Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 vagy több gyerekes családok,...

2 vagy több gyerekes családok, ti hogyan spóroltok? Hogyan osszátok be a havi keresetet hogy hó végére is maradjon? Vagy csak nekünk ennyire nehéz?

Figyelt kérdés
A párom dolgozik havi nettó 120-at kap + a családi pótlékot, én havi 60-at gyedet + a családi pótlék. 2 gyereket nevelünk, a nagyfiú (páromé) 17 éves, középiskolás, sokban van, a divatos cuccok, jogsit akar autóból plusz van egy nagy motorja amit tankolni kell meg karbantartani, a telefonszámlája havi 3500, sokat eszik mivel fejlődő szervezet, de legtöbbször a gyors-kaják mennének nála ami persze nem olcsó. A kislányunk (közös) 1 éves lesz ősszel, a pelus (még a gagyibb is) drága és havonta 1 cs. nem is elég, a tápszert még felírják neki receptre de így is havi 4ezerbe benne van. Ha külön főzök neki az sem olcsó a bébiétel sem az , a mi kajánkból meg nem mindig ehet.A ruhákat neki is meg kell venni mert kinövi szépen sorban. a páromnak van még egy fia, ált. iskolás, de ő is hetente nálunk van, és mivel ő is teljes jogú családtag neki is mindent ugyanúgy meg kell vennünk, mint a többinek hiába az anyjától minden luxus dolgot megkap. Na már most, én szeretek mindenkinek a kedvébe járni, nekem magamra nem nagy az igényem, nagy ritkán futja csak új ruhákra, fodrászra stb..Első a család. Viszont annyira kétségbeejtő, hogy mennyire sok a kiadásunk, napi szinten legalább 3-4 ezer a kaja, én beérném sokszor csak paprikás krumplival, de ők nem eszik meg. Nekem jó a víz nekik csak a coca cola, pespsi. Kell a chips a joghurt, csoki, én ezen is tudnék spórolni de sajna így nehéz. Sok a számlák is, havi szinten 50-60 ezer, legtöbb a víz mivel kert is van nyáron locsolni kell. Már hónap közepén totál ki vagyok, párom nem törődik ezekkel a dolgokkal hiába nyomom a csekkeket az orra alá. Hiába termelünk zöldséget ha senki nem szereti csak én. Inkább eladom de az sem túl sok haszon mert feléljük.Ti hogyan spóroltok, hogy mindenkinek jó legyen de hó végén sem kelljen szűkölködni.?
2012. máj. 15. 13:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok.Ne haragudj de te akkor otthon csak házi cseléd vagy,és kuss a neved ezek szerint.Engem személy szerint annyira zavarna hogy nem élnék ezzel az emberrel,mert nekem megalázó lenne.Az én férjem klasszisokkal többet keres,mint én,de ez így van jól,ő a családfenntartó.Vásárolni együtt megyünk,ő is sok minden sz@rt megvenne,de én vagyok a fék,és meg szoktam kérdezni,mi a fontosabb,mert akkor mondjuk másra nem jut.Én biztos hogy lázadnék,mert akkor a közös gyerek is ebbe nő bele,és nem akarod hogy ilyen cuccokat egyen gondolom.Igenis leülnék,és kérném a változást.Mióta vagytok együtt?Mert ha nem változtatsz ez így lesz mindíg,és egyre nehezebb lesz változtatni.Mindegy hogy az anyjuknál mi a szokás és hogy nevelte,te a te gyereked érdekébe igenis változtass szerintem.Legyenek szabályok nálatok,és ne ti(te)alkalmazkodjatok a rossz neveléshez.
2012. máj. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Közben írtál. A férjeddel is beszélni kell mindenképp, mert ha ő hagyja a pazarlást, és gyakorlatilag keresztbetesz a spórolásnak nem fogtok előrébb jutni. A nagyfiúról is beszélj vele, igaz, hogy az ő gyereke, de nálatok él, neked is jogod van nevelni, és igen is álljon ki melletted, ha bekeményítesz a költekezés megfékezésében.

10e-t elverni egy buliban rengeteg, ha a sok kapott pénzt félretette volna, már meglenne a jogsijára való.

2012. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Van magyarázata a férjednek, hogy miért ne dolgozzon a kamasz? Számomra ez érthetetlen...

Én is dolgoztam a nyarakon, de én abból sok esetben ruhát, iskolai dolgokat fizettem, hogy ne az amúgy csóró szüleimnek kelljen. Esélyem se volt elbulizni, és ezt még jó páran leírhattuk volna...

Egyébként az is csúnya dolog, hogy a nagyobbaknak ki van nyalva a hátsójuk, a kicsinek, csak mert kicsi, mindenből mindig a legolcsóbb, a turis jut.

Nem írtad, szülés előtt mit dolgoztál, de mi lesz, ha mész vissza? Ruházkodnod kell neked is, a kicsire pedig még több ruha kell majd, mert iparilag selejtezi le és növi ki. Magatoknak nem veszel majd semmit, mert a többieket kell kényeztetni?

Apukát vagy kizárni, vagy jobban belevonni a pénzügyekbe. Nem kéregetni kell, hanem a kezébe nyomni a csekkeket, tessék édes, lehet menni a postára.

A nagyfiúnak a külön számlás ötlet szerintem is nagyon jó, ossza be ő a pénzét, ha kap valakitől extra pénzt, berakhatja a számlára.

