesen igazán kereshet munkát magának, föleg nyárra, én ilyenkor már nyári munkán egy büfében (pedig anyukámék is igen jól kerestek mindig) 90ezret kerestem meg havonta, habár akár 14 órát is dolgoztam, de az én pénzem volt.

2012. máj. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Keretek! Mindennek legyen meg a normál kerete. Sok elmegy luxus dolgokra. Nincs chips, csoki, kóla, csak ha keres diákmelót és megkeresi a rávalót. Ti álljátok azt, ami a normál életszínvonalhoz, megélhetéshez kell (főtt étel, alap (!) ruházkodás). Az extrákra 17 évesen már meg tudja keresni a költőpénzét. A picin sokat nem tudsz fogni, az ő igényei még nem korlátozhatók. A vendég gyerek pedig, ha nálatok van, épp annyit kapjon, mint a 17 éves. Alap élelmiszerek és kész. És hidd el, ha valaki éhes, megeszi a paprikás krumplit is! Nem azzal teszel nekik jót, ha ki van nyalva a seggük, (bocsánat, beleértve a párod is!), hanem azzal, ha megvan mindennek az értéke. Igen, ünnepekkor vannak kihágások (ennyi embernél kb. 2 havonta tuti van valami kisebb ünnep), de amúgy marad az alap kaja. Mi így élünk, mégsem nélkülözünk semmit. A pároddal beszélj, akár akarja akár nem. Ha nem hajlandó rá, akkor pedig mondd, hogy akkor saját kezedbe veszed az irányítást, és utólag nincs beleszólás. Hidd el, akkor le fog ülni beszélni ezekről! És a "nem szeretem" ismeretlen fogalom. Mindent meg lehet enni egyszer-egyszer. A zöldséget is. Pláne pici korban és fejlődés közben.
2012. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
nem fizet senki gyerektartást mert megosztották anno őket. Na hát az anyuka a nagyfiúnak még egy zoknit sem vesz, mi meg úgy tartjuk a kisebbiket mintha ténylegesen mi nevelnénk. Mondjuk ez az ő dolguk én nem szólok bele. próbáltam már hogy legyünk külön kasszán de párom nem ment bele. Ha pénzre van szükség tőle kell kérnem, pedig én tuti biztos hogy jobban beosztom mint ő mert lapvetően spórolós vagyok. De ő többet nem akar nőre pénzt rábízni, pedig amúgy én fizetek mindent, meg én járok vásárolni is. Annak idején míg anyuméknál éltem én is dolgozta nyaranta , be is osztottam a pénzem meg anyuék is adtak, sokkal jobban éltem mint jelenleg, hiába dolgoztam most is meg kapom a gyedet. Párom nem engedi hogy dolgozzon a fia, azt mondta elég ha neki segít nyáron majd ő ad neki pénzt. Ez pedig nagy hülyeség mert azzal megint az itthoni kassza rövidül meg. Én is egészségtelennek tartom az édességeket meg a kólát, chipset, de ők már eleve ezen nőttek fel. bosszant de tehetetlen vagyok...:(
2012. máj. 15. 13:33
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is három gyerek van.A legnagyobb az első házasságomból 13 éves.Ő is velünk lakik hétvégén viszi el az apukája.Nincs márkás ruhája csak elvétve egy-egy cipő ,póló.Nem is kéri még hogy neki ilyen meg olyan márkás cucc kell.Úgy vagyunk vele inkább legyen több olcsóbb.A kicsiknek(2 és 3 évesek)a legtöbb ruhájuk duriból van csak cipőt veszek újat.Kaján nem igazán tudunk spórolni,de nem is veszünk túl drága dolgokat.Mindig van vmi felvágott,vajkrém,sajt,tojás ilyesmi.A gyerekeknek vmi keksz vagy rudi.Chipset ,kólát nem veszünk.Én is kivagyok akadva mert ha még gyógyszer is kell vkinek már biztos hogy nem elég a pénz egész hónapban.Még ha születés és névnap van az plusz kiadás márpedig majd minden hónapban van vkinek.Otthon szoktam pogácsát sütni.lekváros buktát olcsóbban jön ki mint a bolti.Szerencsére a férjem mindig maszekol egy kicsit így sosincs hogy ne lenne egy forintunk se.Sajnálom hogy nem tudok tuti tippeket a spórolásra.
