Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában véve mit gondolnak...

Általában véve mit gondolnak az emberek egy 16 év körüli kismamáról?

Figyelt kérdés
2008. máj. 4. 18:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Én ROSSZUL DÖNTÖTTEM ELVETETTEM. De nagyon megbántam én 17 voltam, de bár vissza csinálhatnám. :(

Nem tudom hány %-a a nőknek akik az első abortusz után meddővé válnak én az lettem, kizártnak tartották hogy valaha terhes leszek. Nagyon sokat sírtam nagyon sokat imádkoztam, szinte könyörögtem, eltelt 7 év most 21 hetes vagyok. És nem gyözök hálásnak lenni, azt nem tudom kinek vagy minek de az tény hogy lemondtak rólam, és itt van a kislányom a pocimban, és még most is nehéz elhinnem. Soha nem tenném meg mégegyszer, ENGEM MÁR MEGTANÍTOTT AZ ÉLET HOGY NE TEGYEM. A te döntésed!

2008. máj. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
60%
A "komoly " gondolkodásmódot tükrözi az is, hogy nullázgatod a nem tetsző válaszokat. Persze, ha nem te voltál, akkor bocs.
2008. máj. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
amint látod, én egyetlen kommentet írtam (ez a 2.)!
2008. máj. 4. 19:06
 14/44 anonim ***** válasza:
49%
Mindenki más beállitottságú!A legtöbben ilyenkor még hallani sem akarnak babáról.Viszont ha Te szeretnéd,akkor hajrá.Gondolom te írtál elötte,hogy szeretnéd megtartani.Neked kell érezni.Annyira nem vagy már gyerek,hogy ne tudd átgondolni mivel is jár ez.A sulit gyerek mellett is be lehet fejezni!Nehezebb,de be lehet.Diploma nélkül is lehet boldogan élni különben.Manapság mindenkinek van már szinte.Az éretségi viszont tényleg fontos.Anélkül már szinte sehova nem lehet elhelyezkedni.Viszont késöbb is megszerezheted.Én nem vállaltam volna,sőt 21 évesen is elvetettem.Én nem tudtam elképzelni,hogy anya legyek.Most 28 évesen igen.Most viszont azt nem bírnám elviselni ha megfosztanának ettől az érzéstől,no meg a picitől.Gondold át mit szeretnél,mi lenne a jobb.Bár szerintem Te már tudod,csak a környezeted tiltakozik.Az tény és való,hogy nem biztos,hogy együtt maradtok a pároddal,de erre késöbb sincs garancia.Lehet 30 évesen 5 év boldog házasság után jön a baba,majd egy év múlva mentek szét.Te legalább még lehetsz fiatal anyuka.Mire 30 leszel,már lesz egy nagy 13 éves gyerkőcöd,akit a tesódnak néznek.Ha rádtör a bulizhatnék,akkor el tudsz menni ha már van pár éves és rá tudod bízni másra egy éjszakára.Mindent meg lehet oldani.Könnyen leszólnak néhányan,de szerintem abba nem gondolnak bele,mit jelent Neked a pici.Valószínű ugyanazt amit nekünk terhes nőknek,csak pár évvel idősebben.Persze régen az volt a természetes,hogy ennyi idősen már gyereket vállaltak.Oké,akkor nem kellett ennyit tanulni.Akkor elég érett volt a 15 éves lány az anyaságra,most a jelek szerint nem.A legtöbben tényleg nem lennének azok.Viszont Ők nem is akarnák ennyire megtartani.A szívedre és az eszedre hallgass!Ne másokra!Egy gyerek boldoggá tehet,míg egy diploma nem!Persze csak akkor ha igazán akarod!Melyik anya cserélné el gyermekét egy diplomára?Ha gondolod írj priviben.Megadom esetleg a kolléganőm email címét,aki ennyi idősen lett terhes.Nem véletlenül,fél évig vártak rá,hogy összejöjjön.Most 22 évesen már óvodába jár a lánya.Esetleg vele tudnál beszélni arról,mivel is jár ez.Párjával azóta is együtt vannak és a megbánás legkissebb jelét sem lehet észrevenni rajta.Persze ellenpéldák is vannak,de Ők nem akarták a picit megtartani igazából.
2008. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
47%
az én véleményem az ,hogy legalább ő felvállalta és nem rohant abortuszra! mert ugyebár az a könnyebbik megoldás! nem azt mondom hogy ilyenkor kell gyereket vállalni de a megtörtént dolgokat visszaforditani ugyebár már nem lehet!
2008. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
64%
Ne legyen ez a fontos, hogy ki mit gondol róla Rólad. Ha babás vagy, van lehetőséged, és van aki melletted áll én természetesnek venném, hogy megtartom. Ha bulizni akarsz, néhány hónapos korában simán megteheted. Azért nem áll meg az élet, mert van egy picurkád. Egyébként meg a hugom gyógyszer mellett lett terhes, nem feltétlenül azért mert valaki felelőtlen, azért esik teherbe. TANULJ MEG ÚGY ÉLNI, HOGY NEKED JÓ LEGYEN, ÉS NE MÁSOKNAK!!! SOK BOLDOGSÁGOT A BABÁDHOZ! Ja még egyébként annyit, hogy van aki 35 évesen szül, és mindennek jó lenne csak nem anyának, biztos vagyok benne, hogy Te jó anya leszel! :)
2008. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
57%
szia! én azt tanácsolom hogy tarsd meg a babádat mert egész életedbem báni fogod ha elveteted. én 17 évesen szültem sokat segitetek a szüleim és a párom is soha nem bántam meg hogy szültem egy babát aki most 14 éves. söt a szorakozás sem érdekelt soha ha gyereke van az embernek akkor éljen a gyerekének és ne a szorakozásnak
2008. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
54%

Kérlek,feltettél egy kérdést,majd nullázod a neked nem tetsző válaszokat???Igen,a legtöbb embernek az a véleménye,hogy 16 évesen még ne vállaljon gyereket egy lány,mert még éppen ott virít a tojáshéj a seggén.Inkább tanult volna meg rendesen védekezni.

Őszintén,nem azért ítélem el,mert abortuszra megy vagy sem,hanem,mert nem volt képes vigyázni.Azt sem tudja mi az az élet,milyen az,amikor neki kell kifizetni a számlákat,vagy éppen hó végén is enni valamiből.És akkor gyerekt akar szülni?Persze a szülők,és szeretet...de nem anyádnak kellene szülnöd azt a gyereket hanem magadnak,neked kellene felnevelni.Hiszen te is gyerek vagy még.(Akkor is ha éretteb vagy a korodnál!)

2008. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
51%
szia..én is voltam amikor terhes lettem,,a kislányom ma má éves .boldog kapcsolatban élek,és mindent megadok a lányomnak.mindamellett stabik munkám van és jol keresek,.joval minimálbér felett,szakma nélkül.én ha már megcsináltam vállaltam érte a felelöséget..sok sikert kivánok neked.azok akik ellened vannak nem elég modernek ahhoz hogy tudják hogy eg fiatal anya is megállja a helyét..büszke lehetsz magadra hogy vállalod.r
2008. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
39%
bocs.én vagyok az utolso válaszolo..16 voltam és 4 éves a lányom.:)sok sikert.ha akarsz irj priviben..
2008. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!