Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, akik a harmadik-több...

Kismamák, akik a harmadik-többedik gyereket várjátok miért szültök újra?

Figyelt kérdés
Szóval hülyén kérdeztem,de nem tudtam máshogy megfogalmazni,bocs. Mi a harmadikat várjuk és azért,mert nagyon szeretjük a gyerekeket és még egyet szeretnénk. Sokan csak a segélyek, csp, kedvezményekért vállalják be. Mi nem. Néha mikor tőlem is kérdezik,hogy jön a harmadik?-olyan sápítozva teszik. Szinte magyarázkodnom kell,hogy mi akartunk hármat és ezért szülök mégegyet. Meg hogy hogy merjük bevállalni. Olyan rossz ez néha. Ezért kérdeztem,hogy van ez,ti is szívből szeretnétek,ugye? Nemcsak én.. Vagy van aki csak a családi kedvezmények miatt? Senkit nem akarok megbántani a kérdéssel és nem fogok lepontozni sem. Csak remélem,sokan szeretetből szülnek.

2012. ápr. 14. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudtam a segélyek, pótlékok szinte semmit nem fedeznek..
2012. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amirl beszélsz az már kb 20 éve nincsen, régen voltak ilyenek, amikor több pénzt kaptak stb...

de amivel most több annyival sokkal több kiadás egy gyerek.


szerintem több oka is lehete. nagyon sok helyen becsúszik, egyszerüen lesz és késsz. másik amiért ti is.a harmadik mert már a kettö nagy és olyan jó is volt babázni...


szerintem telejsen mindegy miért is. az elsö is becsúszhat.

2012. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A környezetemben azt figyeltem meg, h akik több gyereket vállalnak kettőnél, azok azért, mert vagy tényleg szívből szeretnének még gyereket (család centrikusak), vagy mert pl. az első 2 fiú lett, legyen egy harmadik ,hátha kislány lesz. Azt mondják, ahol elfér 2, ott elfér a harmadik is.

Persze előfordulhat, h van aki a támogatás miatt is bevállalja, de én nem hiszem h egy nő képes lenne csak ezért szülni egy gyereket.

2012. ápr. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy a normális MAGYAR társadalomban mindenki elgondolkozik, hogy mit tud megadni egy-két-három gyermeknek és mérlegelnek. Ha nem tudnak egy minimumot biztostani, tesznek az ellen, hogy több legyen, megfelelően védekeznek.

Szerintem sokkal többen szeretnének több gyermeket, mint amennyien be is vállalják.

A kisebbség az, aki a csp miatt vállal több gyermeket, illetve, mert nem tudnak védekezni, vagy mert náluk nem szokás. Már azt is kijátszák, hogy hogyan lehet még több pénzt a gyermekek okán az államból kicsikarni. Így nem kell elmenniük dolgozni. Persze köztük is van kivétel, de az a ritkább.

Mi most várjuk a másodikat, érte nagyon sokat küzdöttünk. Ha minden rendben lesz és nem lesz egészségügyi akadálya, akkor vállalunk harmadikat is. De ezt úgy mondom, hogy a férjem külföldön dolgozik és jogosultak vagyunk az ottani ellátásokra. Ha itthon dolgozna, másodikat sem vállalnánk.

25hkm

2012. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi így hatan vagyunk teljes család. Sosem volt kérdés, hogy négy gyerkőcünk lesz. :)
2012. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Segelyek miatt szulni? Ne viccel. Segelyek miatt az szul max, aki soha nem dolgozott, nem is akar es semmilyen eletszinvonal igenye nincs, aki amiatt sem izgiul ha melegviz sincs a hazban es csak azt nezi, hogy a mai napot tulelje.


Ket gyermekunk van, meg egyet szeretnenk, mert egyszeruen nem tudjuk most lezarni a csaladunk letszAmat, ott van bennunk az erzes, hogy meg valaki hianyzik a csaladbol es kesz. Ha nem lehetne meg egy gyermekunk, akkor en biztosan ereznek eletem vegeig egy urt, mintha egy szek uresen maradt volna az asztalnal.


Az anyagiakrol pedig annyit, hogy ha az fontosabb lenne, akkor dolgoznek megszakitas nelkul tovabb, nem koltenenk meg tobbet a gyerekekre, hanem csak kettore kellene. Mit fedez a csaladi potlek??? Talan az etkeztetesuket? Azt is csak azert, mert okosan vasarolunk es okosan fozok. A gyed mit fedez? A kieso fizetesemnek egy reszet, nem nagy reszet. A kulonbozet koltseg, azert van kevesebb bevetelunk hosszabb idon at, mert akarunk gyermeket. Az osszes tobbi harmadik gyermek miAtti kiadas pedig szinten koltseg, amit nem fizet ki helyettem senki, nem is kerunk erre senkit.

Szoval szulok meg egy gyermeket, kevesebb bevetelunk lesz, tobb kiadasnk, de nem erdekel, akarjuk. De ezek utan ne mondja mar senki, hogy a penz miatt szulok, mert szembe rohogom. :-)


Ez kb olyan, mintha azt mondanak, hogy azert szulunk, hogy tobbet tudjunk aludni, vagy simabb legyen az arcborunk, vagy vekonyabb a derekunk.

Holott valojaban hatalmas esely van arra, hogy a harmadik gyerekkel is napi 3-4 orat fogok csak aludni egy-masfel ev utan, emiatt rancosabb is leszek es az sem biztos, hogy harmadik szules utan is hatvanas marad a derekam. De nem erdekel, nem azert szulok, higy minden jobb, szebb es konnyu legyen, hanem azert mert 5 fos csaladkepunk van.

2012. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harmadikat várom szeretetből. Nincs sok pénzünk, de annál több a szeretet és az összetartás a családban, ez fontosabb a pénznél.
2012. ápr. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van 3 fiam. 11 éves, 13 éves, és egy 8 hónapos. Mi is nagyon szeretjük a gyerekeinket, meg a gyerekeket. De be fogunk még egy babát vállalni kb. 3 év múlva.

Családi pótlékból, segélyből, kedvezményekből nem lehet eltartani gyereket,bár lehet valaki azért szül inkább, mi nem.

2012. ápr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!