Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy a lányotok egy drogdílerrel jár?

Figyelt kérdés

2012. júl. 7. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Azonnal leülnék előbb a férjemmel átbeszélni a dolgot (eldurranna az agyam, kellene az ő higgadtsága ebben az esetben), aztán családilag összeülnénk a lányunkkal, és megpróbálnánk jobb belátásra téríteni.

Az biztos, hogy nem nyugodnék bele, és nem hagynám bajba kerülni a gyerekemet!

Romantikus alkat vagyok, de ez nem az a helyzet lenne, amikor megérteném a lányom érzelmeit, vagy azok lennének az elsődlegesek. Az lenne az első, hogy megvédjem.

2012. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

Kiakadnék. Nem tudom, hogy kezelném hiszen a tiltás sem megoldás. Szerencsére fiam van (:


Egyébként én is jártam dílerrel, bár a szüleim csak utólag tudták meg, hogy az mikor már nem jártunk. Nem nagyon találkoztak...apu azt mondta még egyszer meglátja akkor a földbe döngöli (:

2012. júl. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Rendőrség? Ha elég sara van ahhoz, hogy lecsukják, magától megoldódik a probléma.

Egyébként honnan tudjátok, hogy ezzel foglalkozik a srác ?

2012. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még nem tudják...De megtudta valaki,akinek nem kellett volna,hogy a barátom díler és félek,hogy elmondja a szüleimnek.
2012. júl. 7. 12:16
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Jól is teszi! Ha már magadtól nincs elég eszed (per pillanat legalábbis).
2012. júl. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Használja is, amiket árul? Mert akkor ugye tudod mi lesz a sorsod ?
2012. júl. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Úgy neveltem a gyerekemet úgy érzem legalábbis,hogy ilyen nem következhet be.Mélységesen elítéli az ilyen embereket.Olyannak neveltem sok beszélgetéssel hogy mások kárán tanul.Neked mi a vonzó egy ilyen fiúban?Fiatalok életét egészségét teszi tönkre,hogy ő többre jusson.Hát csak gratulálni tudok.Én eltiltanám a lányom tőle,és megmondanám a fiúnak is a véleményem,ha véletlenül mégis...
2012. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 an00nym ***** válasza:

hm, mivel jómagam nem vagyok szülő sajnos fogalmam sincs mit tennék,

de neked azt javaslom hogy próbáld lebeszélni, alternatív pénzhezjutási lehetőségeket mutatni neki,

ha a barátod így jellemzed "egy dorgdíler" az véleményem szerint már önmagában rossz, van különbség terjesztő és terjesztő között, de még inkább felhívnám a figyelmedet az ember és ember közötti különbségekre, minden személyiség egyedi, egy embert nem lehet ennyi alapján megítélni:"drogdíler"

ha fontos neked és te is neki megtaláljátok a módját hogy ez a bökkenő ne jelentsen problémát a kapcsolatotokban, ha nem találjátok meg magatoktól, van pszichológus aki némi honoráriumért rengeteg személyreszabott lehetőséget kínálhat


csak kiváncsiságból:

-Kedves 13:19es hozzászóló, álláspontod szerint milyen sorsra jut a kédező?

illetve

-Kedves 13:20-as hogy mondanál véleményt egy személyről, úgy hogy mindössze ennyit tudsz róla, netalántán sok terjesztőt ismersz és úgy gondolod, tapasztalataid alapján ismered az ezzel foglalkozó emberek hasonló túlajdonságait és egyformaságait amik alapján elítélheted őket?-és mi lenne ez a vélemény?

-a fiatalok pedig ilyen úton saját magukat teszik tönkre ha nem képesek mértéket tartani, nem a dealer keresi meg őket és soha nem a dealer kezdeményez

2012. júl. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó:13.20 vagyok.Nem is akarom megismerni,nekem pont elég az hogy drogot árul,hogy ne is akarjam.A véleményem ez alapján megvan,nem lehet egy angyal.Talán Te is az vagy hogy így védelmedbe veszed őket?Szerencsére nem ismerek egyet sem,de pont eleget hallok és látok.Ha nem lenne aki árulja nem lenne aki megveszi ennyi.Melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás...
2012. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 an00nym ***** válasza:

hm érdekelne a hozzászólásom melyik részében vettem "őket" védelmembe, én csak arra hívtam fel a figyelmet hogy nem lehet ennyi alapján megítélni egy SZEMÉLYT


a WHO meghatározása alapján rengeteg minden drognak minősül, amit naponta árulnak egy átlagos közértben

-ez alapján az összes bolti eladót elítéled?

-nemzetközi statisztikák szerint pedig mind a személyre mind a társadalomra nézve az alkohol a legveszélyesebb drog, főleg azért mert egyáltalán nem ítélik el sőt....


remélem ezzel sikerült rávilágítanom hogy ez teljesen társadalom és kúltúrafüggő, a fenti adatok alapján(és még sok más dologból kifolyólag) én egy piti dealert aki füvet árul(talán azért hogy fussa az egyetemre, bár ez Magyarországon nem jellemző) sokkal kevésbé tartok veszélyesnek mint a Nemzeti Pálinkafesztivált


és lehet hogy amit leírsz a józan paraszti ész alapján stimmel, de sajnos a való életben nem működik, kereslet volt előbb, és ameddig van kereslet addig van kínálat, és a kínálatról nem az utcai dílerek tehetnek, némely könnyűdrog állami szabályozásával lehet jól megoldani egy ilyesfajta problémát, mint ahogy azt láthatjuk a fejlett országokban és államokban(már aki nyomon követi az ilyesmit)


amit az ember lát és hall nagyon csalóka, pláne ebben a "drogos" témában, sajnos a társadalmi és politikai felépítettség kis hazánkban még nem elég fejlett ahoz hogy a többség tisztán lásson...


természetesen nem vagyok drogterjesztő


végül pedig :) > a TOJÁS volt előbb, az evolúciós elmélet szerint az állat ami kitojta az első olyan génmutációval rendelkező tojást, amiből az első tyúk kikelt még nem tekinthető tyúknak,csupán a tyúk legközelebbi ősének

2012. júl. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!