Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha egyszerűen...

Mit csináljak ha egyszerűen rettegek attól, hogy fiam lesz?

Figyelt kérdés

Ha tudám biztosra, hogy lány lesz, bevallálnám most azonnal, arra nagyon vágyom. De fiúra nem. Soha nem is vágytam. Igen, tudom, aranyosak, édesek a fiúk is, van nekem is unokaöcsém akit imádok, meg a csoportomban is szeretem a fiúkat is(ovónéni vagyok, lehet pont ez a baj, túl sok kijutott nekem a rosszcsont fiúkból), de össze se lehet hasonlítani a lányokkal. Egyszerűen nem akarok fiút. És egy kislányt mindenképp. rettegek, hogy fiú lesz, aztán bevállalok majd még egyet, hogy legyen egy kislány is, és lehet végül 2-3 fiúval maradok. Nem tudom lekötni őket, ők se engem. Tudom, hogy az a fontos, hogy egészséges és bolodg legyen, de akkor se tudom leküzdeni ezt a gondolatot. És bárkinek mondom a családomban csak rámpirít, hogy hogy mondhatok ilyet, teljesen mindegy a neme, csak egészséges legyen. De sajnos nem tudok így érezni, annyira vágyom egy kislányra.

Volt közületek is valaki így? Hogy lehet megbékélni ezzel a gondolattal?


2012. máj. 29. 07:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%

Nincs ezzel semmi baj. Amikor én terhes lettem, fordítva voltam, mindenképpen fiút szerettem volna, ráadásul 7 hónapig nem mutatta meg magát, már teljesen beleéltem magam, amikor az orvos közölte, hogy lány! Majdnem leestem az ágyról, kérdeztem biztos, biztos?? Teljesen csalódott voltam, de aztán átálltam a kislány vonalra, és amikor megszületett az maga volt a csoda, mostmár hálát adok, hogy lány lett minden percét imádom az anyaságnak, egy csodálatos kislány anyukája lehetek! :)

Hidd el a sajátodat nagyon fogod szeretni, ha már a karodban tartod, akár fiú akár lány. És ezt addig úgysem hiszed el, amig nem fogod átélni. De addig lehet álmodozni. :)

2012. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit lehet ez ellen tenni.

Mintha csak 25 évvel ezelőtti magamat olvasnám. Mikor megszületett a gyerekem, 1 napig sírtam, mert fiú lett.Aztán a második is, pedig vele úgy mentem szülni, hogy nem volt fiúnevem, csak Ildikót vártam.Aztán hirtelen kellett nevet adnom neki.

A szomorúság viszont mindkét esetben 1 napig tartott, aztán már semmi pénzért nem adtam volna őket senkinek.Jelenleg 2 jóképű, magas fiatalemberrel élek.Imádom őket, és ők is szeretnek.

2012. máj. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
46%
Hát én nem ilyen durván, de én sem akarnék kisfiút, inkább lányt. Nem csalódnék ha fiam lenne, de azt mondják lányokkal -pici koruktól egészen felnőttkorig- kevesebb a baj. Ha majd mégiscsak fiad lesz, hidd el az anyai ösztön kialakul majd, és rajongani fogsz érte.
2012. máj. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Kb igy voltam csak én pont kisfiút szerettem volna.20hetes ultrahangon közölte az orvos hogy kisfiú...majd 2percre rá hogy mégse,97%ék hogy lány.1óra telt el úgy hogy kétségbeestem,úgy érzetem minden összedől.Másnap már a nevén szólitottam,és rögtön bejelenkeztem 3Dre hogy biztos lány-e mert nagyon beleéltem magam.Szerencsére lány lett.El sem tudom képzelni miért akartam fiút,ha lesz tesó őt is lánynak szeretném.
2012. máj. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
59%

Jaj szegény sajnállak de tényleg. Rossz érzés az ilyesmi, tudom mert átéltem. Egyébként 3 gyerekem van és 2 fiú közülük:)) De az óvónénik nálunk is ezt mondják mindig, mennyivel könnyebb a lányokkal mint a fiúkkal stb.