2012. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocsáss meg a kérdésért, de ha a férjed dönt mindenben, akkor TE hogy élsz? Mindenre tőle kell kérned, mert az első felesége egy hülye volt, aki után eldöntötte, hogy "nőre többet nem bíz pénzt?" és te hagyod, hogy így viselkedjenek veled? Hol van a TE véleményed, és a TE elvárásaid a férjeddel szemben? A spórolás nem ott kezdődik, hogy eldöntöd mi lenne jó, és könyörögsz a párodnak, hogy legalább a tizedét értse meg és fogadja el. Hanem ott,hogy két _egyenrangú_ fél leül megbeszélni a költségvetést. Nálatok én úgy érzem, nem ott van a baj, hogy kólát iszik a tini fiatok. Hanem, hogy neked nincs beleszólásod semmibe. ÉRtékeld újra a dolgokat, és állj ki magadért, mert ez még csak rosszabb lesz idővel!
2012. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia!3 gyereket nevelünk,a legnagyobb 16 éves a legkisebb 2.Én amin spórolnék azok az olyan luxus dolgok mint a nagymotor amit tankolni kell,ha nem telik rá bizony nem engedném,hacsak nyáron nem keresi meg az árát.A telefonszámlát is lehet csökkenteni ha van internet,csak akkor telefonáljon ha nagyon muszáj.Én legalábbis ezt mondom a lányomnak.Annyi ruhát kell venni amit tényleg ki tud használni,illetve ő ruhákat a szülinapi,karácsonyi pénzéből vesz főleg.Gyors kajákra biztos hogy nem pazarolom a pénzem,egy évben ha 2x eszünk ott ha kirándulni megyünk és útba esik.Borzasztó drága és egészségtelen,amit megmagyaráztam a lányomnak és megérti.Üdítőt a vendégeknek tartunk itthon mi nem iszunk,inkább a tea.Chipset veszek egyszer egy hónapban 3 zacsival és kész,hogy ilyet is egyenek,ehhez szoktattam őket.Én is csinálom a kertet,de nálunk azt eszik amit főzök,nincs kivánságműsor.Van aki azt nem szereti,van aki ezt.A kicsin nem tudsz spórolni,ruha,pelus kell.Az oké hogy első a család,de a családba te is beletartozol.Én azt gondolom hogy mert anya lettem nem kell meghajolni minden akarat előtt,nem szabad az utolsó helyre szorulni.Nekem is ez az 1 életem van,és ezt a gyerekeknek is meg kell érteni,és a párodnak is.Egyensúlyt kell tartani,tudni kell nemet mondani még ha nehéz is.Hidd el sokszor sokat használsz egy nemmel.Tesztek félre például a gyerekeknek?Mert amit elköltötök haszontalan kajára egyszer ki kellene bírni hogy nem vesztek meg semmit ami nem kell,de a pénzt félretennéd egy üvegbe.Hó végén pedig meglátnád mennyi maradt.A számlákon gondolom tudod hogy lehet spórolni(lekapcsolom a villanyt stb)
2012. máj. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha te mész vásárolni, te osztod be a kajapénzt, miért is van a hűtőben kóla, a kamrában chips és egyebek? (A joghurtot, ha csak nem extra márkás és drága, nem tekintem édességnek.) Nem veszed le a polcról és nem viszed haza. Lázadás van? Akkor mehet és dolgozzon meg érte. Ha nincs, nincs.

