Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terveztek előre a főzésben,...

Terveztek előre a főzésben, és ilyenekre is figyeltek?

Figyelt kérdés
Pl ha 2 napig tésztás étel az ebéd(tehát szénhidrát) akkor a következő nap mondjuk ne krumpli legyen(ami szintén az) hanem valami krémleves, vagy főzelék, vagy roston hús, vagy ilyesmi?
2012. jan. 3. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak arra figyelek oda, hogy két ugyanolyan nap ne nagyon kövesse egymást: rizs, tészta, krumpli, zöldség váltakozzon. Nincs katasztrófa ha mégis úgy alakul, hogy egymás után két tésztás nap van, de azért próbálom úgy összeállítani a menüt, hogy ez ne forduljon sűrűn elő.
2012. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, én erre nagyon odafigyelek.


Nálunk úgy néz ki, hogy heti 1 tésztanap, 1 halnap, 1 húsmentes nap és 1 főzeléknap van. Ezeken kívül maradék, vagy valami más kerül az asztalra, nem is mindig eszünk itthon. Levest csak hétvégén eszünk.


Hetente egyszer vásárolok be egész hétre, ma pl. már elkezdtem nézegetni a receptjeimet, hogy tudjam, miket kell vennem pénteken a jövő hétre.

2012. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Havonta 1-2 alkalommal van nálunk nagybevásárlás, olyankor szoktam eltervezni, hogy miket szeretnék majd főzni, de így napokra lebontva azért annyira nem tervezem, hogy mi legyen a menü. Mármint így, alapanyag szerint nem szoktam. Igaz, amúgy is hét közben csak én eszem otthon, de nyáron is ez a helyzet. Általában van 2-3-4 ebéd-ötlet a fejemben, azt főzöm végül, amelyikhez kedvünk van. Alapból nagyon sokszor van főzelék, de most hogy abban liszt van (szóval szénhidrát), abból én nem csinálok gondot. Ha négy napig főzelék van, akkor az van, jó, persze nem ugyan az a fajta :)

Viszont húst pl. elég ritkán szoktam készíteni, egyrészt, mert olyan nagyon egyikünk sem szereti, másrészt azért nem valami olcsó, harmadrészt mert nem nagyon szeretem fogdosni nyersen. Viszont reggelire/vacsorára sokszor van valami húsféle a kenyéren.

2012. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,mind hasznos volt.

Én is igyekszem változatosan főzni, de mondjuk van, hogy másnap maradékot eszünk(amit előző nap főztem)

Csak valahogy az van, hogy "ahogy esik úgy puffan",tehát éppen amit előző nap kigondolok azt főzők másnap, nem nagyon tervezem megy 1 hétre előre.Lehet jobb lenne...

2012. jan. 3. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!