És végülis így belegondolva valóban eleinte a fiúkkal volt/van több nevelési "probléma" ami egyszerűen abból ered/eredt hogy aktívabbak, kevésbé szabálykövetők, amit a lányom elsőre megért azt a fiaimnak tuti 20szor kell elmondani. Elevenebbek, aktívabbak.

DE! Van ám ellenpélda is jócskán, barátnőmnek pl. a kislánya olyan mint 2 fiú, és van olyan ismerősünk ahol meg a fiú rendes, csendes, kis nyugis fajta.

Úgyhogy egyrészt azt tudom mondani hogy lehet még kicsit várnod kéne ha ennyire erős az ellenérzésed a fiúkkal kapcsolatban, és ha ez ennyire nagyon lényeges számodra.

Másrészt meg lehet csak most félsz ettől ennyire ha ott lenne neked a kisfiad, már egyáltalán nem is értenéd magad hogy is akarhattál kislányt:))

Én is nagyon kislányt szerettem volna mindhárom terhességnél, de szívem mélyén tudtam hogy 2 belőle fiú (még az uh-k előtt)

2012. máj. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a baj, hogy egyre több év telik el az oviban, annál inkább érzem, hogy csak lányt akarok. Még pár év és tényleg kiszaldok a világből, ha fiam lesz:D

2012. máj. 29. 07:48
 7/35 anonim ***** válasza:
60%
Megértelek, 12. hetes ultrahangon (bár korai), azt mondták, hogy 80% fiú.Éjjel 2-ig ültem az ágyon és a férjem vígasztalt, hogy milyen aranyossak a fiúk is.Másnap nézegettem a zöld, barna, kék ruhákat a boltban, de mindíg valami habos-babos lányruhánál kötöttem ki.Lányom lett, kb. két fiú energiájával "bír" :D.De másodiknal is lányt akarnék...
2012. máj. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem anyukam ovono,es sokat szoktam bemenni hozza,a csoportjaba :) 9 hetes terhes vagyok,es mig csak terveztuk a babat ugyanezt mondtam!!! Csak fiam ne legyen! Annyira durvanak tuntek a fiuk,nem is volt kedvem beszelgetni veluk,ha odajottek akkor is elmentem inkabb,annyira :D pedig imadom a gyerekeket! Csak a lanyokat hivtam oda magamhoz,babusgattam oket,birizgaltam a hajukat!azt mondigattam,higy nekm csak lanyom lehet,egyszeruen nem akarok fiut! DE! Amiota kisbabat varok,teljesen mas!:))) ugy erzem,hogy kisfiu lesz,pedig kislanyt szerettem volna,de megis,olyan boldogga tolt el az erzes! Ő az enyem es a parome!!! :)) gyonyoru lesz es huncut es vigyori..szerelmes leszek bele akar fiu akar lany!:))) de nagyon orulnek ha fiu lenne,akkor is!!:) szoval hidd el, ez megvaltozik:)))) ha szeretnel babat,es tervezitek,minden korulmeny negvan,akkor ne varj!!!!!!!!! :))))
2012. máj. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Mindig is fiút szerettem volna elsőnek biztosan.A fiúk igaz,hogy nehezebb esetek az elején,de utána velük sokkal könnyebb,mint a lányokkal.Mert igaz a lányok még kicsik addig angyalok de kamaszkorban sokkal több gond van velük.Fiam lett oda vagyok érte,de már alig várom,hogy legyen még 1-2 lányom,szeretnék még 2-3 gyermeket de azt szeretném,hogy max 1 legyen fiú,oda vagyok a fiamért,de tényleg olyan eleven,olyan mozgékony olyan igazi fiú nem tudom mit kezdenék több fiúval egyszerre.
2012. máj. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
23%
számomra érthetetlen, hogy ezt pont egy óvónő mondja. Hol dolgozol egyébként? (helyileg)
2012. máj. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!