Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában véve mit gondolnak...

Általában véve mit gondolnak az emberek egy 16 év körüli kismamáról?

Figyelt kérdés
2008. máj. 4. 18:04
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én 16 évesen iszonyatos komoly felnőttnek képzeltem magam, és ha telán terhes lettedm volna, megszerettem volna tartani a babát.Egy álomvilágban éltem mindazok mellett, hogy eléggé érett személyiség voltam mindig.Hogyha úgy érzed, hogy van anyagi háttér, édesanyád támogat és igenis le tudsz mondani a bulizáról amiről hozzáteszem nem nehéz de valaki belehalna, akkor nem te lennél az első aki ilyen fiatalon szül egy babát.De fel is nevelnéd?Az sajnos szinte biztos, hogy az apa hamarosan lelép ne így legyen de ez a bevált rutin, hiszen gyerek fejjel másra vágysz te is és ő is.Én mopst 25 éves vagyok, azt hiszen nagyon kell szeretni és akarni a benned lévő csöppséget mert egészen más lehet így az állapotosság mint ahogy elnézem barátnőimnél a "becsúszott" babát.M?inden bajuk van, mindük fáj, nagyon sznvednek és sírnak minden miatt, már most belehalnak a szülés gondolatába és meg nagy ívbe tojok rá, hiszen ha ez kell,h ogy a kezemben tarthassam életünk pici értelmét akkor legyen.Nagy felelősség, édesanyéddal eggyeztess, hogy mennyire állnak melletted, hogy nem fog segíteni akkor nem tud megtartani, hiszen sok pénz kell hozzá-sajnos és segítség még ebben a kórban pláne.

26 hetes kismami

2008. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
51%
Utolsó előtti válaszolónak üzenem:tulajdonképpen miért is írkálsz te ide?CSAK A PONTOK MIATT!Ezen vagy már egy ideje felakadva,neked már erről szól ez az egész...
2008. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Ja,és egyáltalán nem biztos,hogy ő pontoz le téged!!!!!!!
2008. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom mi van itt??? Ez annyira a te döntésed kellene hogy legyen, ami a legkevésbé kéne hogy érdekeljen az a mások véleménye. Ami most fontos a babád, te a párod és a szüleid.

Sok féle ember van sok véleménnyel, különbözünk. Ezt itt is láthatod, van aki aggódik érted és drukkol, van aki ellened van, van aki a pontok miatt izgul. Te csak magadra koncetrálj és jól gondolj és rágj át mindent sokszor és sokszor, hogy tényleg meg tudod e csinálni, mert ezt végig kell, ez örökre szól, semmi de semmi nem biztos az életben, de az hogy 100%ban mindig egész emberként ott kell lenned végig az biztos. Sok sikert, és azt tedd ami szerinted a babának jobb.

2008. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, itt egyesek azt írják, hogy milyen felelősségteljes az, aki 16 évesen úgy dönt, hogy lemond a bulizásról, meg a gondtalan életről és bevállal egy babát, ha már becsúszott... Na de azzal a gyerekkel mi lesz? Oké, az anya elszúrja az életét, és tényleg elszúrja, akkor is, ha nincs az a 16 éves anya, aki ezt beismerné, vagy akár csak felmerülne benne a gondolat. De a gyerekkel mi lesz? Mert az, hogy jól döntött-e, nem akkor derül ki, nem is 5 év múlva, hanem majd amikor az a gyerek felnő, és ő azt mondja, hogy neki olyan gyerekkora volt, amire szívesen emlékszik vissza, nem pont az anyagiakra gondolok, hanem arra, hogy az anyukája éretten nevelte fel, hogy megkapott minden szükséges támogatást otthonról, hogy a szüleiről példát vehet, hogy csak azt látta, hogy szeretik és hogy határozottan kiállnak az ő érdekei mellett. Egy 16 éves lány nagyon befolyásolható, rengeteg hülyeségre rá tudják beszélni, nincsenek kiforrott elképzelései arról, hogy hogyan kell egy gyereket nevelni. Persze vannak róla elképzelései, de nem túl régóta. Majd ha a gyereke felnő, akkor őt kéne megnézni, hogy lett-e egy szakmája, amivel jól keres, vagy egy diplomája, amivel el tud helyezkedni, olyan munkája van-e, amit élvezettel csinál, és egyáltalán, mennyire lett kiegyensúlyozott személyiség. És nem úgy gondol vissza, hogy "amikor gimibe jártam, és megkérdeztem anyukámtól, hogy hogyan kell gyököt vonni, akkor azt mondat, hogy fiam/lányom ne kérdezz tőlem ilyeneket, én erről nem is hallottam még". Egy anyának határozottnak kell lennie, olyannak, aki már tapasztalt egyet s mást a felnőtt életben, és nem rázzák le egykönnyen, ha valamit el akar intézni. Ezt a fiatalokkal sajnos megteszik. Egy határozatlan anyuka a gyermekével sem tud határozottan bánni. Tudom, az a legfontosabb, hogy szeresse, de okosan kell szeretni, és ezek mellett nevelni is kell. Ezen kéne elgondolkodnia minden tininek, aki úgy érzi, olyan hatalmas teljesítmény, hogy úgy dönt megtartja a babáját. Nem ez a nagy teljesítmény, hanem ami utána következik.

