Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kínos pletykába keveredtem,...

Kínos pletykába keveredtem, anyukák válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Van egy játszótér, ahova rendszeresen lejárunk a kicsimmel. Van egy iszonyatosan pletykás, rosszindulatú anyuka, aki mindig ott lóg és mindenkit kibezsél, most én vagyok a soros.

Történt, hogy az egyik apukának a gyerekével játszott a fiam, csináltam telefonnal róluk egy fotót. Jött oda az apuka, hogy ő is had nézze meg a képet, meg küldjem át neki. Ennyi történt.

Erre ez a nő ennek az apuka feleségének azt mondta, hogy én flörtöltem a férjével és telefonszámot is cseréltünk.

Most áll a bál, nem is értettem, hogy ez a nő miért nem köszön mostanában, amikor eddig egész jóba voltunk és rajta kívül még pár anyuka nagyon rideg lett velem, pont a napokban akartam megkérdezni tőle, hogy mi a baja, mert nem értettem a viselkedését. Ma tájékoztattak a játszótéren, hogy mi is a szóbeszéd tárgya, nagyon kiakadtam. Az a tervem, hogy elcsípem ezt a nőt és mindenki előtt jól beolvasok neki, hogy tisztázzam magam, anyukám azt tanácsolta, hogy legyek nagyon nyugodt és szépen beszéljek, nehogy egy kalap alá vegyenek ezzel az undorító pletykafészekkel.

Mi a tanácsotok? Hogy kezdjem az egészet? Biztos nagyon nagy önuralom kell hozzá, hogy nyugodt maradjak és ne kiabáljak. Valami tanácsot tudnátok adni, hogy kivitelezzem ezt az egész helyzetet?

Annyira kínos ez nekem, soha senkivel nem volt még problémám és ilyen kellemetlen helyzetbe keveredtem. Akármit is mondok, úgyis ezentúl az marad meg az emberekben, hogy valamikor összehozták a nevem ezzel a férfival.



2012. júl. 7. 22:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tennék semmit,mármint nem állnék le magyarázkodni olyan dologért amit nem tettem!Mondjuk megértelek,hogy kínos és "tisztáznád"magad,csak nem biztos hogy érdemes belemenni,lealacsonyodni egy ilyen sekélyes-sz..kavarós és abszurd történetbe.Hamarabb lekattannak a témáról ha nem "történik"semmi és megpróbálsz nem törődni vele!
2012. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, van egy ötletem: ne foglalkozz hülyékkel... eltelik pár nap, és majd találnak maguknak más pletykatémát, és rólad leszállnak, ennyi.

Mondjuk arról a nőről sem kis szegénységi bizonyítványt állít ki a dolog, aki képes azon felkapni a vizet, hogy a férje a játszótéren más szülőkkel beszélget, akár telefonszámot is cserél... ennyire kishitű, ennyire lenézi önmagát, vagy ennyire nem bízik a párjában???

2012. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Először is soha nem érdekel senki véleménye. Aki ismer, tudja milyen vagyok és mit teszek, aki nem ismer, kérdezze meg, aki meg nem kérdezi meg, kicsit sem érdekel mit gondol.

Utána mindenki rendezze le a saját párjával, hogy mi történt. Annak a feleségnek is a férje kellene , hogy elmagyarázza, hogy mi történt. Ha nem hisz neki, vagy egyáltalán foglalkozik azzal, hogy mit mond egy pletykafészek, már rég rossz a házasságuk.

Utána odamennék a feleséghez, és emondanám neki, hogy mi tötént, tárgyilagosan. ha nem hiszi el, megint gond van a házasságával és az nem a te gondod.

A pletykafészket meg nagyívben sz...nám le, sőt, mosolyogva köszönné rá, és nem adnám meg azt az elégtételt, hogy ártani tudott nekem.

2012. júl. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi a biztatást, sajnos én nagyon a lelkemre veszem az ilyen dolgokat, iszonyatosan bánt az egész. Holnap remélem sikerül tisztáznom a helyzetet. Sajnos felénk nincs más nagy és ennyire jól felszerelt játszótér, tehát még ide fogunk járni jó ideig, mást nagyon nem tudok tenni, mint mindenkit óva inteni ettől a rémtől. Nekem eddig nem volt rossz tapasztalatom, az anyukák is barátságosak, sok hasznos dolgot megtudok velük beszélni, tanácsot kérni, tehát nem megoldás az sem, hogy nem állok szóba senkivel.
2012. júl. 8. 20:12
 15/17 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült megoldanod?
2012. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Végül úgy döntöttem, hogy nem hívom félre, hanem akkor mondom el a véleményem, amikor tele van a játszótér. Így odamentem hozzá és kérdőre vontam, annyira meglepődött, hogy nem is igazán tudott szóhoz jutni. A nagy monológom vége az lett, hogy a jövőben messziről kerüljön el. Hatásos volt, mert azóta a fél játszótér rajta nevet és többen odajöttek gratulálni, hogy ideje volt már, hogy valaki helyretegye.
2012. aug. 2. 14:18
 17/17 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sok anyukát "mentettél meg" a következő pletykáktól. Jól tetted, hogy nem hívtad félre, hátha a fejéhez kap.
2012. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!