Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerekes anyukák, akik...

Egy gyerekes anyukák, akik nem is terveztek több babát! Miért dontottetek igy?

Figyelt kérdés

Amikor megkerdezik, mikor lesz kisteso, és mondjuk, hogy nem lesz, akkor megkapom, hogy majd meg gondolom magam. Miért tennem? Annyira bántó, amikor hulyenek néznek, mintha ok jobban tudnak, mit szeretnek. Nem akarunk több babát. Szeretjük, imádjuk a kislányunkat, nagyon örülünk, hogy ő van nekünk. De sajnos rá kellett jönnunk, hogy nem nekünk való a babazas. Az első egy év brutális volt fizikailag és lelkileg egyaránt. Azota minden szuper, élvezzük, hogy napról napra okosabb és értelmesebb a kicsikenk. De nem tudnánk meg egyszer végig csinálni. Az anyagi dolgokról nem is beszélve.

Ti milyen okból nem vállaltok több gyereket?


2012. ápr. 21. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Most még én is úgy gondolom egy babát akarok. Legfőbbképp az anyagi helyzetünk miatt. Örülök ha egy gyereknek meg tudok adni mindent amire szüksége lesz..

21 hkm

2012. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Férjem az anyagiak miatt nem akar még egyet, bár szerintem bőven beleférne. Én mindig is kettőt képzeltem, mert hát milyen jó, ha van egy testvére az embernek, de aztán megszületett a fiam és rájöttem, hogy én csak 1 gyerekre vagyok kalibrálva:) Pedig nem rossz gyerek, de sokszor már a türelmem végét járom, és egyszerűen nem bírom elképzelni, hogy bírnék el mégeggyel, pedig már 2,5 éves. Még mindig nem alussza át az éjszakát pl... Szóval inkább legyek 1 gyerek nyugodt és normális anyja, mint kettőnek idegbeteg anyja.
2012. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanezeket írnám, mint Te. Nekünk kisfiunk van és egyelőre nagyon úgy néz ki, nem lesz tesó. Ugyanezen indokok alapján. Én is úgy érzem, ezt nem tudom mégegszer végigcsinálni.

De végülis mi még nem döntöttük el 100 %-ra...

2012. ápr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több van is lesz is még, de nem az első év miatt az biztos:)) Mondjuk azért nagyságrendekkel nehezebb volt az elsővel mint az utána következővel. Na ez csak egy kis mellékes dolog volt.

2 barátnőm viszont pont így van mint ti, egyikük saját bevallása szerint is nem való anyukának, utálta az első évet, minden problémát így felnagyítva látott valahogy és most sokkal jobb a helyzet mióta már a lánya nagyobb most 3 éves, már értelmes ugye meg lehet beszélni vele a dolgokat, már kinőtt a hiszti korszakból, nem ébred éjjel, oviba jár stb. barátnőm visszament dolgozni, amit nagyon szeretett.

Nem vágyik arra hogy előlről kezdje, így nem akar több gyereket. Szerintem ez sokkal jobb mintha csak a környezet nyomása miatt bevállalná.

Másik barátnőmék pedig kicsit bizonytalanabbul állnak anyagilag ő pedig azt mondja annyira szorong így is hogy mi lesz ha elvesztik a munkájukat akkor hogyan tartják el a kisfiukat stb. hogy nem mernek többet vállalni.

Az egy másik dolog hogy közben meg nagyon sok felesleges dologgal halmozzák el a kisfiút szinte rázúdítják az ajándékokat mindenféle alkalomra, és alkalom nélkül is...barátnőm is úgy mondja néha hogy jaj ha már tesója nem lesz legalább kapjon meg mindent...

Megértem igazából mindkét családot.

2012. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírtál, rám is illenek.

Nehéz első év volt, nem tudom, hogy még egyszer szeretném-e.

Plusz épp most fogok visszaállni a munkába, és ez is elég macerás. Lányomat bölcsibe kell adnom, ahol alig van hely, és közben előbb visszahívtak dolgozni, mint terveztem (21 hónapos lesz a lányom), és most kapkodok össze-vissza, hogy mit is csináljak, mikor megyek érte, hogy legyen megoldva. Őszintén...ezt sem akarom még egyszer. S igen, az anyagiak is számítanak. Nem várok csodára,nem akarok milliárdos lenni, de az anyagi biztonság igenis számít, főleg ha valakiről gondoskodni is kell.


Na, de soha ne mondd, hogy soha alapon, nem mondom azt, hogy valaha egyszer nem gondolom meg magam. Lehet 5 év múlva elkap megint valami, és akkor már másképp látom majd. Nem tudom.

2012. ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
En is nagyon az egy gyerkoc fele hajlok/unk!habar a parom szeretne de azt mondta h ram bizza a dontest!okok!anyagik :Parom vallalkozo hol van munka hol nem!en nagyon koran elvesztettem a szuleimet a parom is az apukajat es vhogy ettol nem tudok elvonatkoztatni h mi van ha vmelyikunkkel is tortenik vmi!se nagyszulo senki!es most ugy erzem en is h egy gyerekre vagyok kalibralva en is turelmetlenebb vagyok a kelletenel neha a parom is!es ahogy az egyik valaszolo irta inkabb legyek/unk egy gyerek nyugodt szulei mint h kettoe idegbetegek es h esetleg a kapcsolatunk menjen tonkre!!!
2012. ápr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én helyzetem kicsit nehezebb,mivel csak Én nem akarok gyereket.A párom azt mondja hogy majd meg gondolom magam,meg hogy frissek az élmények és azért.

De nem!Egyszerűen a terhességet még egyszer végig csináljam??Nincs az a pénz!!!Folyton úgy érezném magam,mintha egyiküket hanyagolnám,miközbe másikkal foglalkozom.Na meg az anyagiak is közbe szólnak kicsit...

A másik ok,ami kicsit önzőségnek tűnhet,hogy vágyom a felnőttek társaságára,ahol nem a babázásról,főzésről (tipikus anyukás) beszélgetések folynak,hanem komolyabbak.

A legfontosabb és talán sokan nem is vállalnának enélkül gyereket,hogy senki,de senki segítségem nincs,magamra vagyok utalva,ahová Én,ott a gyerek is...fogorvos,nőgyogyász,posta,bevásárlás stb.A párom reggeltől estig,hétfőtől-vasárnapig dolgozik,nem viccelek.

2012. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is teljesen hasonló okok miatt, mint nálatok, csak plusszban közrejátszik a korunk is (mindketten elmúltunk 35 évesek), segítségem sincs, terhességre sem vágyom még egyszer. Én úgy érzem, így vagyunk kerek család a kisfiúnkkal.
2012. ápr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyagilag sok gyerek beleférne,de nem szeretnék többet. Nem is annyira a terhesseg-szules kombo tart vissza,de az is,hanem az éjszakázás. 17hónapos fiam még mindig többször kel éjjel,sokszor úgy érzem,nem bírom tovább a siros ejjeleket.... Meg sokszor türelmetlen is vagyok,ami miatt nagyon szégyellem magam.
2012. ápr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. anyagiak (közalkalmazotti bér + hitelek),

2. és kevés a türelmem, sajnos.


Pedig a kislány állandóan a kistesóval nyaggat. Egyszer azt mondta, hogy ha én nem szülök neki, majd ő megszüli a kistesót... :)

2012. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!