Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakelengye pénz?! Hallottato...

Babakelengye pénz?! Hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés
Állítólag az állam adja egyszeri alkalommal.Kb 60 ezer ft.Ezt mikor és hogyan kell igényelni?
2012. márc. 3. 10:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
igen,ez az egyszeri anyasági kb 64e-ft
2012. márc. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
előző vagyok a baba születése után tudod igényelni a MÁK-tól a csaladipótlékkal együtt
2012. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ.Csak annyi kérdés van a fejemben mert 2 napja pisiltem egy pozitívat.És fél év után ez nagyon nagy boldogság a számunkra.Főleg,hogy az első baba lesz.:)
2012. márc. 3. 10:18
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

Ahhoz, hogy az anyaságit megkapd majd, X alkalommal el kell menni dokihoz a terhesség alatt.

Valaki biztos megmondja, hányszor, én már nem emlékszem. Nekem ikreim vannak, úgyhogy 2-3 hetente mentem dokihoz.

2012. márc. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönjük a gratulációt:)És a felvilágosítást.Szép napot.
2012. márc. 3. 10:35
 6/30 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod véletlenül,hogy mennyi lesz a gyesem ha havi 98-at keresek ?ebben van 2 túlóra és 10 ezer beutazási pénz.
2012. márc. 3. 10:38
 7/30 anonim ***** válasza:
37%

Szia!


Gratulálok neked, remélem én is pozitívat tesztelek hétfőn, nekünk 2. baba lenne. :-)


Ha megvan a 180 nap bérezett napod akkor igényelheted a GYED-et, és a baba fél éves koráig a TGYÁS-t is! 2 éves korától a GYES-t.

Az egyszeri anyasági támogatás az 64 ezer FT. Amit a baba születése után kapsz meg. A védőnőnél négyszeri megjelenés esetén.

2012. márc. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Persze megvan szeptemberben lesz 3 éve ,hogy dolgozok.És terhes vagyok el sem hiszem.:)Akkor mennyi lesz amenyit kapok majd összesen havonta családi pótlék gyed stb.....?

Neked pedig szorítok a pozitív tesztért.<3

2012. márc. 3. 10:57
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem 180 bérezett nap a gyed feltétele, hanem az igénylést megelőző két évből 365 biztosítotti nap. A 180 bérezett nap, az összegnél számít.

2. A tgyás 168 napig jár, a gyed csak utána kezdődhet el.

3. A gyed annyi ideig jár, amennyit az elmúlt két évben biztosításban töltöttél, max. a gyerek 2 éves koráig. Azaz, ha 366 napod van, akkor csak kb. a gyerek 1,5 éves koráig maradhatsz gyeden. A fennmaradó időre a gyerek 3 éves koráig gyes jár.

4. Az egyszeri anyasági segélyhez nem a védőnői pecsétek száma számít. A törvény azt mondja: orvosi igazolás, hogy legalább 4 alkalommal (koraszülés esetén 1 alkalommal) megjelenj terhesgondozáson. Terhesgondozást pedig a védőnő, nőgyógyász, háziorvos együttesen végez.

2012. márc. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ezt komolyan mondom,hogy nem értem.Bocsika......:)Egyszerűbben?
2012. márc. 3. 11:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!