Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakelengye pénz?! Hallottato...

Babakelengye pénz?! Hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés
Állítólag az állam adja egyszeri alkalommal.Kb 60 ezer ft.Ezt mikor és hogyan kell igényelni?
2012. márc. 3. 10:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Én nem haragszom, hogy nem értetted :) Csak jótanácsként írtam, hogy ne egyszerre két kérdést futtass, hanem egy kupacban kérdezd meg, amit szeretnél tudni. Egyébként én sem a szüleimtől tudom, hanem már a 3. csemetémet várom :)
2012. márc. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy nem az elsőt ha ennyit tudsz róla.Az a lényeg,hogy március 1.én lett egy pozitívom,és kimaradt egy mensim 10 napja.3 műszakban dolgozom nehéz fizikai munkát.Ezért kértem a jövő 7 elejére 3 nap szabit,mert még orvosnál nem voltam.Mennyi idő kell míg kiírnak veszélyeztetett terhesnek?Mert csütörtökön jó lenne ha már nem kellene dolgoznom.
2012. márc. 3. 11:34
 23/30 anonim ***** válasza:
Mióta dolgozol egybefüggően?
2012. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Szeptemberben lenne 3 éve.
2012. márc. 3. 11:37
 25/30 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy választ már nem tudok adni, ahogy látom, már mindent leírtak érthetően, csak egyrészt szeretnék gratulálni, másrészt olyan jót nevettem azon a kifejezésen, hogy "pisiltem egy pozitívat" :)) Ez nagyon tetszett, feldobtad a napomat :)


Amúgy ha van valami kérdésed, akkor én is szívesen válaszolok rá, egyrészt tapasztalatból, másrészt mert részben szociálpolitikát tanulok (mondjuk a tb-s ügyekben nem nagyon vagyok otthon, de a támogatások rendszerét elég jól ismerem). De ha minden világos volt, amit előttem leírtak, akkor nem írom le újra ugyanazokat az infókat :)

2012. márc. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy ha elmész szakorvoshoz (magyarán jelen esetben nőgyógyászhoz), neki mondd majd, hogy veszélyes munkát végzel, szeretnél táppénzre menni, akkor ő ír majd papírt a háziorvosodnak, hogy táppénzre mehess. Akár aznap mehetsz is a háziorvoshoz (amúgy is el kell menni hozzá is), máris táppénzen lehetsz. Legalább is nálam így volt. Megkérdezte a nőgyógyász, hogy mit dolgozom, és már írta is a javaslatot a háziorvosnak, pedig amúgy nem volt olyan brutálisan nehéz a munkám, inkább csak annyi, hogy egész nap állni kellett.
2012. márc. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy tetszett a pozitív pisilés.:)Köszönjük a gratulációt.Én 3 műszakban dolgozok egy gyárban egész nap állok és az autók légkondiához való csöveket verem bele egy sablonba(csomagolom,minősítem)egy gumi kalapáccsal ami épp nem egy terhes nőnek való.Olajszaggal társulva,a csövek alumíniumból vannak és perklórral mossák őket.Ezért szeretnék elmenni táppénzre,minél előbb.Gondolhatod hogy az olaj miatt pedig egész nap hányingerem van.........
2012. márc. 3. 12:00
 28/30 A kérdező kommentje:
Kihasználnám a helyzetet és még arra lennék kiváncsi,hogy ha szocpolra szeretnénk házat venni:még egy gyereket bevállalnánk a mostani picurkánk pedig már uton van.Mennyit kapnánk használt házra vagy kapnánk -e?És hogy önerőnek beszámolják ha hitelt veszünk fel melé?
2012. márc. 3. 12:04
 29/30 anonim ***** válasza:
75%

Használt házra/lakásra már nem jár szocpol (köszi, Viktor!).


És millió meg egy megkötés lett pl. két gyerek min. 60 nm, legalább 180 napja dolgoznak, köztartozás nincs, m2-enkénti ár nem haladja meg a 300 ill. 350eFt-ot, stb., stb., stb.

Itt a jogszabály szövege:

[link]

2012. márc. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
De jó,hogy még csak el sem mentem szavazni........:)
2012. márc. 3. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!