Tulajdonképpen ki viszi a te konyhádat, háztartásodat?

Nálunk nem fordul elő ilyen helyzet, mint a tiétek, mert a háztartásban én vagyok a kapitány, én látom, hogy mikor fogy ki a klozetpapír vagy a gyümölcs. Azt veszünk, ami kell és amire telik. Ha csokira, chipsre, üdítőre nem telik, nem veszek erőmön felül.

Ha nem tetszik a főzelék, ehet vajas kenyeret.

Te hiába spórolsz, próbálnád fogni a pénzt, ha a többiek két kézzel szórják...

Találjatok ki közösen menüket, előre egy hétre. Otthon is lehet remek édességeket készíteni, egy rácsos linzer, egy tepsi muffin nem nagy munka és kiadós.

2012. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Igazad van 5., csak nem tudom hogyan kezdjek el a sarkamra állni, már annyiszor próbáltam. Mondtam neki, hogy figyi vegyünk le a számláról minden egyes forintot, csak annyit hagyjunk amit levon valamelyik szolgáltató mert pl a t-home levonja a havi díjat meg az e-on, a többit sárga csekken fizetjük. Én járok úgyis vásárolni, meg én intézem a befizetéseket legalább csak próbálnánk ki hogy ahogy én kezelném a kasszát az mennyivel lenne költségkímélőbb. Természetesen ha valameik gyereknek szüksége lenne valamire hozzám fordulna és én mérlegelnék hogy jut e arra amit szeretne vagy nem. De a párom csak kinevet hogy mit bonyolítom a dolgokat meg minek ez a szervezkedés. Persze ő is szokott külön műszakozni, a rendes munkáján kívül így hozzájut még némi pénzhez havonta, azt viszont nem kérném hogy tegye a közösbe, költse a kocsira, motorra a gyerekekre, nem bánom (ez kb havi 20-30 ezer ha minden jol megy) Hiába nincs hitelünk mégis nagyon nehéz és pont a tulzott igények miatt. A kislányunknak sok turis cucca van, szerintem jók, a párom meg ezért is happog hogy miért turiból veszek dolgokat. Nyaralni nem járunk, max 1 napra megyünk el strandra, de ott is annyit költenek, hogy más ismerősöm 1 hétig elvan ennyiből a Balatonon. Már azon gondolkodtam hogy következő bevásárlásnál kola helyett ásványvizet meg szörpöt hozok haza, édesség helyett meg almát, gyümölcsöket. kíváncsi leszek a reakciókra. amúgy régen a felesége kezelte a kasszát, szerintem jol éltek akkoriban, váláskor sokat kapott a nő, gondolom ezért is áll ilyen negatívan a dolgokhoz a párom, pedig ez már nem ugyanaz a helyzet.
2012. máj. 15. 13:54
 9/24 A kérdező kommentje:
Az is "probléma" hogy kap zsebpénzt a fiú, a nagyszüleitől hetente, meg szülinapra névnapra, húsvétra akár alkalmanként 10-12 ezer is összejön neki, de abból nem cuccokat vesz magának, hanem minden hétvégén elbulizza. De ha az apja ezt engedi neki akkor én sem szolhatok bele. Ő menne nyári munkára, mert amúgy ügyes gyerek (nem tehet róla hogy hülyén nevelték, nem tanították meg beosztani a pénzt neki), csak az apja nem engedi.:(
2012. máj. 15. 14:02
 10/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is az igényekből kéne lefaragni. Azt írtad, hogy te vásárolsz. Ahogy írtad az előbb legközelebb ne vegyél colát, chipset, egyéb drága nasikat. Ezzel sokat lehet spórolni. Régebben mi is minden vacakot megvettünk ha kellett, ha nem, na sokat is hagytunk a boltban, pedig csak ketten voltunk. Lefaragtunk mindent, és tényleg csak azt vesszük ami kell. A pipere, tisztítószerekből akkor tankolunk fel amikor akciós, de akkor is mértékkel. Ugyanezt csináljuk a pelussal is (nekünk a Pampers vált be, a többi nem), amikor a nagy doboz akciós, akkor feltankolunk.

A családot meg tessék rászoktatni a paprikáskrumplira. Ha nem tetszik marad a vajas kenyér. Előbb utóbb megesznek mindent.

A nagyfiúnak pedig már tudnia kellene, hogy mi mibe van. Ha ennyi minden kell neki ebből is faragni kellene (benzin, divatos ruha, jogsi, magas telefonszámla). Ha nem léptek időben, nem fogja tudni beosztani később sem a pénzt. Nem kell mindig divatos ruha, és a havi 3500,- Ft telcsire is sok, főleg a Skype világában. Gondolom a haverokkal beszél, akikkel úgyis naponta találkozik.

Nála talán azt kéne, hogy nyittok neki egy bankszámlát (diákszámlák ingyenesek) ráutaltok neki mondjuk 10e-t havonta, hogy ebből oldja meg a telefont, a benzint, ruhát, szórakozást. Ha 1 hét alatt elveri, akkor sem adni neki többet. Hamar rájönne, hogy ti sem lopjátok a pénzt, és esetleg takarékoskodna is.

A diákmeló sem lenne rossz nyáron, de ezt írtad, hogy kilőve, pedig akkor megtanulná, hogy azért a 2000,- Ft-os pólóért mennyit kell gürizni.

2012. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!