Várom a lepontozást :)

2008. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Arra senki nem gondol,hogy az benne van a pakliban,hogy ha elveteti,akkor esetleg soha többet nem esik teherbe?????Akkor inkább legyek 16 évesen anya!!!!!
2008. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
63%
Nagy tragédia, hogyha valakinek nem lehet gyermeke, de azt hiszem, aki igazán megérett arra, hogy anya legyen, az sajátjaként tudja szeretni a fogadott gyereket is. A legjobb barátnőmet is örökbefogadták a szülei (őket hívja anyának, apának), őt 15 évesen szülte a vérszerinti anyja, egy hétig volt vele, mire kiderült, hogy nem tud kettejükről gondoskodni. Azt hiszem, jobban járt így. Szóval persze, benne van a pakliban, hogy többet esetleg nem szülhet, de most ezért tegye tönkre egy gyerek életét a sajátjával együtt? Akkor inkább vegyen egyet magához, ha már megérik a feladatra. Nekem van egy saját babám, de feltett szándékom, hogy pár év múlva örökbefogadok egyet, hiszen mennyi gyerek vár egy szerető családra, akinek nem adatott meg. (általában hasonló tinianyák gyerekei)
2008. máj. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Nekem is terhes lett az egyik osztálytársam gimiben 17 évesen,majd nagy pocival leérettségizett, utána kicsit később 2 főiskolát is elvégzett és azóta szült még 3 babót. Szval ki hogy éli ezt meg, mindenkinek a saját döntése. Én pl. 16 évesen, 20 évesen is úgy gondoltam hogyha teherbe esnék elvetetném mindenképp, szerencsére nem volt rá szükség. Nem értem a heves vitát...Bár tény hogy ettől színes az élet. (honnan látjátok egyáltalán hogy vki lepontoz? )
2008. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

Onnan látszik a lepontozás, hogy a válaszok alatt oda van írva, hogy hasznos volt számodra ez a válasz? alatta kis piros meg zöld kéz, ha a zöldet megnyomod, akkor hasznos, ha a pirosat, akkor nem, alatta pedig, hogy hány százalékban hasznos az adott válasz. A sajátodnál azt látod, hogy ezt a választ te írtad, és alatta, hogy mások hogy értékelték.


Na, off vége, én akkor sem tudnék felelősségteljes anyának elképzelni olyan 20 év alatt senkit. Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs ilyen. Én is ismerek ellenpéldát, de amikor szült, róla sem hitte volna senki, hogy jó anya lesz. És a legtöbb tiniről nehéz is feltételezni, még ha a környezete érettnek is tartaj, és azért, mert egész egyszerűen nincs elég élettapasztalatuk. Korukhoz képest lehetnek tapasztaltak, de akkor se rendelkeznek elég tapasztalattal.

2008. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
De a válaszokat AKÁRKI ÉRTÉKELHETI,NEM CSAK A KÉRDEZŐ!
2008. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!