Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerekes anyukák, akik...

Egy gyerekes anyukák, akik nem is terveztek több babát! Miért dontottetek igy?

Figyelt kérdés

Amikor megkerdezik, mikor lesz kisteso, és mondjuk, hogy nem lesz, akkor megkapom, hogy majd meg gondolom magam. Miért tennem? Annyira bántó, amikor hulyenek néznek, mintha ok jobban tudnak, mit szeretnek. Nem akarunk több babát. Szeretjük, imádjuk a kislányunkat, nagyon örülünk, hogy ő van nekünk. De sajnos rá kellett jönnunk, hogy nem nekünk való a babazas. Az első egy év brutális volt fizikailag és lelkileg egyaránt. Azota minden szuper, élvezzük, hogy napról napra okosabb és értelmesebb a kicsikenk. De nem tudnánk meg egyszer végig csinálni. Az anyagi dolgokról nem is beszélve.

Ti milyen okból nem vállaltok több gyereket?


2012. ápr. 21. 12:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, nalunk is az ejszakazasok a legrosszabbak. 14 honapos, nagyon ritka, hogy végig alszik egy éjszakát. Ráadásul 4 hónapja mar az apja nem is jó neki ejjel, csak én. Pedig előtte megosztottuk azért a felkeleseket, sokat segített. De igy nehéz. Se nagyszülők, se rokonok, csak mi vagyunk. És bizony, nekem is sokszor elfogy a türelmem. Igy nálam szoba sem jöhet meg egy baba. Na meg ugye a mocskos anyagiak. Ki tudja, mi lesz itt meg, örülök, hogy most nincs hitelunk, és meg tudunk élni.
2012. ápr. 21. 18:46
 12/13 anonim ***** válasza:
Pont azért, amit írtál. Nekünk is brutális volt az az egy év, és a kemény anyagiak, hogy mindent meg tudjunk az elsőnek adni. Aztán, mikor sokszor kérlelt minket 2 évesen, hogy legyen egy kis játszótársa, akkor mégis meggondoltuk magunkat... mert rájöttünk, hogy mégsem tudunk neki MINDENT megadni, és NEM AZ ANYAGIAK MIATT!!! Testvér, barát, játszótárs egyfajta társ az életben kellett neki, amit csak egy testvér nyújthat. Nem mondom, az első év most még keményebb volt, majd megőrültem sokszor, de már túl vagyunk rajta. ...és mikor egymás kezét fogva alszanak el, rájövünk mindig, hogy majdnem rossz döntést hoztunk... :) (anyagilag meg esküszöm, hogy nem jövünk ki sokkal rosszabbul, mert sok mindent megörökölt a pici a nagytól. Tudom-tudom, majd később, ha iskoláztatni kell, nade addig még változhat sok minden... :) Én optimista vagyok! :) )
2012. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nekem sincs segítségen, a nagy mai napig felkel éjjel, a kicsi meg átlag 4x. De ez egy időszak, ami elmúlik.
2012. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!