Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy több gyerekes családok,...

2 vagy több gyerekes családok, ti hogyan spóroltok? Hogyan osszátok be a havi keresetet hogy hó végére is maradjon? Vagy csak nekünk ennyire nehéz?

Figyelt kérdés
A párom dolgozik havi nettó 120-at kap + a családi pótlékot, én havi 60-at gyedet + a családi pótlék. 2 gyereket nevelünk, a nagyfiú (páromé) 17 éves, középiskolás, sokban van, a divatos cuccok, jogsit akar autóból plusz van egy nagy motorja amit tankolni kell meg karbantartani, a telefonszámlája havi 3500, sokat eszik mivel fejlődő szervezet, de legtöbbször a gyors-kaják mennének nála ami persze nem olcsó. A kislányunk (közös) 1 éves lesz ősszel, a pelus (még a gagyibb is) drága és havonta 1 cs. nem is elég, a tápszert még felírják neki receptre de így is havi 4ezerbe benne van. Ha külön főzök neki az sem olcsó a bébiétel sem az , a mi kajánkból meg nem mindig ehet.A ruhákat neki is meg kell venni mert kinövi szépen sorban. a páromnak van még egy fia, ált. iskolás, de ő is hetente nálunk van, és mivel ő is teljes jogú családtag neki is mindent ugyanúgy meg kell vennünk, mint a többinek hiába az anyjától minden luxus dolgot megkap. Na már most, én szeretek mindenkinek a kedvébe járni, nekem magamra nem nagy az igényem, nagy ritkán futja csak új ruhákra, fodrászra stb..Első a család. Viszont annyira kétségbeejtő, hogy mennyire sok a kiadásunk, napi szinten legalább 3-4 ezer a kaja, én beérném sokszor csak paprikás krumplival, de ők nem eszik meg. Nekem jó a víz nekik csak a coca cola, pespsi. Kell a chips a joghurt, csoki, én ezen is tudnék spórolni de sajna így nehéz. Sok a számlák is, havi szinten 50-60 ezer, legtöbb a víz mivel kert is van nyáron locsolni kell. Már hónap közepén totál ki vagyok, párom nem törődik ezekkel a dolgokkal hiába nyomom a csekkeket az orra alá. Hiába termelünk zöldséget ha senki nem szereti csak én. Inkább eladom de az sem túl sok haszon mert feléljük.Ti hogyan spóroltok, hogy mindenkinek jó legyen de hó végén sem kelljen szűkölködni.?
2012. máj. 15. 13:10
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
pont hogy itt a probléma, és ez is oka annak , hogy besokalltam, hogy hó közepén már megy az anyósékhoz, hogy adjanak kölcsön, amit néha "elfelejtünk" megadni, nekem meg ég a pofám , akkor ott van anyukám aki szokott adni de persze neki sem könnyű a nyugdíjból. A párom mindig csinálgat valami itthoni plusz munkát, amiből akad bevétele, csak én azzal sosem találkozom, az is jó hogy van kert,meg gyümölcsfa, de mi haszna azt nem tudom, mert maximum én meg majd remélem a lányom fogja hasznát venni. Azt mondta azért nem engedi a nagyot dolgozni mert még "gyermek" :) vicces. Pedig az menne tényleg. Ez nem rossz ötlet, hogy egyszerűen adjam neki oda a bevásárlólistát és menjen vegyen meg mindent. Talán csak akkor látná be magától, hogy valami nem stimmel. Azt sem értem hogy a másik gyerekének akit az anyja nevel miért kell mindent még pluszba megvenni, ő duplán kap mindent míg mondjuk a kicsin meg spórolunk, mert ő még ugyis kicsi neki mindegy.:(
2012. máj. 16. 10:29
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem megoldás, ha ő kezeli a kasszát. Miért? ugyanúgy elb...assza.

Meglátod.

És majd megint megy kölcsönkérni. Van ez az embertípus, akinek kifolyik a kezéből a pénz, ahogy írod, szerintem ő is az.

Mekkora áldás a kert! Én 2-3 naponta veszek gyümölcsöt, alkalmanként 1.000!!!!ft.

Nem is tudják, hogy milyen értéket hagynak veszni.

Tipikus elb..aszott apuka elb....aszott gyereke(i).

2012. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Mivel a kamasz hamarosan kirepül, legalább a kicsire "vigyázz". Hidd el, ha a gyerek pici korában nem ismeri meg a csipszet, a kólát, a sok csokit, nem fogja kérni!!! Ne adjad neki! És igenis, az egészen picikkel még meg lehet szerettetni a zöldségeket (írtad, hogy termelsz). Nekem 17 hónapos a kislányom, és a fentieket nagyon megfogadtam! Ha édesség, akkor csak túrórudi jöhet szóba. Nálunk ez lesz az ÉDESSÉG. Csipszet (ha már csipsz kell a mihaszna kamasznak!) pedig lehet otthon is készíteni: meghámozott krumplit uborkagyalun legyalulsz, kapsz szép vékony karikákat. Megy a forró olajsütőbe, de egyszerre csak keveset! A végén rá a fűszersó!
2012. júl. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Igaza van az utolsonak. En is ugy nottem fel, hogy nem nagyon ettem chipset, inkabb gyumolcsot, vagy anyukam hazi sutijeit. A mai napig nem vagyok oda a chipsert, ha megkinalnak, neha eszek, de en magamtol biztosan nem vennek. Alakult azota egyebkent a helyzet?
2013. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!