Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Általában véve mit gondolnak...

Általában véve mit gondolnak az emberek egy 16 év körüli kismamáról?

Figyelt kérdés
2008. máj. 4. 18:04
1 2 3 4 5
 21/44 anonim válasza:
48%
Nem biztos hogy felelőtlenség. Nem egy és nem kettő eset van amikor védekezés mellett fogan meg a baba! Nem értem azokat akik szidják azokat akik 16 évesen készen állnak arra hogy családjuk saját jövőjük legyen!Attól hogy valaki fiatal attól tudhatja mi az élet, tudhatja milyen nehéz a hónap vége, tudhatja milyen minimálbérért dolgozni!De azt is tudhatja hogy mitől lenne boldog és milyen örömöket adhatna egy baba! A terhesség nem egyenlő azzal hogy befejezi a tanulást!Erre is már több lehetséges választés van hogy gyermek mellett hogyan tegye le az érettségit vagy akár a főiskolát!
2008. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
82%
Hogy az Ő döntése!!!Én csak abból tudok kiindulni, hogy anyum 17 évesen megszült engem..de a nagyszüleim neveletek fel...szerintem ezzel mindent elmondtam....de azért kapott virágot anyák napjára, bár soha nem tudtam neki azt mondani őszintén, hogy szeretem....Most 25 éves vagyok...
2008. máj. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
60%

Én spec azt gondolom, hogy aki 16 évesen szül, az nem tudja, mit vállal és borzalmasan eltolja az életét. Arról nem is beszélve, hogy azért, mert 16 évesen szeret valakit az ember, az nem jelenti, hogy ő lesz élete nagy szerelme. Hányan vannak, akik még mindig a 16 éves kori szerelmükkel vannak? Nem sokan. Én 16 évesen egy 33 éves emberrel jártam már egy éve és vele voltam 18 éves koromig, gyereket is akartam tőle, mire 18 évesen rájöttem, hogy nem ő életem nagy szerelme, meg hogy milyen jó három napra elmenni bulizni úgy hogy senkinek nem tartozom beszámolóval. Ja, és csak úgy mondom, hogy még 20 évesen sem biztos, hogy az az igazi, akiről az ember azt hiszi. Szóval én is így jártam, nagy szerelem, jöhet a baba, aztán itt vagyok egyedül a gyerekkel 21 évesen.

Szóval nekem nincs jó véleményem arról, aki tiniként szül, mert egyszerűen hihetetlen nagy felelőtlenség. Egy 16 éves lánynak az iskolában lenne a helye, amit gyerek mellett nem tud megoldani, arról nem is beszélve, hogy soha még munkaviszonya nem volt, tehát még GYED-re se lenne jogosult, azt meg megnézem, hogy gyes-ből meg családiból hogy él meg, még akkor is, ha az apuka dolgozik. Így nem lehet gyereket vállalni. Persze erre is van ellenpélda, én is ismerek olyat, aki 16 évesen szült, levelezőn elvégezte a gimnáziumot, azóta bérszámfejtő lett és boldog családanya. Ilyen is van. De ez ritka, és ettől még ugyan úgy felelőtlenség, csak az adott helyzetből meglepően sokat tudott kihozni.

2008. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
25%
Jófej vagy hogy véleményt kérdezel, de lepontozol minden választ, ami neked nem tetszik. Akkor kussolj és ne kérj véleményt, vagy írd oda, hogy csak azt írjuk, amit hallani szeretnél. De aki ilyen, az ne kérje ki mások véleményét. Gondolom amikor felcsináltak, akkor se hallgattad meg az eltérő véleményt, azért lettél ilyen "felelősségteljes" szülő... Hát csak gratulálni tudok, de persze akik eltolják az életüket, azoknak van a legnagyobb szájuk utána.
2008. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
50%

én 19 vagyok!soha nembuliztam nemis akartam és most sem.

ha már ott a baba akkor semiképp sem vetesd el. bár szerintem nem is akarod. de mindenképp szép lesz a terhesség. ha szeretted a csöppséget akkor mindenképp. én nemgondolok semmi rosszat arrol hogy ha valaki 16 évesen már anyuka. ha megtartod akkor mindenképp felelősséget tudsz érte vállalni mert már azt vállaltad hogy nemveteted el.

2008. máj. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
60%
Azt könnyű vállalni, hogy nem veteti el, utána 18 évig mindent vállalni kicsit nehezebb.
2008. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
74%

22:06-kor írtnak, és a hozzáhasonlóknak: Azért írsz, hogy pontozzanak?? Ne azért írj, hanem mert szeretnél választ adni. Mert van véleményed. Amit megosztanál. De ne a pontokért. Ez az oldal nem arról szól!

A kérdezőnek: Valószínűleg azt gondolják legelőször, hogy vajon hány éves lehet. Úgy általában a nagytöbbség. Ma az idősek úgy megbotránkoznak, ha látnak fiatal anyukát, vagy kismamát, mintha ők nem ennyi idősen kezdték volna. Én sokkkal sokkal fiatalabbnak nézek ki, mint amennyi vagyok, és hányszor megkaptam terhesen, hogy te jó ég, mennyi idős vagy? Nem kezdted túl korán? Ja, mihez, és kinek korán?? És kinek mi köze van hozzá?? Menjen, azt üljön be a padba, és tanuljon még egy kis kultúrát! Én az első babámat elvetettem 19 évesen, és semmit nem bántam meg jobban!! 05-01 13:33-as vagyok én: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ker..

Én azóta is együtt vagyok azzal a párommal, lassan nekiállok a sulinak, de nekem csak a gyes van, tulajdonképpen a párom fizujából élünk.

Szóval, ha mondjuk az apuka is melletted marad, segít, és szeretnétek is a babát tartsd meg!!

(De persze a TE DÖNTÉSED!)

2008. máj. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Szép kis vitát váltott ki a kérdés.Ebből is látszik mennyire különbözünk mi emberek szerencsére.Nem lehet mindenkinek megfelelni!Nem is kell!Csak a saját érzéseiddel foglalkozz ilyen esetben!:)Ha magadnak el tudsz számolni a dolgaiddal,akkor minden rendben!Engem mindig erre tanított anyám.Ha a szíved és a lelkiismereted tiszta,akkor minden oké,helyesen fogsz dönteni.Bárhogy döntesz,lesz aki ellened lesz.Olyan is aki melletted.A lényeg,hogy a Te döntésed legyen.Sok erőt kívánok neked,mert szükséged lesz rá mindenképp!!!:)
2008. máj. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
49%

ne magyarázzatok már . itt mindebnki annyira okos!

nemkell kitérni a pontozásra. mit tértek ki a kérdésre a választ irjatok ne az idiota szövegeiteket.

2008. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Nyilván, ami neked nem tetszik, az idióta szöveg... És igenis pofátlan, ha valaki lepontozza a választ, amit az ő kérdésére írtak, csak azon az alapon, hogy nem azt írták, amit hallani akar. Mivel a kérdés az volt, hogy mit gondolnak az emberek, tehát aki erre azt írja, hogy jót, vagy rosszat, az már egy hasznos válasz. És ott van a pontozási lehetőség, én nem szeretem, ha a hasznos válaszomat lepontozzák, és kész.
2008. máj. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!