Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak számomra visszatetsző,...

Csak számomra visszatetsző, ha valaki mindig csak úgy emlegeti a kisfiát, hogy "a gyerek"?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 17:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Igen, pont így érzem én is, ahogy az utolsó írta. Sokkal személyesebb úgy.

Ráadásul a hangsúly, ahogy kigördül a szájából ez a szó...Nekem valahogy sokszor még hallgatni is rossz. Mintha nagyon távoli lenne szegényke. Nem csak tőlem, tőle is távolinak tűnik

2012. jún. 27. 19:10
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is fura. Nem szoktam igazán én sem a nevén hívni, inkább becézem.
2012. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is így szoktam emlegetni a kisfiam, ha másoknak beszélek róla, hogy "a gyerek" eszembe nem jutott eddig, hogy ez valakinek nem tetszik.

De mondjuk anyámat is úgy szoktam emlegetni, hogy "anyám", és végképp nem értem, hogy ebben mi a rossz... Hogy kéne akkor mondanom? Anyucikám? Vagy mi? Tényleg nem értem.

2012. jún. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
De ha azt mondod: Anyám, az máris személyes, mert az én anyám. De hogy gyerek vagy gyerekem... érzed a különbséget. Ha mögé teszed, hogy a tied, tehát gyerekem, máris személyesebb az egész.
2012. jún. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Számomra is nagyon zavaró. Úgy 5-6 éves koromig még csak-csak rendben volt, mert "ők felnőttek, én gyerek", ez így korrekt.

De most, hogy 17 éves vagyok, és anyám néha még mindig "a gyerek"-ként emleget bizonyos körökben (van két bátyám is, szóval nem ezen múlik), így már felettébb irritáló.

Tudom persze, hogy egy szülőnek a gyereke mindig gyereke marad, de ez néha túlzás. Sőt, ilyen korban már lekezelő.

2012. jún. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!