Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagos két gyerekes család,...

Átlagos két gyerekes család, ti mit esztek, spóroltok valahogy a kajával?

Figyelt kérdés
Átlagos család vagyunk két kicsi gyerekkel, van lakásunk, autónk. Ha a havi keresetünkből levonjuk a rezsit, a hitelt, meg a tankolást, akkor kb. 80 000 Ft-unk marad minden másra. Ez elég soknak hangzik (heti 20 000 Ft), de valahogy mégsem tudjuk betartani. Már az eddig spórolt pénzükből megy lefelé, kb. havi 90-100 000 -et költünk (persze nem csak kaja, hanem minden, pelenka, ruha, gyógyszer, stb). Én már egy ideje nem eszem kenyeret egyáltalán, meg a maradékokat eszem meg, hogy annyival is kevesebb legyen (fogytam is 8 kg, ami nem baj :), de a gyerekek miatt minden nap főzni kell (vagy nem?). Pedig ha szétnézek a bevásárlókocsikban, mi egyáltalán nem veszünk fölösleges dolgokat (nincs otthon soha csoki, üdítő, semmilyen rágcsi (csak dió), yoghurt (csak naturt veszünk), stb.) Viszont gyümölcsöt, zöldséget két-három naponta kell venni (és az rengeteg kiadás a piacon), vagy ne adjak a gyerekeimnek? Hogy lehet itt egészségesen élni? Mégis mi szórjuk el a pénzt, vagy tényleg ennyire drága minden? Hol lehet még összehúzni a nadrágszíjat?
2012. júl. 19. 06:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tényleg ennyire drága minden, úgy látom a kaján nem is kéne összehúznotok semmit. Esetleg ha családi házban laktok, akkor termeszteni zöldséget, tartani állatot.


Legelőször a kocsival kezdeném: Biztos, hogy van rá szükségetek? Ha tudnátok nélkülözni, (pl. biciklivel tudtok járni a szükséges helyekre?)azzal nagyon sok teher jönne le a vállatokról.

2012. júl. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk albérlet+ autóhitel ..két gyerek egy kicsi és egy pici..nekünk 80 se marad..kaját úgy oldom meg, hogy kétnaponta főzök, gyümi úgy van, hogy megbeszéljük a héten milyen legyen és kész, alma hét, barack hét, dinnye hét stb:) tésztát magam gyúrom amikor szükség van rá, megtervezem előre a hetet, így könnyebb, nyáron mindig teszek el télire befőtteket, savanyúságot és lekvárt, ez nagyon jól jön télen, emellett felfedeztem egy jó kis eurós boltot ahol ugyanazok a tusfürdők és illatszerek kaphatók mint más üzletbe csak pl a palmolive tusi nem 700 ft mint máshol hanem 350 stb..öblítő a coccolinó is csak 400 ft , wc papír jó minőségű 350 ft tíz tekercs,,na itt be szoktunk vásárolni még a nyár vége előtt, hogy mire jön a tél addig meg legyen minden, télen amikor húzós a fűtés miatt a rezsi ne kelljen ezekre költeni, kiszámoljuk ki mennyit használ és annyit veszünk előre.VÍzen is próbáltam spórolni de az nem jött össze, mosni kell, fürdeni kell..ami ruhát kinőnek a gyerekeim egyből meghirdetem apród.hu-n vagy a jófogáson és eladom, azok árából kapnak másikat az enyémek.Emellett minden felesleges dolgot meghirdetek és eladok még a felesleges lábasokat is el tudtam adni:) telefonon is tudunk spórolni, hívjon aki akar mi nem hívunk senkit csak vészhelyzetbe.Autó az fontos mert bármi történik jó ha van, és menni kell, viszont sokat áll mert a benzinen spórolunk, férjem biciklivel jár melózni, viszont orvoshoz, kirándulni néha menni kell. Kenyeret magam sütöm, nagyon jó kis oldalak vannak pl a Limara péksége ahol jó receptek vannak, és így felébe se kerül egy kenyér még ha a rezsiköltségét rászámolom akkor is jól járunk, kakaós csiga is fillérekből kijön stb.Ásványvízről lemondtunk vettünk inkább egy vízszűrő kancsót, sokkal finomabb így a víz. Chipset néha szoktam otthon csinálni így az is olcsó, pár szem krumpli kell hozzá, túró rudit is én gyártom itthon, túrókrémet is. Tejet házit veszek, abból lesz tejszín és túró , joghurt is, a joghurtot ízesítem a nagyobbik gyereknek, idénygyümölccsel, műzlit is én keverem be itthon, sokkal olcsóbb és egészségesebb is mint a bolti. Amúgy nem hinném, hogy te csinálod rosszul, tényleg ennyire drága minden, úgy, hogy azért muszáj okoskodni picit, hogy min lehet spórolni.
2012. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos panelban lakunk, próbáltam egyszer az erkélyen termelni paprikát, paradicsomot, de nem nagyon vált be. Autó kell, viszont elég ritkán használjuk,én itthon vagyok, inkább el sétálok a gyerekekkel a piacra (kicsit messzebb van), férjem meg busszal, de azért jó, hogy lehet a kocsira számítani, ha valami történik.

2: ez a gyümölcshét ez jó ötlet, így legalább egy valamiből többet veszek, és hátha kitart tovább, mint mindenből egy kicsit, és két nap alatt elfogy. Mi is meg szoktuk tervezni a hetet, és általában sikerül is betartani. Befőtteket anyósomtól kapunk, ő mindig sokat eltesz. Öblítőt már rég nem használok, jó a sima víz is öblíteni, tisztítószereket hoz a férjem a munkahelyéről, tehát még ez sincs benne. :( Interneten még nem adtam el semmit, illetve egyszer hirdettem ruhákat, de senki nem reagált rá, így el ment a kedvem tőle :( Tejet én is házit veszek, kenyér meg nem nagyon fogy nálunk, szinte csak a férjem eszik kenyeret, ő is sokszor a háromnaposat már.

Kicsit megnyugodtam, hogy nem mi vagyunk bénák a vásárlásban, de azért idegesít, hogy nemhogy félre rakni nem tudunk, hanem még a spórolt pénzből megy el. És ez még csak rosszabb lesz. Igaz, visszamehetnék dolgozni, de legalább két éves koráig a kicsinek azért itthon szeretnék lenni, már most fáj a szívem érte, hogy bölcsibe kell adnom :(

Azért köszi a tippeket!

2012. júl. 19. 13:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit rosszul csináltok.

Ugyan mi még csak ketten vagyunk, de a rezsi+albérlet kifizetése után havi 25ezer marad étkezésre, bérletre+egyéb kiadásokra ( mondjuk emiatt bérletet nem mindig veszek).


Mindig ott vásárolok, ahol akció van, húst csak olyat veszek aminek épp aznap jár le a szavatossága, így féláron adják, ezt simán le lehet fagyasztani későbbre is.

Kenyeret csak Tescoban veszünk, mert ott már van 130-ért is.

2012. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!