Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak számomra visszatetsző,...

Csak számomra visszatetsző, ha valaki mindig csak úgy emlegeti a kisfiát, hogy "a gyerek"?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 17:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért, mit mondjon rá? A kutya? Gíereknek emlegetni nem sértés, mert az. A nevét talán csak családi körben szereti hazsnálni, mert túl intim.
2012. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem fura, én még nem találkoztam ilyennel. Két éve dolgozom együtt a nővel, szokott nagy ritkán beszélni a kisfiáról, de még a két év alatt nem tudtam meg mi a neve. Csak "a gyerek az apjánál lesz a nyáron", "a gyereknek cipő kell". A pasijainak mindig mondta a nevét, őket nem "a pasimnak" emlegette, de a kicsi mindig "csak" a gyerek.
2012. jún. 27. 17:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Számomra nem az.

A gyerek. Mi van abban?

Nekem a babóca,babuci,meg a nagybetűs "Ő "a visszatetsző.

2012. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De nem is a neve a lényeg, ha nem akarja azt mondani. Mondhatná, hogy fiam, kisfiam stb.

De nekem ez kb olyan mint amikor valaki azt mondja az édesanyjára, hogy "anyám"

2012. jún. 27. 17:08
 5/15 A kérdező kommentje:

Valahogy "a gyerek" olyan szeretet nélküli, tárgyilagos szó. Van, megszületett, etetni kell stb.

De én a kutyámat sem hívtam soha "a kutyának", neki is volt neve. Nem csupán kutya volt, hanem az életünk része.

2012. jún. 27. 17:10
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek olyat aki a lányára mondja évek óta.Gondolom az az egy van neki mert ha több lenne biztos mondaná a nevét.
2012. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs vele semmi,én is gyereknek szoktam sokszor említeni a fiam,főleg olyanoknak akik nem állnak hozzám közel,fiamnak elég kevésszer,főleg a nevén nevezem.De szerintem semmi nincs ebben,végülis gyerek,engem sokkal jobban zavar ha valaki lebabáz egy 2-3 évest.
2012. jún. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 ava87 ***** válasza:
100%

Én is szoktam úgy emlegetni a fiamat, hogy "a gyerek", szerintem nincs ebben semmi rossz :) Elvégre a szűkebb családban ő A Gyerek, nincs is másik.

De ha zavar, kérdezd meg, hogy amúgy mi a neve "a gyereknek" mert még sose mondta.

2012. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így emlegetem a kisfiamat és szerintem sem fura.Nálunk is 1 GYEREK van,ezért nincs belőle kavarás,kire is gondolunk.
2012. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is fura.

Van egy ismerősöm, ő a kislányát, mindig úgy emlegeti: A LÁNY. Soha nem mondja a nevét (pedig tudom).

Személyesebb, ha azt mondja az ember, hogy kisfiam, kislányom, gyerekem, babám, stb

2012. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!