Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babakelengye pénz?! Hallottato...

Babakelengye pénz?! Hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés
Állítólag az állam adja egyszeri alkalommal.Kb 60 ezer ft.Ezt mikor és hogyan kell igényelni?
2012. márc. 3. 10:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Köszi! :-)


Csp: 12 ezer havonta

Gyed: a keresetedtől függ

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Itt ki tudod számolni: [link]

2012. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Bocsi a 9-nek igaza van!

[link]

[link]

2012. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Még egy buta kérdés:(Pénzbeli (2%) egészségbizt. járulék alapot képező jövedelem az előző évben)EZ MIT JELENT?
2012. márc. 3. 11:09
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a 9. válaszoló tökéletesen leírta.

Melyik részét nem érted????

Gyes alanyi jogon jár, az nem függ a munkaviszonytól, összege olyan nettó 25.000ft havonta.

Tgyás, Gyed munkabér, ledolgozott idő függő.

1x-i anyasági 4 pecsét kell majd a nődokitól vagy védőnőtől-Államkincstár utalja.

Családi pótlék - alanyi jogon jár, 12.200ft azt hiszem egy gyerekre havonta.

2012. márc. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Tgyás, Gyed ezt sehogy nemtudom kiszámolni mivel a kalkulátornál nem tudom ide mit kell beírni:Pénzbeli (2%) egészségbizt. járulék alapot képező jövedelem az előző évben........
2012. márc. 3. 11:12
 16/30 A kérdező kommentje:
Bocs ha értetlen vagyok de most lesz az első babánk és ilyen dolgokról semmit sem tudok.
2012. márc. 3. 11:13
 17/30 A kérdező kommentje:
És ezeket mind nekem kell igényelni:1x anyasági ,gyes,gyed családi stb?
2012. márc. 3. 11:15
 18/30 anonim ***** válasza:

Ha nem egyszerre két kérdést futtatnál, akkor lehet, hogy jobban megértenéd.


A táppénzt, tgyást, gyedet az igénylést (!) megelőző naptári évben elért jövedelemből számolják. Minden olyan jövedelem beleszámít, ami után eü. járulékot fizettél: havi fix., túlóra pénz, prémium stb.

Leegyszerűsítve, kb. számítás: vedd elő a tavalyi bérpapírjaidat, a bruttókat(!) add össze, oszd el (egyszerűség kedvéért) 365-el. Ez lesz a napi átlagjövedelmed. Ennek a 60%-a a táppénz, 70%-a a tgyás és a gyed egy napra. Egyszerűség kedvéért szorozd meg 30-al. (Már itt szólok, hogy naptári napra járnak az ellátások, tehát a február havinál ne érjen meglepetés, hogy kevesebb.) Táppénzből és tgyásból szja-t (16%), gyedből szja-t és nyugdíjjárulékot (10%) vonnak. Ez lesz a nettód. Ha a magzat betölti a 91. napját, onnantól jár adókedvezmény, ez havi +10eFt-ot jelent.

2012. márc. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindent neked kell igényelni.

Igénylés sorrendjében:

Adókedvezmény (91. naptól, orvosi igazolás alapján): munkáltató

Tgyás: lehet a szülés várható ideje előtt 28 nappal, de legkésőbb a szülés napjával. Ha a munkáltatód tb. kifizetőhely, akkor ott, ha nem tb. kifizetőhely, akkor oep. Onnan tudod, hogy tb. kifizetőhely-e, hogy ha ők utalják a majdani táppénzedet, akkor igen. Ha az oep utalja, akkor nem.

Családi pótlék, egyszeri anyasági segély: MÁK (Magyar Államkincstár)

Gyed: lásd tgyás

Gyes: MÁK


Csak, hogy még kavarjak egy kicsit :)

Érdeklődd meg a védőnőnél, hogy van-e nálatok az önkormányzat által adható (!) egyszeri juttatás. Ez valahol van, valahol nincs, valahol pénzbeli, valahol pl. adható (fizetős) oltás.

Babakötvény: automatikusan a MÁK-nál megnyitják születésekor, 40eFt körüli összeggel, ha akarod átviszed bankba, ha akarod otthagyod. Ha akarod fizetsz rá havonta (erre ad állambácsi plusz összeget), ha nem akarsz, nem fizetsz rá. A lényeg: a gyerek a 18. életévét betöltése után jut hozzá a kamatokkal növelt összeghez, korlátozottan költheti el (pl. lakhatásra, tanulásra).

2012. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod így már értem.Ne haragudj,hogy nem értettem de csak 22 éves vagyok és még nincs gyerekem.És nem a szüleimmel lakom,hogy megtudnám kérdezni.:(
2012. márc. 3. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!