Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen csalädtämogatäsi...

Milyen csalädtämogatäsi lehetösegek vannak Ausztriäban?

Figyelt kérdés
Ket kisgyerek van nälam (3 es 4 evesek),nekik ovoda kellene. Dolgozom, jol keresek, de nem bejelentetten, biztositäsom nincs. Ugy nez ki megint terhes vagyok, emiatt pär honap mulva (max.3 honap) ott kell hagyjam a munkät. Milyen szociälis tämogatäsokat kapnek a babära es a gyerekekre, hogy meg tudjunk ätmenetileg elni?
2012. febr. 14. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ausztriában van bejelentett lakcímed? Mert ha nem ,akkor maxgyest kaphatsz a magyar államtól, ami 26000ft.
2012. febr. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, bejelentett lakcimem van, kint elek mär regen.
2012. febr. 14. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez esetben vagy olvass utánaaz euvonal/Ausztria weboldalon, vagy kérdezd meg illetékes hivatalban, vagy ausztriai fórumon.
2012. febr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
E-card-od van?Mert ez lenne a legfontosabb.Ha eletvitelszerüen Ausztriaban elsz csaladi potlekot kepsz a gyerekek utan(en 10 eve elek itt van allasom es meg a gyerekorvosunkat is felhivtak ezügyben).Nekem 1 gyerekem van 350€ körül kapok 2 havonta.A Kinderbetreugsgeld-re nem tudom jogosult vagy-e, de azt megmondjak a GKK-nal.Az ovoda huzosabb kerdes, nagyon nagy a helyhiany, csak az utolso 1 ev kötelezö iskolakezdes elött, egyebkent minden esetben kerik a munkaltato igazolasat, hogy dolgozol-e.En a bölcsiert(felnapos)240€ fizetek.Ezenkivül van meg egyszeri szüles utani tamogatas ez megyenkent valtozik.Dolgoztal mar hivatalosan?Ha igen mennyit?
2012. febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te vagy a munka-balesetes? A táncolás után sajna nemigen fogsz biztosítotti jogviszonyba kerülni szerintem, hacsak nem dolgoztál valamit hivatalosan is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2012. febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!