Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában véve mit gondolnak...

Általában véve mit gondolnak az emberek egy 16 év körüli kismamáról?

Figyelt kérdés
2008. máj. 4. 18:04
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
65%
Nyugodj meg: MINDEN CSODA 3 NAPIG TART! Légy büszke kismama!
2008. máj. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 bendzso ***** válasza:
64%
szerintem 16 évesen bébiszitterkedj, gyakorold másokon a gyereknevelést, less el más anyukáktól ötleteket, tapasztalatokat és élvezd azt, h előtted az élet! ha vársz még 10 évet, akkor sem leszel nagymama egy gyerekhez, de millió egy tapasztalaton, örömön, bánaton túl leszel, és addigra talán ki is találod, h mi leszel, ha nagy leszel. babát várni, megszülni és felnevelni az élet hatalmas csodája, tartogasd még, mint az utolsó legfinomabb falatot. az első terhesség csodáját és misztikumát már a második, harmadik és többedik sem hozza vissza. szerintem élvezd még, h te vagy a gyerek. lassan átkerülsz abba az állaotba, h gyerek vagy még (hisz semmi kötelezettséged nincs), de már felnőtt (mert betöltöd a 18-at vagy mert dolgozol, vagy mert egyetemre jársz). ez egy olyan király átmeneti állapot, amit kár lenne kihagyni. ismerkedj az élettel, babázni és feleséget játszani ráérsz még! nekem ez a véleményem :0)
2008. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
46%
szia.írj nekem privit. én is fiatalon szültem (19 évesen).most 11 hetes a babám.ha megtarod tudok nked tanácsokat adni szívesen
2008. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 bendzso ***** válasza:
100%
nekem inkább kérdésem lenne: ha 16 évesen szülsz, akkor mit csinálsz később? gondolj bele, mondjuk 16 évesen tényleg megszülöd a babát, a baba hipp hopp szintén 16 lesz. te 32. ő bejelnti, h nagymam leszel. 32 évesen valóban nagymam szeretnél lenni? egyszer a fréjemmel beszélgettünk, miután összeköltöztünk, h lehet, h össze kellene házasodni. voltam úgy 25. mondtam, h jó, de akkor mit csinálunk öt év múlva? volt az első kérdésem .0) de tényleg, ha most gyorsan túl vagy az élet nagy élményein akkor mit csinálsz mire oviba megy a gyerek? neked munkát kell találni. ki vesz fel egy anyukát, akinek kisgyereke van? aki állandóan hiányzik,mert beteg a gyerek? ráadásul no végzettség, no munkatapasztalat? nekem három diplomám van, beszélek három nyelvet, mégis úgy alakította a főnökökm, h ne legyen hova visszamennem szülés után (úgy csinálta, h ő ne jöhessen ki szarul, de ez egy másik téma). most már két éve azon dolgozom, h a két gyerek mellől tényleg ne is kelljen elmennem dolgozni,hanem itthonról irányítsam az életem. nem hiába szerveznek külön képzéseket a munkába visszatérő kismamáknak, nem olyan egyszerű ám az élet, h szülök és utána majd megnyílik a világ. most vagy abban a kroban, h minnél több barátot szerezz, minnél több tapasztalatot gyűjts és ezt ne egy baba mellett. szerintem, ha életednek ezt akorszakát pelenkézéssal töltöd, akkor bizony 5-10 év múlva egy tök átlagos megkeseredett életre számíthatsz, most meg lenne időd kitalálni magadat és tényleg 32 évesen nem kellen attól rettegned, h 16 éves lányod mikor jelenti be az unokát. addigra te is megtapasztalod, h egy ilynkorú ember sokkal de sokkal nagyobb mértékben támaszkodik a nagyszülőkre, mint az, akinek már van valamiféle élettapasztalat a háta mögött... 32 évesen pedig nem leszel nyugdíjas nagyi, aki csak úgy be tuna vállalni egy unokát, amíg a kislánya kitalálja önmagát...
2008. máj. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!