Ha egyenlőnek tekintitek a három gyereket, miért van az, hogy a legnagyobbnak költséges hobbi, extra igények is ki vannak elégítve, a legkisebbnek meg csak az alapok, mert ő még úgyse tud érte panaszkodni?!

2012. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Csodálom, hogy nem adósodtatok el. Amiket leírtál sokkal több, mint a bevételetek. Nem?????


Párom dupláját keresi, az én gyedem is 30 e ft-al több, mint a tied és két pici gyerekünk van, de igen meg kell néznünk, hogy mire adjuk ki a pénzt.

2012. máj. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is csoda,hogy még nem adósodtatok el.Párom nem keres ennyit, én csak gyest kapok,mégsem élünk így.Nem vesszük meg a coca-cola-t.Néha veszünk üdítőt,de jó a spar-os olcsó citromos.Olyan,mint a sprite, csak jóval olcsóbb. De én simán el vagyok a vizen is,meg a párom is.A kisfiunknak a tea a mániája.Nem is iszik üdítőt,szörpöt.

Az meg tényleg durva,hogy a nagyfiúnak van mindene,a kislányodnak meg turis ruha jut. Azért én a helyedben megkérdezném a férjedtől,hogy figyelj már miért van az,hogy a nagyobbiknak márkás ruha jut, meg 10ezret elbulizhat, a kicsinek a legolcsóbb pelus jut és csak turis ruha?Nem egyformák a gyermekeink?Én ezt így megkérdezném.És mivel te is ott élsz és nem házvezetőnő vagy, igenis van jogod beleszólni.AZ meg megint érdekes,hogy egy egészséges 17 éves miért nem mehet dolgozni?Hát jó,hogy nem becsüli a pénzt, nem tudja mi az megdolgozni érte.Az is igaz,hogy te hiába spórolsz ha más szórja a pénzt.Mondom én a helyedben ma megkérdezném a férjed,amit fent írtam és ha nem vesznek vissza,akkor UGYANANNYI pénzt elköltenék a kislányomra.Avval ne foglalkozz,ha nem lesz pénz számlára.Oldja meg apuka.Ha dőzsölni akkor tudjon spórolni is.Meg főzd meg a paprikás krumplit, nem ízlik?Akkor nem kell enni.Mai világban ez luxus,hogy válogatunk.Azért válogatnak mert tudják,hogy megtehetik.E.

2012. máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat mindet felpontoztam :) Igazatok van, ezt én tovább nem hagyom. ha hazajön a párom megmutatom neki az írásokat és tanulságos lesz remélem neki is. Ja amugy nemrég jött haza a nagy a suliból. Paprikáskrumplit főztem :D. Kérdezi, mi a kaja. Mondtam hogy mi. Kérdezte más nincs? Mondtam sajna nincs más. Erre fölpattant a motorra és elment ( biztos valami harapnivaló után nézett) :) Először szarul éreztem magam, de már elmúlt a lelkifurdalásom. Nekem ízlett ő meg így járt..
2012. máj. 15. 15:25
 17/24 anonim ***** válasza:
én írtam hogy sok ruhát duriból veszek.nincs ezzel semmi baj,jó minőségű ruhákat veszek pár 100 forintért a gyerekeknek egyedi ruhatáruk van .a kínaiban 5 ször annyiba kerül és két mosás után szét megy.persze kapnak újat is néha.és hülyeségnek tartom hogy amennyit a nagy gyerekre annyit a kicsire.Nálunk is van hogy a nagyobb osztálykirándulásra megy és be kell fizetni de akkor a kicsik nem kapnak hirtelen vmi hülyeséget hogy egálban legyenek.
2012. máj. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%

Dehogy nektek nehéz!Most a mai viláhba szerintem majdnem mindenkinek nehéz a megélhetés.4 gyerekünk van s egy halom hitelünk.Van mikor a férjem megkapja a fizetését 10 000 ft ha marad.Nem,hogy hó végéig,de még a közepéig se tart a pénz.

Én emiatt nagyon magamalatt vagyok.Ma is vettem egy kelkáposztának valót egy másfél kilós lapockával+1-2 dolog az Intersparba s máris elment 5000 ft.

Amiből este persze már nincs semmi mivel 7-en vagyunk.

Én hiába próbálok sporólni egyszerűen nem megy!


Minden jót!

2012. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak itt az a különbség, hogy a kérdező nem az alap élelmiszerek, rezsi megélhetésen aggódik, hanem az eszetlen pazarláson van kiakadva.

Üdítő, éttermi kaja, motor, benzin, jogsi, márkás ruhák, 3. gyerek eltartása, mindezt átlag jövedelemből.

Azért ez nem ugyanaz, mintha éheznének és úgy alig jönnének ki a pénzükből. Náluk lenne min spórolni.

Szerintem.

Én kérdeztem, hogy nem adósodtatok el? Mint pénzügyes, első ránézésre sem stimmel a bevétel és a kiadás oldal.....

2012. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
simán közölném a férjemmel, hogy ok mától ő a kasszás. Oda adnám a gyedet, családit, és napi szinten b@szogatnám, most kenyeret vegyél, most üdítőt, most pelust a kislányra, most ezt-most azt. Csak rájönne elég hamar, mikor idő előtt elfogyna a lóvé, hogy ez nem megoldás...
2012. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!