Lehet gyermeket nevelni civilizációtól messze?
> Lehet gyermeket nevelni civilizációtól messze?
Lehetni lehet, csak nem érdemes.
> Jó-e ha ki zárjuk a civilizáció vívmányait használati
> dolgait kicsi életéből
Nem.
kedves kérdező
az első válaszoló azt nem értei hogy
"Olyan ez mintha valakit bahy egy családot 30-35 évre bezárja magát majd hyermek újra taúlja"
mert olyan szavak hogy bahy meg hyermek olyanok a mi nyelvünkben nincsenek
és így a kérdésed ezen részét NEM értjük
miket akartál ezek helyett írni??????????????????
most már engem is érdekel
Nem tudom, mennyire gondolod a „civilizációtól messziséget”, de volt egy hasonló kérdése itt egyszer, érdemes olvasgatni a hozzászólásokat, tanulságos:
http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..
Persze, ha csak arra gondolsz, hogy egy „normális” településen laksz a gyerekkel, aki jár oviba/iskolába, csak éppen nincs otthon tévé, számítógép, mobiltelefon, az kicsit más, mert nyilván látni fogja ezeket, sőt, az iskolában tanulnak informatikát is, szóval nem lesz teljesen kizárva.
Nekünk nincs tévénk, és nem is akarunk, de számítógéppel (is) dolgozunk, így az van, és behatárolt időben nézhet a gyerek rajzfilmeket, természetfilmeket, sőt, rengeteg információt szerzünk a netről a különféle dolgokkal kapcsolatban, amikről kérdez (a csillagászattól kezdve a növény- és rovartanon át a fizikai törvényszerűségekig). Így szerintem nagyon hasznos információforrás a net a hétköznapok dolgaiban is.
Mert lássuk be, ha feltesszük, hogy egy erdő közepén élsz a gyerekeddel, távol a civilizációtól, akkor sem minden szülő van tisztában azzal, hogy pl. mit eszik egy lágybogár – márpedig a gyerekeket ez is érdekli, és miért ne elégítsük ki a kíváncsiságukat? :)
Azt gondolom, hogy a világ folyton változik (és mindig is változott), és az életbenmaradás egyik alapfeltétele, hogy az ember tudjon alkalmazkodni. Nyilván sok negatív változás is van, nem kell mindent vakon követni – viszont ha azt sem tudja valaki, mi az, amit el kéne kerülnie, akkor hogyan tudná megóvni magát tőle?
Szerintem egyszerűen csak a végleteket kell kerülni. Én azt se tartom jónak, ha egy gyereket teljesen eltiltanak a tévétől (vagy inkább számítógéptől, a tévénélküliség ma már büntetésnek is harmatgyenge, amíg netközbelbe kerülhet a gyerek), meg azt se, ha éjjel nappal be van neki kapcsolva, és csak ilyen dolgokkal tudja lefoglalni magát. Mindkét véglet olyan dolog, hogy azon egy percig nem kellett gondolkodni. Az ember gondolkodás nélkül le tudja ültetni a gyereket a tévé elé, és épp így gondolkodás nélkül száműzheti a lakásból azt. De azon már egy cseppet gondolkodni is kell, hogy ha már van ilyen készülékünk, akkor mit és mennyi ideig lehet nézni, melyik az a pont, ameddig még hasznos, és honnantól kezdve van, hogy csak azért van bekapcsolva, hogy a gyerek addig is nyugton legyen.
De ettől függetlenül még mindig azt gondolom, hogy tévé amúgy is lejárt lemez a mostani gyerekek/fiatalok számára. Ez az én gyerekkoromban volt mumus sokak szemében, mostanság viszont egyre többen már csak azért sem néznek tévét, mert minek is, ha neten akkor néznek meg bármit, amikor nekik kényelmes?
Na de az internet egy nehezebb kérdés, hiszen azért a legtöbb szülő gyerekkorában ez még nem volt jelen, nem igazán vannak saját, gyerekkorból hozott mintáink ennek kezelésére. Nehezebben is ellenőrizhető, mint a tévézés. De én itt is azt vallom, hogy mértékletesnek kell lenni. Sem a totális tiltás, sem a teljes szabadjára engedés nem vezet jó eredményre.
Csak éppen ezekkel a modern kori dolgokkal a szülőnek is képben kell lennie, ha tudni akarja, mi az, ami a gyerekét körülveszi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!